Szukaj

Viki Gabor u Kuby Wojewódzkiego o rasizmie w Polsce. Zaskakujące słowa nastolatki

Viki Gabor i Kuba Wojewódzki

Viki Gabor i Kuba Wojewódzki

Viki Gabor była gościem u Kuby Wojewódzkiego. Opowiedziała o tym jak tworzy muzykę i jak wygląda dzieciństwo sławnej nastolatki. Zaskoczyła także, komentując rasizm w Polsce. Co powiedziała?

Viki Gabor gościła w pierwszym po przerwie programie Kuby Wojewódzkiego. Dziennikarz zaprosił ją z okazji jej pierwszej w karierze płyty. W rozmowie poruszył kilka interesujących go kwestii. Nie ukrywał, że odpowiedzi nastolatki bardzo go zaskoczyły. Co powiedziała młoda wokalistka?

Viki Gabor o rasizmie u Kuby Wojewódzkiego

Viki Gabor szturmem zdobyła polską scenę muzyczną. Kiedy w The Voice Kids doszła do finału, w którym przegrała, niewielu wróżyło, że jej kariera potoczy się w takim tempie. Po wydaniu debiutanckiego singla Time stanęła do walki o reprezentowanie naszego kraju w konkursie Eurowizji Junior 2019. Została wybrana drogą eliminacji w programie Szansa na Sukces. Eurowizja Junior. I wygrała. Zwyciężyła też w konkursie, otwierając sobie wiele drzwi, a także zapewniając niemałą rozpoznawalność.

Kilka dni temu na rynku pojawiła się pierwsza płyta nastolatki zatytułowana Getaway. Z tej okazji Viki została zaproszona do słynnego talk-show. Zaczęła od wykonania utworu. Po luźnej rozmowie na temat stylizacji – była ubrana w kapcie-misie:

Jest późno, więc juz jestem w piżamie… – żartowała.

Przeszli do poważniejszych tematów. Kubę zainteresował delikatnie wyczuwalny akcent u dziewczyny. Zapytał, czy to prawda, że Viki formułuje myśli po angielsku, a następnie je tłumaczy na język polski. Gabor przyznała, że to skomplikowany proces, a jej czasem właśnie tak jest łatwiej – przypominamy, że wychowywała się w Anglii. W domu także rozmawia w tym języku. Na pytanie Kuby, kim się czuje, odpowiedziała wprost:

Jestem Polką z korzniami romskimi.

Kontynuując temat, Wojewódzki zapytał, czy nastolatka uważa, że Polacy są tolerancyjni – nawiązujac do ataków na nią, spowodowanych jej pochodzeniem, a także wspomnianym już akcentem. Odpowiedź Viki może zaskakiwać, bo mimo tego, co ja spotkało, twierdzi, że Polacy mają otwarte umysły i są bardzo mili.

Szczerze, myślę , że tak. Są tacy, którzy nie będą (…) Nie byłoby mnie tu po prostu jakby nie byli – powiedziała – ja dziekują za to, że są otwarci, jak jestem przyjmowana. Miło poprostu.

Viki okazuje się być bardzo dobrze poukładaną nastolatką, która ma cel w życiu i prawdziwą pasję. W realizacji marzeń pomagają jej najbliżsi.


Viki Gabor u Kuby Wojewódzkiego

Viki Gabor u Kuby Wojewódzkiego

Viki Gabor u Kuby Wojewódzkiego

Viki Gabor u Kuby Wojewódzkiego

Viki Gabor - gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Viki Gabor - gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×