Robert Lewandowski zarobi kolejne miliony. Oszacowano jego wartość po historycznym meczu

Robert Lewandowski w reklamie Nike

Robert Lewandowski w reklamie Nike

Sukces Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski za sprawą wtorkowego meczu pomiędzy Bayernem Monachium a VfL Wolfsburg został sportowym bohaterem. Jego niebywały sukces, polegający na zdobyciu 5 bramek w 9 min, przeszedł już do historii footballu. To nie jedyna dobra wiadomość dla piłkarza. Dzięki temu wyczynowi również jego wartość reklamowa wzrosła kilkukrotnie.

Jak podaje Press.pl wcześniej wspomniana wartość reklamowa wzrosła czterokrotnie, zyskać ma również niedawno utworzona przez sportowca marka RL. Kilkominutowy film z meczu obejrzano kilka milionów razy. Niektóre polskie marki postanowiły od razu podczepić się pod sukces piłkarza i na bazie jego słynnych już 5 bramek w 9 minut budować swoje slogany reklamowe, którymi zwabiają klientów.

Według Grzegorza Kity, prezesa agencji Sport Management Polska, kariera Lewandowskiego może jeszcze bardzo się poszerzyć:

(…) stał się katalogowo zupełnie innym, lepszym i bardziej rozpoznawalnym produktem

Dodaje jednak, że w Polsce Lewy może dostać w górnej granicy do 2,5 mln złotych za reklamę, ponieważ jako sportowiec, albo osoba znana nie jest w stanie przekroczyć pewnego pułapu cenowego, natomiast na rynku zagranicznym ma już większe możliwości:

Pole do popisu ma tak naprawdę na przynajmniej trzech rynkach. Pierwszy to rynek niemiecki, gdzie Lewandowski jest nieustannie eksponowany. Myślę, że mógłby też występować w kampanii o zasięgu transeuropejskim, a nawet osobno na wzrastających futbolowo rynkach azjatyckich, jak szczególnie np. rynek chiński.

Firma Brand24 dokonała również analizy popularności piłkarza i zanotowała jej spory wzrost. Na Facebooku pojawiło się aż 15 tys. wzmianek, a sam zasięg tylko w dniu meczy osiągnął aż 33 mln użytkowników. Na Twitterze natomiast pojawiło się ponad 36 tys. Tweetów z oznaczeniem #Lewandowski.

 

5-goli-roberta-lewandowskiego

27. urodziny Roberta Lewandowskiego

27. urodziny Roberta Lewandowskiego


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×