Szukaj

Wiemy ile Piotr Woźniak-Starak zarobił na filmie ,,Bogowie” i dlaczego miał iść po pieniądze do taty

Agnieszka Szulim I Piotr Woźniak-Starak fot. ONS

Agnieszka Szulim I Piotr Woźniak-Starak fot. ONS

„Bogowie” zarobili miliony

Piotr Woźniak-Starak należy do jednych z najbogatszych ludzi w Polsce. Zawodowo spełnia się jako producent filmowy, a prywatnie związał się z Agnieszką Szulim. Jednym z jego największych sukcesów zawodowych ostatniego czasu był film Bogowie.

W wywiadzie dla Forbes przyznał, że nie było mu łatwo funkcjonować, ze znanym w biznesie nazwiskiem:

Na samym początku trochę przeszkadzało. Jako młody producent chodziłem i prosiłem o pieniądze na projekty filmowe, które są dosyć ryzykowne. Wszyscy patrzyli jak na wariata i mówili: „Niech tata da. Przecież ma”. I od tej ściany odbijałem się przy „Bogach” dosyć często. A teraz, po sukcesie filmu, działa to na korzyść Watchout Productions.

Zdradził także, że film „Bogowie” do tej pory obejrzało 2 270 000 osób, a DVD sprzedało się w nakładzie 200 000 egzemplarzy. A ile na Woźniak-Starak zarobił na produkcji?

Ponad 4 mln złotych. Nasz najmniejszy koproducent, który zainwestował 300 tysięcy, tylko dzięki sprzedaży w kinach wyszedł z ponad 600 tys. złotych. Jako pierwsi zwróciliśmy też całość dofinansowania do PISF (Polski Instytut Sztuki Filmowej – red.). I w dodatku wcześniej, niż to było ustalone. Mówi się, że film to ryzykowny biznes, ale przy dużym poświęceniu, pasji i odrobinie szczęścia może być bardzo dochodowy.

Zobacz: Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Szulim na prywatnym jachcie

Agnieszka Szulim I Piotr Woźniak-Starak fot. ONS

Agnieszka Szulim I Piotr Woźniak-Starak fot. ONS

 

 


Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

Polecane dla Ciebie

×