Szukaj

Popularna w Polsce sieć fast-food ogłosiła upadłość. Skutki epidemii są już widoczne

Zana na całym świecie sieć oferująca szybkie przekąski ogłosiła upadłość. Mamy pierwsze ekonomiczne skutki koronawirusa. Co z lokalami w Polsce?
Vapiano

Vapiano

Koronawirus rozprzestrzenia się już po całym świecie. W samej tylko Polsce odnotowano już ponad 1200 przypadków zachorowań, 16 okazało  się śmiertelnych. Sytuacja z każdym dniem robi się coraz bardziej poważna. Światowa Organizacja Zdrowia WHO ogłosiła pandemię COVID-19.

Rządy zalecają izolację. Ludzie podporządkowują się dyrektywom i pozostają w swoich domach. Mamy już pierwsze odczuwalne skutki ekonomiczne epidemii na świecie.

Vapiano ogłosiło upadłość

Vapiano – niemiecka sieć restauracji oferujących włoską kuchnię, została zmuszona do złożenia wniosku o upadłość. Firma zamknęła już około 200 lokali na całym świecie.

Zarząd firmy został zobowiązany do złożenia wniosku o upadłość w terminie 3 tygodni. Możliwy jest jednak inny scenariusz, ale uzależniony jest on od zastrzyku finansowego ze strony rządu. Sytuacja związana jest z problemami finansowymi, które są spowodowane przez pandemię koronawirusa i zamknięte lokale.

Niemiecka agencja DPA pierwsza podała informację o upadłości sieci. Donosi, że do zapewnienia płynności finansowej spółka potrzebuje 10,7 mln euro. Nie jest jednak pewne, czy wsparcie zostanie przyznane.

Sieć restauracji funkcjonowała do tej pory w wielu krajach Europy, Afryki i Azji. W Polsce ma swoje lokale we Wrocławiu i w Warszawie. Wygląda na to, że sytuacją spowodowana pandemią będzie skutkowała zamknięciem lubianych miejsc oferujących przysmaki włoskiej kuchni.

Zobacz także: Które gwiazdy mają koronawirusa? Lista zarażonych znanych osób wydłuża się z każdym dniem

Czy Vapiano zamyka lokale w Polsce?

Na oficjalną decyzję przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na razie sieć oferuje swoje usługi na wynos. Na oficjalnej stronie na Facebooku możemy przeczytać taki oto komunikat:

Szanowni Goście,dziękując za zaufanie, którym nas obdarzacie od wielu lat pragniemy poinformować, że stosując się do wytycznych polskiego rządu nasze restauracje są nieczynne od 14 marca 2020 aż do dowołania.Nadal możecie cieszyć się naszymi smakami zamawiając telefonicznie z odbiorem osobistym lub z dostawą bezpośrednio do domu czy biura. (…) Każdego dnia nasze zespoły zarządzające sprawdzają najnowsze zalecenia polskiego rządu, Światowej Organizacji Zdrowia oraz władz lokalnych w celu podjęcia natychmiastowych, niezbędnych kroków chroniących naszych gości i pracowników. Nasza załoga przestrzega wszelkich zaleceń służb sanitarnych. Poinformujemy Was kiedy nasze drzwi znów będą dla Was otwarte.

Szanowni Goście,dziękując za zaufanie, którym nas obdarzacie od wielu lat pragniemy poinformować, że stosując się do…

Opublikowany przez Vapiano Poland Sobota, 14 marca 2020


Vapiano ogłasza upadłość

Vapiano ogłasza upadłość

Vapiano ogłasza upadłość

Vapiano ogłasza upadłość

Vapiano ogłasza upadłość

Vapiano ogłasza upadłość

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×