Szukaj

Berlinale 2016: Polska z nagrodą! Wielki sukces naszego filmu

Berlinale 2016

Berlinale 2016

Sukces Polaka na Berlinale 2016

Kilka dni temu w Berlinie rozpoczął się prestiżowy Festiwal Filmowy. O statuetkę Złotego Niedźwiedzia walczyło kilkadziesiąt najlepszych filmów wyprodukowanych w 2015 roku. Przewodniczącą jury Berlinale 2016 została Meryl Streep, a wśród członków komisji zasiadała polska reżyser, Małgorzata Szumowska.

Zobacz: Plejada gwiazd na ceremonii rozpoczęcia festiwalu filmowego w Berlinie: Meryl Streep, Małgorzata Szumowska, George Clooney, Channing Tatum

Wśród nominowanych filmów znalazła się również polsko- szwedzka produkcja pt. Zjednoczone stany miłości  i została uhonorowana nagrodą Srebrnego Niedźwiedzia. Tomasz Wasilewskireżyser filmu, odebrał statuetkę za najlepszy scenariusz. Gratulujemy!

Zwycięzcą 66. edycji festiwalu oraz laureatem Złotego Niedźwiedzia został film włoskiego reżysera Gianfranco Rosiego pt. Fuocoammare. Opowiada o dramacie uchodźców na wyspie Lampedusa. Za najlepszego reżysera uznano Francuzkę Mię Hansen-Loeve, reżyserkę filmu L’avenir.

O czym jest film Zjednoczone stany miłości?

Zjednoczone stany miłości po wczorajszej premierze na Berlinale 2016 uzyskało świetne recenzje od krytyków.

Akcja filmu Tomasza Wasilewskiego toczy się w Polsce na początku 1990 roku. W filmie wystąpiły: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak i Marta Nieradkiewicz.

Cztery kobiety z miasteczka na prowincji próbują zmienić swoje życie, dopasowując się do nowej rzeczywistości. Agata uwięziona w nieudanym małżeństwie szuka ucieczki w niespełnionej miłości. Renata jest nauczycielką, która zafascynowana jest młodszą sąsiadką Marzeną. Iza jest dyrektorką szkoły, która wdaje się w romans z ojcem jednej z uczennic.

Zobacz także: Zachwycająca Magdalena Cielecka na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Postawiła na mocny kolor

Kim jest Tomasz Wasilewski?

Tomasz Wasilewski to 36-letni polski reżyser. Jest absolwentem reżyserii filmowej i telewizyjnej na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Srebrny Niedźwiedź dla filmu"Zjednoczone Stany miłości" na Berlinale 2016

Srebrny Niedźwiedź dla filmu”Zjednoczone Stany miłości” na Berlinale 2016

Tomasz Wasilewski

Tomasz Wasilewski

Malgorzata Szumowska, Clive Owen i Alba Rohrwacher, otwarcie festiwalu filmowego Berlinale 2016 (fot. ONS)

Malgorzata Szumowska, Clive Owen i Alba Rohrwacher, otwarcie festiwalu filmowego Berlinale 2016 (fot. ONS)


Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×