Szukaj

Weronika Rosati w „Gali” o trudach samotnego macierzyństwa: „Jeśli to ja miałabym ośmioro dzieci z czterema partnerami, zostałabym wyklęta przez społeczeństwo!” Jej rozmowa zainspiruje tysiące kobiet

Weronika Rosati Gala wywiad

Weronika Rosati Gala wywiad

Wywiad z Weroniką Rosati dla magazynu Gala

Wywiad z Weroniką Rosati w Gali. Opowiedziała o samotnym macierzyństwie i wychowywaniu córki Elizabeth. Zrobiła to by wesprzeć inne samotne mamy. Co powiedziała? Przeczytajcie inspirujący wywiad.

Aktorka Weronika Rosati o samotnym macierzyństwie

Weronika Rosati od kilku miesięcy jest samotną mamą. Aktorka w zeszłym roku powitała na świecie córeczkę Elizabeth, a niedługo potem rozstała się z jej ojcem, Robertem Śmigielskim. Rozstanie to odbiło się szerokim echem w mediach, ale Weronika nie załamała się. Wręcz przeciwnie. Głośno mówi o tym, że bycie samotną mamą jest trudne, ale bardzo satysfakcjonujące, a jej misją stało się inspirowanie innych samotnych mam.

W rozmowie z Galą wyznała, że często spotyka się z kobietami, które – tak jak ona – wychowują dzieci samotnie:

Bycie matką jest bardzo miłe, więc nieważne, czy samotną, czy nie, najważniejsze, że dziecko jest na świecie. To dla mnie największa radość. Dużo rozmawiam z ludźmi. Często mam do czynienia z kobietami, które są samotnymi mamami albo są w związkach, ale czują się samotne. Niektóre są spełnione i mają duże wsparcie ze strony partnera. Wszystkie jednak w wyjątkowy sposób odebrały moją rozmowę na temat samotnego macierzyństwa i sytuacji kobiet w Polsce w dzisiejszych czasach. Wszystkie podkreślają też, że niezależnie od różnych przeżyć i traum oraz trudnej sytuacji, w jakiej się znalazły, najważniejsze jest to, że jednak tą mamą się jest.

Weronika kolejny raz podkreśliła również, że nie chciała być samotną matką, ale życie potoczyło się zupełnie inaczej, niż to sobie zaplanowała. Zaznaczyła jednak, że decyzja o odejściu od partnera wiedziona była jedynie dobrem dziecka:

To, co się wydarzyło w moim życiu, kompletnie nie było tym, czego się spodziewałam. Zachodząc w ciążę, która była planowana, nie miałam powodów przypuszczać, że będę samotnie wychowywać dziecko. Bo jeżelibym miała takie powody, założyłabym rodzinę z kimś innym. Ja chciałam mieć rodzinę, a nie tylko dziecko. Każda matka myśli przede wszystkim o swoich dzieciach. I chce, by miały spokojne życie i nie miały zwichniętej psychiki jako dorośli ludzie.

Weronika Rosati o rozstaniu z Robertem Śmigielskim i córce

Rosati jest bardzo skrytą osobą i nie lubi mówić o swoim życiu prywatnym, ale w tym wypadku postanowiła przerwać milczenie. Tę decyzję również podjęła ze względu na córkę:

Czuję potrzebę spokoju dla mnie i dla dziecka. Nie chcę, by wokół mnie było niepotrzebne zamieszanie. Powód, dla którego w ogóle to mówię, to moja córka. Ona musi wiedzieć, że jej mama nie zrezygnowała z rodziny, nie zrezygnowała z domu i nie rozstała się z jej ojcem dlatego, że – jak pisały brukowce – chciała wyjechać do Stanów i siedzieć na plaży. Uznałam, że Ela będzie miała lepsze życie, jeśli wychowa się w innym domu.

Elizabeth jest nie tylko jej oczkiem w głowie, ale również motywacją:

Odkąd ona jest w moim życiu, nie miałam momentu załamania. Nie miała depresji poporodowej, przedporodowej. Miałam bardzo ciężki czas i smutek z innych powodów, ale nie z powodu dziecka. Ona tak naprawdę daje mi ogromną siłę. Nigdy nie byłam tak zdyscyplinowana, jak teraz jestem.

Całą rozmowę przeczytacie w najnowszym wydaniu dwutygodnika.

Weronika Rosati pokazała córkę na świątecznej okładce „Gali”! Udzieliła przełomowego wywiadu!

Urodziny synka Kasi Zielińskiej pod znakiem gwiazd! Przyszła nawet Małgorzata Socha!

Weronika Rosati ostro pokłóciła się z Magdą Gessler! Poszło o jej córeczkę i Roberta Śmigielskiego!


Weronika Rosati z córką Elizabeth na okładce

Weronika Rosati z córką Elizabeth na okładce "Gali"

Weronika Rosati z Elizabeth

Weronika Rosati z Elizabeth

Weronika Rosati na spacerze z Elizabeth

Weronika Rosati na spacerze z Elizabeth

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×