Szukaj

Żona Hołowni o aborcji i LGBT. Jeszcze nie została Pierwszą Damą, a już powiedziała więcej niż Agata Duda

Urszula Hołownia

Urszula Hołownia

Urszula Hołownia ma już sprecyzowane plany co do swojej funkcji w Pałacu Prezydenckim. Jeżeli jej mąż wygra wybory, to możemy liczyć na prawdziwą rewolucję.

Szymon Hołownia jest jednym z liderów w przedwyborczych sondażach prezydenckich. Kandydat zajmuje mocną trzecią pozycję, a jego poparcie z każdym kolejnym głosowaniem ankietowanych wzrasta. Całkiem możliwe jest więc, że jego żona zajmie stanowisko Pierwszej Damy. Piękna blondynka wzbudza spore zainteresowanie mediów, a tuż przed samymi wyborami coraz udziela się na łamach prasy.

Urszula Brzezińska-Hołownia zapewne jest kobietą niezwykłą. Świadczyć o tym może, chociażby jej zawód, który jest dosyć postępowy. Żona Szymona Hołowni jest zawodowym pilotem myśliwca – taką profesją trudnią się jedynie trzy kobiety w Polsce. Czy jej poglądy są równie postępowe, co jej praca? O wszystkim opowiedziała w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Urszula Brzezińska-Hołownia: jaką Pierwszą Damą chce być?

Chociaż do wyborów pozostało jeszcze trochę czasu, to żona Szymona Hołowni zdradziła, jak planuje wykorzystać czas, w którym będzie pełniła rolę Pierwszej Damy. Okazuje się, że ma ona sprecyzowane oczekiwania co do tego jak powinna wyglądać jej obecność w Pałacu Prezydenckim. Nie chce stać tylko u boku męża, ale jednocześnie też mieszać się w politykę, co uważa za niepotrzebne powielanie działań prezydenta.

Urszula Hołownia chciałaby być głosem kobiet. Chce mieć kontakt z ludźmi i wsłuchiwać się w ich potrzeby, zwłaszcza tych, którzy sami nie potrafią zawalczyć o swoje prawa.

Są kobiety, które potrzebują przedstawicielki, kogoś, kto będzie mówił w ich imieniu – mówi Urszula w wywiadzie.

Kandydatka na Pierwszą Damę wypowiedziała się również w bardzo kontrowersyjnej kwestii ustawy aborcyjnej. Zaostrzenie przez rząd przepisów dotyczących usunięcia ciąży spotkało się z ogromnym sprzeciwem i protestami. W wywiadzie otwarcie przyznaje, że sama zagłosowałaby przeciwko jej zaostrzeniu.

Jeśli miałabym być głosem kobiet, to po pierwsze zwróciłabym uwagę, że temat aborcji przykrywa inne obszary walki o ich prawa. Uważam, że mamy sporo do odrobienia w Polsce, zanim wypracujemy nowy kompromis dotyczący aborcji. To temat edukacji seksualnej, dostępu do antykoncepcji, równego podziału obowiązków domowych, wyrównania płac. Zaczynamy od końca, a powinniśmy dziś rozmawiać o podstawach równości – mówiła w wywiadzie.

Zdradziła również, jakie jest stanowisko co do małżeństw homoseksualnych. Jej zdaniem małżeństwo to związek pomiędzy kobietą i mężczyzną. Nie ma jednak nic przeciwko związkom partnerskim.

To moje stanowisko, ale zdaję sobie sprawę, że pokolenie mojej córki będzie to już postrzegało inaczej – wyznaje.

Jeżeli Szymon Hołownia wygra wybory, to zapowiada się, że posadę Pierwszej Damy czeka prawdziwa rewolucja.


Szymon Hołownia z żoną Urszulą

Szymon Hołownia z żoną Urszulą

Szymon Hołownia z rodziną na spacerze

Szymon Hołownia z rodziną na spacerze

Urszula Hołownia z córką

Urszula Hołownia z córką

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×