Lewandowska, Górniak, Siwiec… Cały show-biznes stoi murem za Weroniką Rosati po tym, jak partner urządził jej piekło!

Weronika Rosati o przemocy w związku

Weronika Rosati była ofiarą przemocy w związku. Wyznanie gwiazdy zszokowało cały polski show-biznes. Za aktorką murem stanęły znane osoby, wśród nich: Edyta Górniak, Anna Lewandowska i Natalia Siwiec.

Weronika Rosati z Robertem Śmigielskim zakończyła związek rok temu. Od tego momentu aktorka została sama z małą Elizabeth, która towarzyszy jej w codziennych obowiązkach. Chociaż początkowo Weronika na temat rozstania milczała, od października podkreślała, że „miała bardzo ważne powody”. Mało kto spodziewał się, że będą one aż tak szokujące.

W  ostatnim wywiadzie dla Wysokich obcasów Rosati zdecydowała się na niezwykłą szczerość. Przyznała, że były partner znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Na początku ich związku nic tego jednak nie zapowiadało. Mężczyzna wydawał się być na tyle zakochany, że pomimo tego, że miał żonę, chciał związać się z Weroniką:

Oświadczył mi się w obecności moich rodziców, a potem na swoich 50. urodzinach zadeklarował wobec kilkuset gości: „Dziękuję moim teściom za moją narzeczoną”. Mówię o tym, bo mam dość bycia obwinianą o rozbicie małżeństwa i innych związków lub zabranie dzieciom ojca.

Bajka w pewnym momencie zamieniła się w koszmar. Rosati dodała, że przez swojego partnera była regularnie poniżana:

Byłam niszczona jako człowiek, kobieta, aktorka, partnerka. Słyszałam: „Jesteś zerem”, „Jesteś nic niewarta”, „Twój czas się skończył”,”Nikt cię nie chce oglądać”, „Kobiety po trzydziestce nie są atrakcyjne seksualnie”, „Nikt cię już nie zechce”.

W pewnym momencie za słowami poszły też czyny. Początkowo z zazdrości, potem dlatego, że nie chciała być tylko dla niego:

Uderzał wielokrotnie. W twarz, w rękę. Uderzył mnie też, jak byłam w zaawansowanej ciąży, a potem, gdy trzymałam córeczkę na rękach. O przemocy milczałam, ale mniej ze strachu, bardziej ze wstydu. Myślałam: wszyscy powiedzą, że Weronice znów się nie udało, kolejny facet, kolejna porażka! Nie chciałam porażek. Poza tym byłam zakochana, wierzyłam w przemianę. Każda kobieta wierzy, prawda? Tak bardzo chciałam mieć pełną rodzinę dla córki.

Po porodzie zdecydowała się na rozstanie. Nie chciała, żeby jej córeczka była świadkiem tego, co dzieje się w domu.

Które gwiazdy wspierają Weronikę Rosati?

Wstrząsający wywiad z Weroniką Rosati szerokim echem obił się w mediach. Słowa aktorki uderzyły w plejadę gwiazd, które solidarnie wyraziły ogromne wsparcie – wśród nich znalazły się: Anna Lewandowska, Agnieszka Grochowska, Dominika Gwit, Joanna Jabłczyńska i Edyta Górniak. Ta ostatnia podkreśliła, że podziwia Weronikę za odwagę, którą ma w sobie.

Kochana moja, serce mi pęka. Nie miałam odwagi przy rozwodzie powiedzieć tyle co Ty. Wspieram i trzymam kciuki za Twoją siłę serca. Pamiętaj jednak aby odzyskiwać wewnętrzny spokój, bo nasze dzieci wszystko czują i się tego boją. Dbaj o zdrowie, bo przewlekły stres je atakuje – zaznaczała Górniak.

Natalia Siwiec przyznała natomiast, że kobieta to siła:

Kobieta=siła. Szacunek za odwagę – dodała Siwiec.

Agnieszka Hyży natomiast dodała, że Weronikę wspiera wiele osób:

Jesteśmy z Tobą i jest nas… więcej – podkreślała Hyży.

Jak myślicie, czy partner Weroniki poniesie konsekwencje za swoje czyny?

Weronika Rosati pokazała zdjęcia z romantycznej randki! Nie zabrakło miłosnych wyznań

Weronika Rosati ominęła Oscary 2019, ale pojawiła się na przyjęciu Eltona Johna! Ta kreacja przejdzie do historii!

Walentynkowe grzeszki Julii Wieniawy. Tylko singielka mogła pozwolić sobie na świętowanie z takim rozmachem


Gwiazdy wspierają Weronikę Rosati

Gwiazdy wspierają Weronikę Rosati

Gwiazdy wspierają Weronikę Rosati

Gwiazdy wspierają Weronikę Rosati

Gwiazdy wspierają Weronikę Rosati

Gwiazdy wspierają Weronikę Rosati

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×