Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15. Kto wygrał? Rywalizacja do końca była zacięta

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15 - finał. Kto wygrał?

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15 - finał. Kto wygrał?

Finał 15. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo za nami. Kto wygrał? Barbara Kurdej-Szatan, Robert Janowski, Kasia Łaska czy Adam Zdrójkowski?

Program Twoja Twarz Brzmi Znajomo po raz pierwszy wyemitowano na antenie Polsatu w 2014 roku. Od tamtego momentu cieszy się on bardzo dużą popularnością. Szacuje się, że co tydzień przed ekranami telewizorów zmagania polskich gwiazd ogląda nawet 4 miliony widzów.

Od czasu, gdy format zadebiutował, minęło już 7 lat, a 15. edycja show właśnie dobiegła końca. Zgodnie z określonymi na początku zasadami, w finałowym odcinku wystąpiło czterech uczestników, którym udało się zdobyć największą liczbę punktów. 12 listopada na scenie pojawili się: Barbara Kurdej-Szatan (254 punkty), Robert Janowski (257 punktów), Kasia Łaska (248 punktów) i Adam Zdrójkowski (245 punktów).

Kto okazał się najlepszy?

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15: Finał. Kto wygrał show?

W tej edycji programu doszło do kilku znaczących zmian w składzie jurorskim. Z programem pożegnali się Kacper KuszewskiAdam Strycharczuk. Ich miejsce zajęli GromeeMichał Wiśniewski. Program poprowadzili Piotr GąsowskiMaciej Dowbor.

Format otworzyła czwórka finalistów… jako ABBA. Basia jako Agnetha Fältskog, Kasia była Anni-Frid Lyngstad, Robert w roli Björna Ulvaeusa i Adam Zdrójkowski jako Benny Andersson. Utalentowane gwiazdy wykonały wspólnie utwór Voulez Vous.

Decyzją widzów i współuczestników podium ukształtowało się następująco:

 • I miejsce i tytuł Twojej Złotej Twarzy zdobył Robert Janowski

Robert w finale wcielił się w Erica Claptona i wykonał przebój Layla. Jego popis wokalny został gorąco odebrany przed jury, które nie szczędziło pod jego adresem pochwał.

 • II miejsce i Srebrna Twoja Twarz – Barbara Kurdej-Szatan

Basia od początku wykazała się ogromnym talentem wokalnym, choć jej początki nie były najlepsze. W pierwszym odcinku dostała bardzo niskie oceny. Mimo to w kolejnych tygodniach radziła sobie coraz lepiej. W półfinale została doceniona przez Katarzynę Skrzynecką.

Basia, wiem, że twoje wykonanie dzisiaj przejdzie do historii tego programu! To było coś naprawdę niesamowitego… zaśpiewać głosem Beyoncé, to jest arcyzwycięstwo, a jeszcze zaśpiewać głosem Beyoncé i zatańczyć choreografię, to już w ogóle jest arcyzwycięstwo! – zachwycała się Kasia.

W finale aktorka wcieliła się w Adele i zaśpiewała utwór Ease on me. Mimo że to nie było najłatwiejsze zadanie, poradziła sobie doskonale. Jurorzy nie byli w stanie pohamować emocji i nagrodzili jej występ owacjami na stojąco.

 • III miejsce i Brązowa Twoja Twarz – Adam Zdrójkowski

Adam z odcinka na odcinek zaskakiwał i na pewno może być z siebie dumny, że w tak młodym wieku udało mu się dojść aż do finału. Rywalizacja do końca była zacięta, choć, jak przyznała Małgorzata Walewska, na początku źle go oceniła i nie wróżyła mu świetlanej przyszłości w programie.

Jak się dowiedziałam, że jesteś w naszym programie, to sobie pomyślałam, sobie: jakiś rozpieszczony bachor będzie tu podskakiwać. A sytuacja, przez parę odcinków, kiedy się tutaj spotykamy, kiedy widzę twoją ciężką pracę i twoją pokorę dla sztuki, utwierdza mnie w przekonaniu, jak wspaniałym jesteś aktorem.

Zdrójkowski w finale zaprezentował się na scenie, jako Dave Gahan z zespołu Depeche Mode w utworze Enjoy The Silence.

 • IV miejsce i Żelazna Twoja Twarz – Katarzyna Łaska

Katarzyna Łaska od początku udowadniała, że jest niezwykle utalentowaną artystką, tym bardziej że potrafi doskonale naśladować głosy znanych postaci bajkowych. W programie ta umiejętność wielokrotnie jej się przydała.

Podczas swojego ostatniego występu w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo zaprezentowała się na scenie jako SIA. Jej wykonanie utworu Titanium bardzo przypadło do gustu jurorom.

Robert Janowski nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych przeznaczył dla Jakuba Potkańskiego z Fundacji Polsat, który nie ma połowy serca.

Poniżej wywiad ze zwycięzcą:


Twoja Twarz Brzmi Znajomo - I miejsce i Złota Twoja Twarz - Robert Janowski

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - I miejsce i Złota Twoja Twarz - Robert Janowski

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - II miejsce i Srebrna Twoja Twarz - Barbara Kurdej-Szatan

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - II miejsce i Srebrna Twoja Twarz - Barbara Kurdej-Szatan

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - III miejsce i Brązowa Twoja Twarz - Adam Zdrójkowski

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - III miejsce i Brązowa Twoja Twarz - Adam Zdrójkowski

Komentarze

 • Basia pisze:

  W 15 edycji Twoja Twarz brzmi znajomo powinna wygrać Katarzyna Laska ,niebywały talent ,dystans do siebie poprostu super ,ale tak to jest w show biznesie ,przykro że oceniono panią Kasie na 4 miejscu.

 • Gość pisze:

  Szkoda Kasi Laskiej najlepszej wokalistki w tym programie. 🙁

 • Maria pisze:

  Panie robercie kochany nasze dobro narodowe ciesze die ogromnie ze to pan wygral przez ye wszystkie lata odkad pana poznalam kibicuje w kazde sytuacji i podziwiam za talent cieplo kulture jest pan pieknym bialym krukiem przesympatycznym i dobrym czlowiekiem uklony mamie i malzonce🌼🌻🌼🌻🌸🌹🌹🌷🌷🌷🌷🌸🍁🌸🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌹🌹🌹🌹

 • Gość pisze:

  Super że Robert został doceniony

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×