Zadziwiające zakończenie „Wiadomości”. TVP wyemitowała apel do… Jacka Kurskiego. Prezes posłucha?

Danuta Holecka i Jacek Kurski, TVP

Danuta Holecka i Jacek Kurski, TVP

Danuta Holecka prowadziła czwartkowe wydanie Wiadomości. Pod koniec odcinka przeczytała apel do prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Czego się domagała w imieniu Antoniego Macierewicza?

Pierwsze wydanie Wiadomości pojawiło się na ekranie telewizorów 18 listopada 1989 roku. Poprowadził je Wojciech Reszczyński. Od tego momentu wprowadzono wiele modyfikacji. Zmienił się m.in. skład dziennikarzy i zarządu. Od 2016 roku na czele stacji stoi Jacek Kurski, który podczas jednej z konferencji prasowych przekonywał, że telewizja pod jego skrzydłami się rozwinęła:

Unowocześniliśmy wszystkie obszary działalności Telewizji Polskiej. Umożliwiliśmy Polakom bezpłatne śledzenie najważniejszych imprez sportowych poprzez włączenie do oferty naziemnej telewizji cyfrowej anteny TVP Sport HD […] Realizowany jest z sukcesem projekt digitalizacji dziedzictwa telewizyjnego i filmowego archiwum TVP obejmujący 2 tys. pozycji.

Wiadomości TVP: apel do Jacka Kurskiego

W czwartek wyemitowano kolejne wydanie Wiadomości. Poprowadziła je Danuta Holecka. Pod koniec odcinka zrobiła coś, co mogło zaskoczyć spore grono widzów. Przeczytała apel skierowany do prezesa Jacka Kurskiego. Napisał go Antoni Macierewicz. Publicznie zwrócił się on z prośbą do prezesa TVP o wyemitowanie materiałów dotyczących prac Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem.

W imieniu Podkomisji do ponownego zbadania wypadku lotniczego przekazuję filmową relację z wyników badań prac Podkomisji z prośbą o emisję w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej w godzinach wieczornych – przeczytała Danuta Holecka.

Telewizja Polska przychyliła się do prośby działacza PiS-u, co potwierdzono w oficjalnym komunikacie. Przekazano, że nadawcy zależy, by informować o tak ważnej sprawie, jaką jest wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej:

Telewizja Polska jako nadawca publiczny, w sprawie tak ważnej jak wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej czuje się zobowiązana w pierwszej kolejności publikować materiały autoryzowane przez instytucje państwowe, w drugiej zaś – o charakterze dziennikarskim i publicystycznym.

W sobotę 10 kwietnia przypada 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. W jej wyniku śmierć poniosło łącznie 96 pasażerów, w tym m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska, Rzecznik Praw Obywatelskich Jan Kochanowski oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło.


Danuta Holecka przeszła metamorfozę

Danuta Holecka przeszła metamorfozę

Danuta Holecka z mężem

Danuta Holecka z mężem

Jacek Kurski, Joanna Kurska, Tomasz Kammel

Jacek Kurski, Joanna Kurska, Tomasz Kammel

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×