NewsyNie żyje słynna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich. Była jedną z największych rywalek Justyny Kowalczyk

Nie żyje słynna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich. Była jedną z największych rywalek Justyny Kowalczyk

Kuba Górski
29.07.2018 21:24, aktualizacja: 30.07.2018 03:14

Mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich – Vibeke Skofterud, zginęła w wypadku na skuterze wodnym. Norweżka  przez wiele lat była rywalką Justyny Kowalczyk. Jak podje TVN24, sportsmenka była na wakacjach w norweskiej miejscowości Arendal.

W niedzielę rano policja otrzymała zawiadomienie o zaginięciu sportsmenki, natomiast o godzinie 11.30 znaleziono rozbity o skały skuter i ciało Vibeke Skofterud.

Znaleźliśmy skuter wodny roztrzaskany o skały małej wyspy St. Helena. Według lekarzy ofiara zginęła na miejscu - powiedział inspektor Sveinung Alsaker z policji w Arendal.

38-letnia Vibeke Skofterud była wieloletnią reprezentantką Norwegii w biegach narciarskich. Zdobyła złoty medal olimpijski w sztafecie w Vancouver w2010roku, w mistrzostwach świata wywalczyła dwa złote, srebrny i brązowy medal. W 2012 roku wygrała 90-kilometrowy Bieg Wazów.

W styczniu 2014 roku Norweżka zakończyła swoją karierę reprezentacyjną i zajęła się maratonami narciarskimi w norweskim zespole zawodowym Team Santander. Swoją karierę zakończyła w sierpniu 2015 roku.

W październiku członkiem tego zespołu na jej miejsce została Justyna Kowalczyk.

• Fotografia: screen ze Sport.pl
[1/9] Nie żyje Vibeke Skofterud mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich z Norwegii