TVP stawia najnowocześniejsze studio w Europie. Tak wygląda projekt budynku wartego 150 milonów złotych

Nowy budynek TVP

Nowy budynek TVP

Jacek Kurski stawia na niezależność i na najnowszą technologię. Powstaje nowa hala dla Telewizji Polskiej. Ile potrwa budowa? Jak będzie wyglądać?

Właśnie rozpoczęła się budowa nowego budynku dla Telewizji Polskiej. Już za dwa lata przy ulicy Woronicza w Warszawie stanie najnowocześniejsze w Europie studio nagraniowe. Hala będzie poważną konkurencją dla istniejących studiów telewizyjnych, w których nagrywane są takie programy jak The Voice of Poland czy Dance Dance Dance.

Poza tym, że budynek wyposażony będzie w najnowsze technologie, ma również idealną lokalizację, blisko centrum miasta. Pozostałe studia mieszczą się na obrzeżach Warszawy, dlatego jest to olbrzymie udogodnienie m.in. dla publiczności, która często dojeżdża na miejsce komunikacją miejską.

Jacek Kurski o celu budowy nowego  budynku dla TVP

Ważnym celem do osiągnięcia dla prezesa TVP była również niezależność. Jacek Kurski zdradził, że do zbudowania tej potęgi, potrzebne są inwestycje i odważne decyzje:

Podejmując się 6 lat temu zaszczytnej i zobowiązującej roli kierowania największym medium publicznym w Polsce, miałem ambicję przywrócenia silnej i stabilnej pozycji Telewizji Polskiej. Było dla mnie oczywiste, że środkiem do osiągnięcia tego celu – zbudowania jej potęgi – są inwestycje. Inwestycje w ludzi i ich talenty, inwestycje w technologię, inwestycje w produkcję. Wdrożenie do produkcji nowych formatów rozrywkowych, w tym dedykowanych pomijanemu wcześniej pokoleniu silver, podejmowanie kreatywnych inicjatyw oraz odważnych wyzwań, rozbudowywanie oferty tożsamościowej, sportowej, informacyjnej, serialowej oraz powiększenie portfolio o kolejne kanały, wymagało odbudowy przestarzałego i zapóźnionego zaplecza technicznego. Rozpędziliśmy tę maszynę i się nie zatrzymamy! – zapewnia.

Kurski nie ukrywa, że po wybudowaniu nowej hali, konkurencja zostanie pozostawiona daleko w tyle:

Hala zdjęciowa, której budowę symbolicznie dzisiaj rozpoczynamy, jest obiektem, który nada produkcji telewizyjnej zupełnie nowy wymiar, pozostawi konkurencję daleko w tyle, wprowadzi nową jakość w produkcji Telewizji Polskiej, a przede wszystkim – uniezależni nas od dostawców zewnętrznych. Będziemy samowystarczalni. Do naszych produkcji będziemy zatrudniać naszych ludzi i korzystać z naszych zasobów technologicznych.

Nowa hala TVP – szczegóły

Budowa nowego studia TVP rozpoczęła się 10 stycznia 2022 roku. Odbyła się wtedy inauguracja, podczas której Jacek Kurski symbolicznie wbił łopatę w teren nowej inwestycji. W obiekcie o łącznej powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych znajdzie się aż sześć modułów studyjnych. Nie zabraknie również m.in.: garderoby, reżyserki, magazynów ze sprzętem, biura, bistro, parkingu, a nawet studia plenerowego na dachu. Budynek będzie sterowany inteligentnymi systemami SMART.

Na zewnętrznej części hali powstanie ogromny ekran LED, który będzie także wyświetlał obraz w technologii 3D. Dodatkowo pomyślano także o wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań. Zielony dach pozwoli na retencję wód opadowych.

Łączny koszt inwestycji wynosi około 150 milionów złotych netto. Zakończenie budowy planowane jest na 2024 rok.

Zobaczcie wizualizacje. Podoba Wam się?


TVP buduje nowy gmach - Jacek Kurski na budowie

TVP buduje nowy gmach - Jacek Kurski na budowie

TVP buduje nowy gmach - wizualizacja

TVP buduje nowy gmach - wizualizacja

TVP buduje nowy gmach - wizualizacja

TVP buduje nowy gmach - wizualizacja

Komentarze

 • Gośćdante pisze:

  A może onkologia i psychiatria dziecięca ? Co jeden burak to mania wielkości. Same kompleksy. Tylko czemu ta ich terapia za nasze pieniądze ?

 • pulchra pegasus est pisze:

  Czy w był Publiczny przetarg na budowę? Ile ofert wpłynęło? USAWA O ZAMÓWIENIACH PUBLICZNUCH. Siedzisz na własnym rogu batanie. Jednym rogu. W otwór.

 • Gość pisze:

  Nie maja większych problemów😜
  Łatwiej będzie im manipulować ludźmi!
  Nic do życia ludziom więcej nie trzeba!
  Brak słów 🤯

 • Gość pisze:

  Mamy najnowoczesniejsze szpitale w Europie, teraz czas na najnowoczesniejsze studio telewizyjne

 • Gość pisze:

  Taki live stawiamy a jutro weekend reszta kwestia gustu i to tyle

 • Gość pisze:

  Jak wam nie wstyd ludzie w biedzie zyja i strachu i niepewnosci szerza sie depresja nawet u dzieci wielu nie stac na kredyty a wy takie zbedne rzeczy robicie Na Boga sie powolujecie a tak zachowujecie jak mozna

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×