Szukaj

Najbogatsza Polka zwierzyła się Oli Kwaśniewskiej. Jak koronawirus wpłynął na jej biznesy?

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk w rozmowie z Olą Kwaśniewską dla magazynu Viva! opowiedziała o pandemii koronawirusa. Jak radzi sobie z izolacją? Jak zmieniło się jej życie i czy nadal planuje dalekie wyprawy? 

Dominika Kulczyk w dobie pandemii koronawirusa udowodniła, że ma dobre serce. Najbogatsza Polka wsparła służbę zdrowia, na ten cel ofiarowując aż 20 milionów złotych.

Pieniądze trafiły do Fundacji Lekarze Lekarzom, założonej przez Naczelną Radę Lekarską. Zostały przeznaczone m.in. na zakup kombinezonów ochronnych, a także sprzętu do diagnostyki. Kulczyk swój gest skomentowała krótko:

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy. Wygramy. Zawsze.

Dominika Kulczyk o pandemii koronawirusa

Dominika Kulczyk znacznie więcej na temat pandemii powiedziała w wywiadzie z Aleksandrą Kwaśniewską dla magazynu Viva! Chociaż na co dzień jest osobą, która dociera nawet w najdalsze zakątki świata, gdzie pomaga potrzebującym, na chwilę musiała się zatrzymać. Jak sobie z tym radzi? Jak powiedziała w wywiadzie, zaskakująco dobrze. Zauważa, że sytuacja, w której się znalazła, pomaga zastanowić się nad życiem:

Czy nie jest tak, że wiele razy chcielibyśmy się zatrzymać, zrobić rewizję i spokojnie pogrzebać w rzeczywistości? Tak przeciąć drzewo na pół i przyjrzeć się słojom, co tam w środku. Tylko nie ma na to czasu, przywykliśmy do tego pędu. Wręcz nawet nie przystoi stać. A jednak żeby iść w dobrą stronę, trzeba się raz po raz zatrzymać i rozejrzeć — mówi Kulczyk.

Przez obecną sytuację, Dominika zdecydowała, że przestanie cokolwiek planować i skupi się na chwili obecnej:

Nie jest tak, że to, co mamy dziś i gdzie jesteśmy, jest już pełne treści. Ja naprawdę nie tyle przestałam mieć plany, co przestałam mieć nawet takie poczucie, że muszę je mieć. To nie znaczy, że nie mam ochoty myśleć przyszłościowo, ale widzę, że nie jest fajnie być zakładnikiem planów i przyszłości. Plany często robimy ze złudnego poczucia bezpieczeństwa, chcąc być pewnym jutra. A jutra może nie być. Jest dziś.

Czy Kulczyk boi się tego, co będzie po pandemii? Powiedziała, że nie. Uważa, że być może świat potrzebował epidemii, by zaszły trwałe zmiany:

Zamknięci w domach nagle zrozumieliśmy, że pomiędzy tym, co dziś dają kobiety, a co dają mężczyźni, jest ogromna dysproporcja. Wielu mężczyzn dzisiaj mówi, że nagle uświadomiło sobie, że ich żony robią więcej, niż myśleli. Bo nagle nie można uciec przed rodziną do biur. […] Potrzebowaliśmy być postawieni w sytuacji bez wyjścia, żeby to dostrzec czarno na białym.

Całą rozmowę Aleksandry Kwaśniewskiej z Dominiką Kulczyk można przeczytać w najnowszym numerze magazynu Viva!.


Dominika Kulczyk w magazynie Viva!

Dominika Kulczyk w magazynie Viva!

Dominika Kulczyk - Premiera filmu

Dominika Kulczyk - Premiera filmu "Sala samobójców. Hejter"

Dominika Kulczyk – wiosenna ramówka TVN 2020

Dominika Kulczyk – wiosenna ramówka TVN 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×