Nie żyje aktor „M jak miłość”. Słowa pożegnania łamią serce: „Tak bardzo chciałeś żyć”

M jak Miłość

M jak Miłość

Piosenkarz i aktor znany m.in. dzięki przebojowi Srebrne wesele i roli w M jak miłość nie żyje. Zmarł 31 sierpnia w wieku 86 lat. W poruszających słowach Wiktora Zatwarskiego pożegnała córka.

M jak miłość, to jeden z najpopularniejszych seriali obyczajowych w naszym kraju. Telenowela jest emitowana na antenie TVP2 od listopada 2000 roku. Ukazuje ona życiowe perypetie kilkupokoleniowej rodziny Mostowiaków. Producenci byli wielokrotnie nagradzani za pomysł i realizację, prestiżową Telekamerą TeleTygodnia.

W bohaterów od lat wcielają się m.in. Teresa Lipowska, Dominika Ostałowska, Rafał i Marcin Mroczkowie, Katarzyna Cichopek czy Anna Mucha. Mimo wielu lat od rezygnacji z obsady, z produkcją kojarzona jest też Małgorzata Kożuchowska, która grała Hankę Mostowiak.

Wśród artystów był także wokalistka i aktor Wiktor Zatwarski. Niestety jego córka przekazała smutne wieści o jego śmierci.

Nie żyje aktor znany z M jak miłość

Wiktor Zatwarski zmarł w środę 31 sierpnia. Artysta odszedł w wieku 86 lat. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. Informację o jego śmierci przekazała córka.

Tatuś, Tata… Dzisiaj po ciężkiej i długiej chorobie odszedł mój Tata Wiktor Zatwarski. Brakuje mi słów, żeby opisać, co czuję… Tatusiu, tak bardzo chciałeś żyć. Wielokrotnie udowadniałeś, że można oszukać przeznaczenie. Nigdy nie znałam tak silnego człowieka. Do końca wierzyłeś, że jeszcze dużo przed Tobą. Twoja wiara dawała Ci siłę do walki z chorobami…

Mam wrażenie, że pojechałeś na dłuższą trasę koncertową i za jakiś czas zapukasz do drzwi… Tak, jak wyjeżdżałeś, jak byłam mała… Nie mówię żegnaj, mówię do zobaczenia… Wierzę głęboko w to, że już tam w innym świecie zaśpiewałeś i opowiedziałeś parę swoich dowcipów – czytamy.

Kim był Wiktor Zatwarski?

Urodzony w 1935 roku w Zdołbunowie (dzisiejsza Ukraina) Wiktor Zatwarski swoją karierę zaczął w 1957 roku, zaraz po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na swoim koncie miał udział w kilku ważnych festiwalach polskiej piosenki. Występował m.in. w Zielonej Górze, Kołobrzegu, Sopocie i Opolu.

W 1969 roku zdobył nagrodę Brązowego Pierścienia na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze za wykonanie piosenki Jak na lato. W tym samym roku Zatwarski podbił również Festiwal w Opolu przebojem Srebrne wesele.

Na swoim koncie miał też kilka epizodycznych ról w polskich filmach i serialach w tym: Na Wspólnej, Plebania, M jak miłość, Kopciuszek, Męskie-żeńskie oraz Sen o Wiktorii.


Wiktor Zatwarski nie żyje

Wiktor Zatwarski nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×