Twórcy „Matrixa” nie są już mężczyznami. Teraz to już nie bracia, a siostry Wachowskie

Lana i Lilly Wachowskie

Andy Wachowski zmienił płeć. Kim jest Lilly Wachowski?

Andy i Larry Wachowski to duet reżyserski, który odpowiada m.in. za scenariusz i reżyserię kultowej serii Matrix oraz za reżyserię do filmu Speed Racer. Przed czterema laty Larry postanowił zmienić płeć. Wybrał imię Lana. Teraz nadszedł czas na Andy’ego, który również czuje się kobietą i od niedawna nosi imię Lilly.

Lilly o swojej decyzji na temat zmiany płci poinformowała na łamach The Windy City Mail. Zdradziła, że jej decyzja spowodowana była presją mediów, a szczególnie ze strony dziennikarzy Daily Mail, którzy mieli naciskać na nią o komentarz w tej sprawie. Informacja o zmianie płci przez Andy’ego, a teraz już Lilly Wachowski była jej jednoczesnym coming outem. 

The Windy City Mail to serwis środowisk LBGT w Chicago. Na łamach artykułu, jaki ukazał się na jej temat podkreśliła problem, z jakim borykają się osoby, które decydują się na zmianę płci. Po stronie Lilly Wachowski opowiedziała się również organizacja GLAAD, wspierająca środowiska LGBT, która dodatkowo podkreśliła swój sprzeciw wobec mediów, które wywierają presję i wymuszają ujawnianie informacji na temat zmian płci czy też orientacji seksualnych.

Zobacz: Pierwsze transseksualistki w polskiej telewizji na początku lat 90.

Lilly Wachowska - Andy Wachowski po zmianie płci

Lilly Wachowska – Andy Wachowski po zmianie płci

Andy Wachowski zmienił płeć - teraz nazywa się Lilly Wachowski

Andy Wachowski zmienił płeć – teraz nazywa się Lilly Wachowski

Lana Wachowski i Lilly Wachowski

Lana Wachowski i Lilly Wachowski / zdjęcie z 2015 roku


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×