Objawienie debaty TVP. Kandydat dopiero co dołączył, a zbiera same ochy i achy. „Szkoda, że nie ma szans”

Waldemar Witkowski

Waldemar Witkowski

Waldemar Witkowski w ostatniej chwili zebrał wymaganą ilość głosów i udało mu się dołączyć do innych kandydatów ubiegających się o prezydenturę. Po wczorajsze debacie w social mediach zawrzało. Tajemniczy kandydat okazał się wielkim wygranym. Co piszą o nim dziennikarze?

Wybory prezydenckie 2020 zostaną przeprowadzone 28 czerwca. Wczoraj w TVP odbyła się debata wszystkich kandydatów na prezydenta. W wyścigu o funkcję głowy państwa startuje tym razem aż 11 kandydatów. Pojawiające się co jakiś czas sondaże nie pozostawiają złudzeń. Według najnowszych doniesień w pierwszej turze wyborów najwięcej głosów może uzyskać Andrzej Duda a tuż za nim Rafał Trzaskowski. Wysokim poparciem cieszy się także Szymon Hołownia.

Wszyscy kandydaci spotkali się wczoraj w studiu TVP i przedstawili przed elektoratem swoją wizję państwa. W debacie udział wzięło 11 osób, których listy poparcia zostały zaakceptowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Czarnym koniem sondaży okazał się Rafał Trzaskowski, któremu w ostatniej chwili udało się zdobyć wymaganą do startu ilość podpisów. Okazuje się, że jest jeszcze jeden kandydat, który rzutem na taśmę znalazł się w tym gronie. Nieznany jak dotąd Waldemar Witkowski, okazał się wygranym całej debaty.

Debata prezydencka w TVP: Waldemar Witkowski zbiera komplementy

Jeszcze przed rozpoczęciem debaty media w kraju przewidywały, że będzie to głównie starcie pomiędzy liderami sondaży. Okazuje się, że wielkim wygranym wczorajszego dnia został Waldemar Witkowski. To kandydat, który dopiero co dołączył do wyścigu o fotel prezydenta, a już zyskał sobie wielkie uznanie. Po zakończeniu transmisji w sieci zaczęły pojawiać się pochlebne komentarze dotyczące nowego kandydata. Zachwycił przede wszystkim dziennikarzy, którzy zasiadali przed telewizorami.

Janusz Schwertner dziennikarz portalu Onet upatruje w kandydacie prawdziwego wizjonera.

Waldemar Witkowski, jeden z najstarszych kandydatów, mówi językiem młodych. Dziś jego słowa brzmią jak z innego świata. Za 10-15 lat w Polsce będą oczywistością – napisał o nim na Twitterze.

Publicysta Witold Głowacki ubolewa natomiast, że w polskiej polityce nie ma miejsca dla takich osób jak Witkowski.

Muszę powiedzieć, że zadziwiająco dobrze i zarazem mądrze wypada w debacie Waldemar Witkowski. Szkoda, że w polskiej polityce w ogóle nie ma miejsca dla takich ludzi – napisał Witold Głowacki.

Bartosz Wojsa z Dziennika Zachodniego, również pochlebnie wypowiedział się na temat nowego kandydata.

Moim zdaniem najlepszy pan Witkowski, odkrycie na #debataTVP. Szkoda, że tak otwarty i mądry człowiek nie ma szans – nie te czasy i za mała rozpoznawalność. Ale pozostawi po #debataprezydencka ważny głos – nie trzeba mieć 20 lat, by być nowoczesnym i tolerancyjnym – komentuje Wojsa.

Kandydat, któremu dopiero w tym miesiącu udało się zebrać wymaganą do startu w wyborach ilość podpisów, okazał wielkim pozytywnym zaskoczeniem. W sieci pojawiło się znacznie więcej takich głosów, a przychylnie o jego wystąpieniu wypowiedzieli się także inni dziennikarze: Renata Grochal, Przemysław Szubartowicz, Patryk Słowik i Jacek Nizinkiewicz.

Waldemar Witkowski: kim jest?

Waldemar Witkowski, to 11 kandydat na prezydenta, który do wyścigu dołączył w ostatniej chwili. To były wicewojewoda wielkopolski, a od 2006 roku szef lewicowej Unii Pracy. Obecnie jest prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem. Ukończył też podyplomowe studia pedagogiczne. W 2011 roku z listy SLD bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski. Na swoim koncie ma wiele nagród i odznaczeń, między innymi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Prywatnie ma żonę Karolinę, oraz czwórkę dzieci.

 


Prezydencka debata wyborcza w TVP

Prezydencka debata wyborcza w TVP

Waldemar Witkowski

Waldemar Witkowski

Jacek Nizinkiewicz o Waldemarze Witkowskim

Jacek Nizinkiewicz o Waldemarze Witkowskim

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×