Uśmiercono kolejnego aktora!

Bartosz Żukowski

Fotografia: AKPA

Tego typu zabiegi hakerów to w ostatnim czasie prawdziwa plaga.

Kilka dni temu internet obiegła sensacyjna wiadomość, że licealiści dotkliwie pobili boksera – Artura Szpilkę, a jeszcze wcześniej poinformowano, że nie żyje gwiazda internetu i YouTuba – Sylwester Wardęga.

Wczoraj z kolei do sieci trafiła informacja, że nie żyje Bartosz Żukowski – odtwórca roli Waldka w serialu Świat według Kiepskich. Aktor miał popełnić samobójstwo. Na szczęście te doniesienia nie miały nic wspólnego z prawdą. Cały, choć mało śmieszny żart to wymysł wyłudzaczy pieniędzy.

Internauta wpada w pułapkę w chwili, gdy dostrzega materiał udostępniony przez jednego z jego znajomych na Facebooku, a jego  tytuł zachęca do tego, by w niego wejść. Po kliknięciu ten „materiał” udostępnia się na tablicy internauty i kolejne osoby w niego wchodzą. A po wejściu na taką stronę użytkownik jest informowany, że rzekomy wpis znajduje się na innej stronie internetowej, ale aby go przeczytać należy np. wysłać SMSa. To działa jak popularny łańcuszek.

Specjaliści ostrzegają przed tego typu zachowaniami. Przed wejściem w newsa należny sprawdzić z jakiej strony jest on udostępniony, by mieć pewność, że to nie jest wirus.

Wpis na Facebooku


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×