Z ostatniej chwili: Kamil Durczok wygrał proces z tygodnikiem „Wprost”! Jakie dostał odszkodowanie?

Kamil Durczok wraca

Kamil Durczok wraca

Tygodnik Wprost przegrał proces z Kamilem Durczokiem

Rok 2015 był przełomowym dla Kamila Durczoka. Dziennikarz był bohaterem głośnej afery, w której przypisano mu zarzut mobbingowania i molestowania seksualnego swoich podwładnych z redakcji Faktów TVN. W tej sprawie zapadł już pierwszy wyrok. Sąd przychylił się do wersji wydarzeń przedstawianej przez Durczoka:

Nie doszło do przestępstwa polegającego na doprowadzeniu innej osoby do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej, przez nadużycie stosunku zależności – Stwierdziła warszawska prokuratura.

Pozostało pytanie: co dalej z karierą byłego szefa Faktów TVN. Przyszłość zawodowa dziennikarza długo pozostawała tajemnicą.

Zobacz: Wielki powrót Kamila Durczoka! Wiemy, gdzie będzie pracować dziennikarz

Jakie odszkodowanie dostanie Kamil Durczok od Wprost?

Jednocześnie w warszawskim Sądzie Okręgowym toczyła się sprawa wytoczona przez Kamila Durczoka redakcji tygodnika Wprost. Dziennikarz domagał się przeprosin i  7 milionów odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych. Według Durczoka treść jednego z artykułów wydrukowanego przez magazyn była kłamliwa.

Jak poinformował miesięcznik Press, sąd poparł stanowisko byłego gwiazdora TVN i nakazał byłym dziennikarzom Wprost oraz wydawcy tygodnika przeproszenie Durczoka i wypłacenie mu pół miliona złotych zadośćuczynienia.

Wyrok nie jest prawomocny.
Kamil Durczok wygrał proces z tygodnikiem Wprost

Kamil Durczok wygrał proces z tygodnikiem Wprost (screen: Twitter)

Kamil Durczok z synem

Kamil Durczok otrzyma 500 tysięcy złotych od tygodnika Wprost


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×