Szukaj

Już jest okładka pierwszego numeru „Vogue Polska”. Na niej polskie topmodelki: Małgosia Bela i Anja Rubik. Internauci bezlitośni

Anja Rubik, Małgorzata Bela, Vogue Polska

Anja Rubik, Małgorzata Bela, Vogue Polska

Pierwsza okładka VOGUE Polska skrytykowana przez internautów

To bez wątpienia wielkie wydarzenie w polskim świecie mody! Właśnie do internetu trafiła okładka pierwszego numeru VOGUE Polska, który od miesięcy zapowiadali wydawcy. Pierwszy numer polskiego Vogue’a trafi do sprzedaży już w środę, 14 lutego i będzie kosztować 16,90 złotych za egzemplarz.

Na czołówce historycznego wydania pojawiły się Anja Rubik i Małgorzata Bela, czyli polskie modelki, które wielokrotnie pozowały na łamach najróżniejszych zagranicznych edycji „biblii mody”.

Zdjęcie topowych polskich modelek powstało na tle wyraźnie zamglonego (czy to smog?) Pałacu Kultury i Nauki, a jego autorem jest niemiecki fotograf Juergen Teller. Co ciekawe, okładka nie została poddana retuszowi i obróbce, podobnie jak reszta sesji zdjęciowej, w której pojawili się np. Lech Wałęsa i Krystyna Janda.

Choć fani mody mają ogromne powody do zadowolenia, bowiem Vogue jest najbardziej wyczekiwanym tytułem w świecie kobiecej prasy, a wielbicielki trendów czekały na polską edycję od lat, to w komentarzach możemy przeczytać sporo gorzkich słów ze strony rozczarowanych internautów:

  • Trochę słaby start

  • Troche jakby fotograf amator zrobił to zdjevie iphonem… nic specjalnego. Zero mody widze na tym zdjęciu… uwagę przyciąga smutny i krzywy pałac kultury i samochód rosyjski

  • Pierwsza okladka polskiego Vogue fotografowana przez niemieckiego fotografa w rosyjskim klimacie…

  • Troche lipa, liczylam na cos naprawde fajnego, a to wyglada jakby ktos iphonem zrobil zdiecie

  • Niestety jestem bardzo zawiedziona. Podobno liczy się pierwsze wrażenie. No więc moje pierwsze kilka sekund było jakby niedowierzaniem w to co widzę, a może to taka prowokacja???

  • Okładka, co pisze naprawdę wielu obserwatorów, jest niestety nieciekawa. Mając do dyspozycji dwie tak genialne modelki jak Rubik i Bela, można było zrobić kosmiczne zdjęcie, a to jest delikatnie mówiąc przeciętne. Proszę nie podciągać tego pod hejtowanie. Jestem wielką fanką mody, Polski, polskich modelek i zależy mi na godnym reprezentowaniu naszego kraju tu na miejscu i za granicą. Ta okładka nie pokazuje pełni naszych możliwości jako artystów. Szkoda, ale da się to naprawić następnym razem.

  • Ja to widzę tak: niemiecki fotograf przyjeżdża do Warszawy, pod skórą ma głęboko zakorzenione wspomnienia wschodu zza żelaznej kurtyny: szarość i smutek, po głowie chodzą mu ikoniczne sowieckie budynki i agenci Stasi w płaszczach, wieczna zima. Ta wołga to wisienka na tym Ostalgicznym torcie. Ja tego nie kupuję, to nie jest okładka jakiej się spodziewałam, tylko jakaś lekko modowa rekonstrukcja historyczna. I jeszcze, ku&£a, ten pałac taki krzywy!

Za polską edycję magazynu odpowiada Małgorzata Bela, Katarzyna Kulczyk i Filip Niedenthal. Zastępcą redaktora naczelnego mianowano Joannę Lorynowicz.

Condé Nast International, które jest właścicielem pisma, sprzedało spółce prawa do wydawania go przez pięć lat.

Pierwszy VOGUE ujrzał światło dzienne w 1892 roku, obecnie wydawany jest w 22 krajach (m.in. Australia, Brazylia, Chiny, Grecja, Holandia, Indie, Japonia, Korea Południowa, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Rosja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Tajlandia i Włochy). Najsłynniejszą redaktor naczelną VOGUE na świecie jest Anna Wintour.

Jak wam się podoba okładka pierwszego numeru Vogue Polska?

Zobacz: VOGUE Polska: wszystko co musicie wiedzieć o najbardziej wyczekiwanym magazynie dekady! Kiedy pojawi się pierwszy numer?

Zobacz: Katarzyna Kulczyk – kim jest wydawca polskiej edycji Vogue’a?

Zobacz: Legendarny magazyn Vogue wreszcie po polsku? Prawa wydawnicze wykupił najbogatszy Polak [AKTUALIZACJA]


VOGUE Polska - pierwszy numer, okładka – Anja Rubik i Małgosia Bela

VOGUE Polska - pierwszy numer, okładka – Anja Rubik i Małgosia Bela

Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska

Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska

Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk - redakcja Vogue Polska

Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk - redakcja Vogue Polska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×