Ula Chincz głośno krytykuje TVP: „Cieszę się, że ojciec tego nie dożył”. Smutek i żal ogarnął córkę legendy tv

Ula Chincz

Ula Chincz

Ula Chincz 7 lat temu pożegnała swojego ojca Andrzeja Turskiego. Po latach gwiazda udzieliła wywiadu, w którym gorzko podsumowała zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły w TVP.

Ula Chincz ma za sobą bardzo szczęśliwy rok. Gwiazda, którą mogliśmy szerzej poznać dzięki stacji TVN, prowadzi także bardzo popularny w sieci blog i kanał na You Tube. Jej program internetowy Ula Pedantula zdobył ogromną rzeszę wiernych fanów.

Dziennikarka w telewizji zadebiutowała 8 lat temu, gdy razem z Tomaszem Kammelem została prowadzącą poranne show Pytanie na śniadanie. Od tamtej pory gwiazda wzbudza zainteresowanie plotkarskiej prasy. Wiedzie ona jednak bardzo spokojne życie u boku swojego męża i dwóch synów. Starszy chłopiec Ryszard ma już 11 lat, a na początku listopada doczekał się młodszego rodzeństwa. Drugi syn Uli ma na imię Robert.

Chincz pochodzi z rodziny o dziennikarskich tradycjach. Gwiazda jest córką Andrzeja i Zofii Turskich. Jej ojciec przez całe zawodowe życie był związany z TVP oraz Polskim Radiem. W Telewizji Publicznej pracował od 1987 roku na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego TVP1. Był też inicjatorem stworzenia Teleexpressu. Prowadził programy publicystyczne, a przez wiele lat był jednym z prowadzących główne wydanie Panoramy.

Andrzej Turski

Andrzej Turski

Ula Chincz wspomina Andrzeja Turskiego. Poruszające słowa dziennikarki

Ula Chincz była bardzo związana ze swoim ojcem. Po jego śmierci razem z Anną Morawską wdała książkę pt. 7 dni. Świat Andrzeja Turskiego. Teraz córka dziennikarza udzieliła wywiadu portalowi Plejada, w którym zdobyła się na bardzo odważne słowa. Ulubienica widzów cieszy się, że jej ojciec nie dożył obecnych czasów i nie widzi, co stało się z jego miejscem pracy.

Oczywiście, miałam na myśli względy profesjonalno-zawodowe. Mój ojciec byłby załamany rozpadem Trójki i upadkiem programów informacyjnych w Telewizji Polskiej. Naprawdę cieszę się, że tego nie dożył, bo po prostu by tego nie przeżył.

Andrzej Turski miał wielokrotnie otrzymywać propozycje pracy w komercyjnych stacjach, żadnej z nich nie zdecydował się przyjąć. Do końca był wierny TVP.

On przepracował w mediach publicznych całe lata. Mimo wielu propozycji nigdy nie chciał przejść do żadnej komercyjnej stacji. Polskie Radio i Telewizja Polska to były jego ukochane instytucje. Jestem przekonana, że nie udźwignąłby tego, co tam się teraz dzieje. Pewnie nawet nie sądził, że kiedyś mogą nadejść takie czasy.

Dziennikarz w 2006 roku zachorował na chłoniaka, z którym udało mu się wygrać, pomimo że miał nawroty choroby. 7 lat później miał zawał serca, po którym został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, z której już się nie wybudził. Zmarł w 2013 roku.


Ula Chincz a Andrzejem Turskim

Ula Chincz a Andrzejem Turskim

Urszula Chincz i Andrzej Turski

Urszula Chincz i Andrzej Turski

Andrzej Turski, Marek Niedźwiedzki, Piotr Baron

Andrzej Turski, Marek Niedźwiedzki, Piotr Baron

Komentarze

 • Llll pisze:

  W tvn to się dopiero dzieje

 • Gość pisze:

  WSTYD TO PRACOWAC W TVN W TELEWIZJI ANTYPOLSKIEJ ZAMKNIJ SIE KOBIETO POLACT WIDZA CO ROBICIE

 • Gość pisze:

  Pani Ulo wstyd to w TVN pracować i nie posiadać kręgosłupa.

 • Nina pisze:

  Może i dobrze że nie doczekał. Bo to co robią ludzie na ulicach to poprostu wstyd.. I jak mało dla ludzi znaczy życie. Wszyscy co idą na marsze po to aby co zabłysnąć w TV czy internecie. Pani Ojciec pewnie by się cieszył to co robi TVP. A nie być za osobami które chcą aborcję na życzenie i wogóle w jaki sposób jest strajkowanie. Bo to co robią ludzie to w głowie się nie mieści. Żadnej kultury tylko wulgaryzm, plucie to jest normalne? Dla mnie jako obywatela Polski za tych ludzi mi wstyd. To nie są ludzie tylko ludzie którzy chcą legalnie wszystko zabijać. Kto dołącza do strajku jest za zabijaniem.

  • Gość pisze:

   To właśnie pokazuje TVP a nie prawdę marszach. Dlatego właśnie Turski by się wstydził za TVP

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×