Znane miasto chce dodać hołd Korze. Powstaje ulica jej imienia

Kora

Kora

Kora na zawsze zostanie w pamięci Polaków. Była niezwykle utalentowaną artystką, ale i barwną osobowością. Jej ślad pozostanie na zawsze, a inicjatywy podejmowane przez fanów i nie tylko, spowodują, że będzie znana przez kolejne pokolenia. W słynnym mieście festiwalowym jej imieniem zostanie nazwana ulica.

Olga Sipowicz, znana lepiej jako Kora, zmagała się z chorobą nowotworową. Dwa lata temu przegrała walkę. Pogrzeb artystki odbył się 8 sierpnia 2018 roku na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. To właśnie tam znajduje się jej grób. Kamil Sipowicz, mąż piosenkarki dba, by miejsce to zawsze prezentowało się wspaniale, ale także robi wszystko, żeby nie zniknęła pamięć o ukochanej.

Organizuje koncerty, wystawy, jest piękny mural z artystką, a niedawno nagrano utwór z hologramem wokalistki Maanamu. Teraz także mieszkańcy Opola chcą uczcić jej pamięć.

Kora będzie miała ulicę nazwaną swoim imieniem w Opolu?

Kora przez całe życie związana była z grupą Maanam. Występowała w niej od lat 70. W 1980 roku zespół wystąpił na festiwalu w Opolu, stając się jedną z najpopularniejszych grup rockowych w Polsce. Piosenki takie, jak Boskie Buenos, Kocham cię kochanie moje, Cykady na Cykladach czy Luciola nucą kolejne pokolenia fanów jej niezwykłego talentu.

Władze miasta kojarzonego głównie z festiwalem, mają postanowić, czy w Opolu będzie ulica nazwana imieniem Olgi Sipowicz. Kora już od 2006 roku ma swoją gwiazdę w alei na opolskim rynku przy ratuszu. Wielokrotnie występowała też na festiwalu w amfiteatrze, więc wydaje się, że ulica, to kolejny znak hołdu i pamięci o wybitnej artystce.

Z inicjatywą wyszedł inwestor realizujący projekt mieszkaniowy. W sąsiedztwie są już ulice, których patronami są Anna Jantar i Marek Grechuta. Pomysł został pozytywnie zaopiniowany przez radę Dzielnicy XII, obejmującej tamtejsze tereny. Decyzja w tej sprawie ostatecznie będzie jednak należeć do radnych miasta. Głosowanie nad projektem uchwały odbędzie się na sesji pod koniec października.


Pogrzeb Kory - rodzina żegna artystkę

Kora - grób na warszawskich Powązkach

Kora – ostatnie zdjęcie

Kora – ostatnie zdjęcie

Traumatyczna młodość Olgi Sipowicz

Traumatyczna młodość Olgi Sipowicz

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×