TVP poszerza ofertę i uruchamia pierwszy kanał po angielsku. Jacek Kurski rusza na podbój świata. Jakie gwiazdy w obsadzie?

Jacek Kurski

Jacek Kurski

TVP powiększa swoją ofertę o kolejny kanał. Jacek Kurski podjął odważną decyzję i uruchomi anglojęzyczny program. Ujawniono pierwsze szczegóły. 

Jacek Kurski przez pewien czas był związany z polityką. Od 2005 do 2009 roku był posłem na Sejm RP. Następnie reprezentował nasz kraj w Parlamencie Europejskiej. Od pięciu lat stoi na czele Telewizji Polskiej. Podczas konferencji prasowej, w której podsumował czas swojego panowania ujawnił, że spełnia wcześniej założone cele:

Obiecałem, że postawię Telewizję Polską na nogi, uczynię wielką i ważną. W tym celu trzeba było szybko sformułować trafne diagnozy, mieć pomysł i konsekwentnie go realizować. Chwycić węzłowe punkty, nerwy tej firmy.

Podkreślił, że dzięki temu, że nieco zmodyfikowano telewizję, widzowie mogą bezpłatnie śledzić wydarzenia sportowe:

Unowocześniliśmy wszystkie obszary działalności Telewizji Polskiej. Umożliwiliśmy Polakom bezpłatne śledzenie najważniejszych imprez sportowych poprzez włączenie do oferty naziemnej telewizji cyfrowej anteny TVP Sport HD.

TVP wprowadza kolejny kanał. Odważna decyzja Jacka Kurskiego

Telewizja Polska poszerza swoją ofertę o nowe kanały. W Dzień Kobiet wystartował TVP Kobieta, w której emitowane są m.in. programy lifestyle’owe oraz poradniki. Jak sama nazwa wskazuje, jest skierowany przede wszystkim do pań. Stacja przygotowuje się do uruchomienia TVP World, czyli kanału informacyjnego, w którym przez całą dobę będą serwowane wiadomości w języku angielskim.

Kanał ma powstać na bazie internetowej redakcji Poland In. Na razie jest nadawany blok 3-godzinny:

Docelowo ma działać pełnowymiarowy kanał informacyjny – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Darmas, dyrektor TVP World.

TVP World ma jednak poszerzyć swoją ofertę, do czego dziennikarze już się sumiennie przygotowują. Program będzie nadawany ze studia przy ulicy Woronicza w Warszawie. Na razie nie ujawniono jednak, jakie gwiazdy pojawią się w obsadzie:

Dostrajamy naszą ramówkę, aby większość naszych publicystycznych premier było popołudniu, żeby widz zza oceanu miał to z samego rana u siebie. Jesteśmy na razie na etapie koncepcyjnym. Analizujemy jak ta antena będzie wyglądać. Będziemy mniej niż w Poland In mówić o Polsce, a bardziej mówić o regionie. Kanał ma mówić o tym co się dzieje w Trójmorzu i tłumaczyć widzom na zachodzie co się dzieje na wschodzie – zapowiada szef TVP World.

Wirtualne media podają, że nowy program pojawi się jesienią w internecie. Jest spora szansa na to, że w 2022 roku może rozpocząć niekodowaną emisję z satelity Astra 19,2 E w jakości HD. Z tego satelity korzystają gospodarstwa domowe m.in. w Niemczech, Austrii, Hiszpanii oraz Francji. Niewykluczone, że serwis informacyjny pojawi się także na amerykańskiej platformie cyfrowej Dish Network.


Jacek Kurski - Gwiazdy upamiętniają 100. rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

Jacek Kurski - Gwiazdy upamiętniają 100. rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego

Jacek Kurski - Wiosenna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski - Wiosenna ramówka TVP 2021

Jacek Kurski – Eurowizja Junior 2020

Jacek Kurski – Eurowizja Junior 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×