Wirtualna Polska

Wajda, Olbrychski i Zanussi wysłali list do Putina

Wajda, Olbrychski i Zanussi wysłali list do Putina

Polityka Władimira Putina budzi wiele wątpliwości w zachodniej części Europy. Wielu artystów czy sportowców reagowało na jego nachalne narzucanie stylu życia innym. Swoje słowa oburzenia wyrazili np. Wentworth Miller (który przy okazji dokonał coming outu), Al Pacino czy Ricky Martin. Teraz grono przeciwników polityki dyktatora powiększyło się o autorytety z dziedziny filmu - Andrzeja Wajdę i Pedro Almodovara.   Reżyserzy wysłali list do Władimira Putina na prośbę Europejskiej Akademii Filmowej, o wyjaśnienie dlaczego rosyjskie służby zatrzymały na Krymie ukraińskiego filmowca Ołeha Sencowa.   Ukrainiec został aresztowany na anektowanym przez Rosję półwyspie i przewieziony do Moskwy. Do tej pory nie wiadomo jakie zarzuty stawiają mu rosyjscy śledczy. Z informacji przekazanej w ubiegłym tygodniu przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa wynikało, że Sencow jest jednym z czterech podejrzanych o przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie.  
Europejska Akademia Filmowa prosi prezydenta Władimira Putina, aby zajął się tą sprawą. My jego koledzy, podpisani pod niniejszym listem prosimy o zagwarantowanie Ołehowi Sencowowi bezpieczeństwa oraz przekazanie informacji gdzie się znajduje, jakie stawiane są mu zarzuty oraz wyjaśnienie okoliczności niezgodnego z prawem zatrzymania - można przeczytać w liście.  
W imieniu Europejskiej Akademii Filmowej podpisali się między także Krzysztof Zanussi i Daniel Olbrychski.   [caption id="attachment_3384" align="alignnone" width="980"]Andrzej Wajda Andrzej Wajda[/caption] [caption id="attachment_3385" align="alignnone" width="980"]Pedro Almodovar Pedro Almodovar[/caption]
Wirtualna Polska

Polityka Władimira Putina budzi wiele wątpliwości w zachodniej części Europy. Wielu artystów czy sportowców reagowało na jego nachalne narzucanie stylu życia innym. Swoje słowa oburzenia wyrazili np. Wentworth Miller (który przy okazji dokonał coming outu), Al Pacino czy Ricky Martin. Teraz grono przeciwników polityki dyktatora powiększyło się o autorytety z dziedziny filmu – Andrzeja Wajdę i Pedro Almodovara.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Reżyserzy wysłali list do Władimira Putina na prośbę Europejskiej Akademii Filmowej, o wyjaśnienie dlaczego rosyjskie służby zatrzymały na Krymie ukraińskiego filmowca Ołeha Sencowa.

 

Ukrainiec został aresztowany na anektowanym przez Rosję półwyspie i przewieziony do Moskwy. Do tej pory nie wiadomo jakie zarzuty stawiają mu rosyjscy śledczy. Z informacji przekazanej w ubiegłym tygodniu przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa wynikało, że Sencow jest jednym z czterech podejrzanych o przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie.

 

Europejska Akademia Filmowa prosi prezydenta Władimira Putina, aby zajął się tą sprawą. My jego koledzy, podpisani pod niniejszym listem prosimy o zagwarantowanie Ołehowi Sencowowi bezpieczeństwa oraz przekazanie informacji gdzie się znajduje, jakie stawiane są mu zarzuty oraz wyjaśnienie okoliczności niezgodnego z prawem zatrzymania – można przeczytać w liście.

 

W imieniu Europejskiej Akademii Filmowej podpisali się między także Krzysztof Zanussi i Daniel Olbrychski.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Andrzej Wajda

Andrzej Wajda

Pedro Almodovar

Pedro Almodovar


Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×