Mette-Marit w 2018 roku usłyszała tragiczną diagnozę – zostało jej 5 lat życia! Jak wygląda dzisiaj życie śmiertelnie chorej norweskiej księżnej?

Mette-Marit

Mette-Marit

Norweska księżna Mette-Marit 5 lat temu usłyszała tragiczną diagnozę. Cierpi na śmiertelną chorobę - samoistne włóknienie płuc. Lekarze wówczas dawali jej 3 do 5 lat życia. Co dzisiaj dzieje się z żoną Haakona Magnusa?

Mette-Marit, żona norweskiego następcy tronu Haakona Magnusa, jest śmiertelnie chora, od 2018 r. cierpi na samoistne włóknienie płuc. Wówczas księżna usłyszała, że zostało jej od trzech do pięciu lat życia. Mimo tragicznej diagnozy postanowiła normalnie funkcjonować. W jednym z nielicznych wywiadów dotyczących choroby przyznała, że męczy się szybciej niż kiedyś.

Księżna przeszła szeroko zakrojone badania dotyczące jej stanu zdrowia i według jej lekarza, profesora Kristiana Bjøro ze Szpitala Narodowego, w płucach wykryto nietypową odmianę zwłóknienia. Nie wiadomo jeszcze, czy choroba płuc jest związana z bardziej rozległym procesem autoimmunologicznym, czy też istnieją inne przyczyny, które leżą u podstaw zmian w płucach – podano w oficjalnym komunikacie.

Jak wygląda jej życie 5 lat po strasznej diagnozie?

W jaki stanie znajduje się Mette-Marit z Norwegii 5 lat po tragicznej diagnozie?

Choroba Mette-Marit objawia się dusznościami oraz suchym kaszlem i wywołuje uszkodzenie pęcherzyków płucnych. Osoby, u których diagnozuje się takie schorzenie, żyją od 3 do 5 lat. Nie ma na nie lekarstwa, a w płucach tworzy się tkanka bliznowata.

Od kiedy choroba dopadła 48-latkę, ta musiała nieco zwolnić, ale wcale nie narzekała na ograniczenie swoich działań.

Doskonale wiem, w jakim stanie jestem, ale nie chcę przyciągać uwagi. To jeden z powodów, dla których tak bardzo lubię moje „nowe życie” — powiedziała w 2019 r.

Diagnoza ograniczyła życie księżnej, ale była wdzięczna za wczesne wykrycie choroby.

Moim celem nadal jest praca i jak najczęstsze uczestnictwo w oficjalnych wyjściach — mówiła.

Właśnie mija 5 lat od tragicznej diagnozy, a ona realizuje swój cel. Została jedynie zmuszona do całkowitego wycofania się z życia publicznego w czasie pandemii Covid-19, który był dla niej śmiertelnym zagrożeniem.

Ostatnio została sfotografowana na pogrzebie greckiego księcia Constantina 16 stycznia tego roku. Jak widać, Mette-Marit nie poddaje się chorobie. Nie ma jednak żadnych nowych doniesień na temat tego, czy wdrożono jakieś nowe leczenie. Jedno jest pewne, że cała Norwegia trzyma kciuki za swoją księżną i jej walkę ze schorzeniem.


Mette-Marit i Haakon na pogrzebie Constantina

Mette-Marit i Haakon na pogrzebie Constantina

Mette-Marit i Haakon na pogrzebie Constantina

Mette-Marit i Haakon na pogrzebie Constantina

Księżna Mette-Marit miała wypadek na nartach

Księżna Mette-Marit miała wypadek na nartach

Komentarze

 • Gość pisze:

  Haakon Rewelacja 🙂 Co za przystojny mężczyzna i wybór kobiety z miłości , no cóż ….szkoda że jest tylko jeden i tylko w Oslo.

 • Gość pisze:

  Jak widać serce nie sługa, książę wybrał nieciekawie. Nawet zbyt urokliwa niestety nie jest.

  • Gość pisze:

   Niestety.jeszcze ja musiał leczyć rok przed ślubem na wyjezdzie z narkomanii

 • An pisze:

  Książę jest fantastyczny 🙂 Haakon …. hm 🙂

 • Gość pisze:

  Ja bym też takiego księcia chciała.

  • Gość pisze:

   Jak widzisz kazdamoze.nawet po takich przejściach można reprezentować monarchie norweska😃

  • Gość pisze:

   Księżna po przejściach odwalila kolejny numer.w norwegii zakazane są surogatki.para jej zaprzyjaźnionych gejow skorzystała z surogatki w Indiach Ale miała problem z wodą i nie mogła odebrać dzieci więc ksiezna po przejściach pojechała je odebrac

 • Gość pisze:

  O co chodzi przeciez to fakt ze wielu.norwegow do tej pory nie może się pogodzić z jej przeszłością .narkomanka z dzieckiem a każdy jej partner to kryminalista .prawdy nie wolno napisać.chorobą chorobą nikomu nie życzyć.

  • Gośćansa pisze:

   TY akurat wiesx ze wielu jej nie lubi ,JA wiem ze wiekszosc ja lubi i ja tex

 • Gość pisze:

  Pijarowcy głoszą ze wszyscy ja w norwegii pokochali.niestety nie choć wspolczujachoroby.wielu nie może do tej pory pogodzić się stu ze wybrania wywodzi się z marginesu.tak. bo zwykły człowiek tak żyjący jest tak nazywany.rozwiazle życie .partnerzy kryminaliści.ostatniego poznała kiedy wyszedł z więzienia i powtórnie tak trafił nie mówiąc już o wieloletnim uzależnieniu od wszelakich narkotyko

 • Gość pisze:

  Może nie jest tak złe jak przewidywaliskoro udziela się cały czas..i.oby Ale geny do rodziny królewskiej wniosła nieciekawe.niestety.

 • Gość pisze:

  Jak inni zdrowia kolejny cud do kolekcji jak tak dalej pójdzie to zostane świętym świętych patron wszystkich świętych i bystrych słońce świata naj naj naj jasniejsza gwiazda na niebie u mikołaja 5 i delikatny śnieźek i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×