Szukaj

Karl Lagerfeld nie żyje. Kto walczy o jego posadę w Chanel?

Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld nie żyje. Kto go zastąpi?

Karl Lagerfeld nie żyje. Kto go zastąpi? W grze pojawiła się jedna znacząca kandydatka. 

We wtorek 19 lutego media obiegła informacja o tym, że Karl Lagerfeld nie żyje. Świat mody pogrążył się w żałobie. Artysta przez lata swojej pracy dorobił się statusu legendy i był podziwiany przez setki tysięcy osób na całym świecie.

Po jego śmierci w mediach pojawiły się spekulacje na temat tego, kto zajmie jego posadę dyrektora artystycznego w domu mody Chanel. Jako potencjalną kandydatkę wymienia się Virginie Viard.

Kim jest Virginie Viard?

Viard karierę w Chanel zaczynała ponad 30 lat temu. Pierwsze kroki stawiała w dziale zdobień. Stopniowo wspinała się po szczeblach kariery, aż wreszcie stała się prawą ręką Karla.

Od wielu lat zarządza siedmioma pracowniami domu mody i nadzoruje by kolekcje ujrzały światło dzienne. Virginie jest także twórcą. To jej pomysłem było wypuszczenie linii zegarków, co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Między Viard a projektantem narodziła się silna więź. Kobieta wielokrotnie podkreślała, że jest to prawdziwa przyjaźń i oddanie:

Wciąż ze sobą rozmawiamy. Karl przesyła mi w środku nocy swoje szkice przez telefon. Świetnie do siebie pasujemy – przyznała w jednym z wywiadów.

To Virginie pojawiła się podczas ostatniego pokazu kolekcji haute couture, który miał miejsce 22 stycznia w Paryżu. Pierwszy raz od 1983 roku zastąpiła w tej roli Karla Lagerfelda.

Wydaje się więc, że nie ma lepszej kandydatki na miejsce Karla niż ona. Czy tak rzeczywiście będzie? O tym z pewnością wkrótce się przekonamy.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Karl Lagerfeld nie żyje

Gwiazdy pożegnały Karla Lagerfelda. Instagram zalały czarno-białe zdjęcia i wpisy rozrywające serce

Joanna Przetakiewicz przez lata przyjaźniła z Karlem Lagerfeldem. Kiedy i jak rozpoczęła się ich znajomość?

 

 


Jak ważna jest w twoim życiu moda?

×