TVP odpowiada na słowa statysty. Potwierdza, że na planie spożywano alkohol. A co z resztą zarzutów?

Sylwester Marzeń z Dwójką

Sylwester Marzeń z Dwójką

Sylwester Marzeń z Dwójką wciąż budzi sporo emocji. Niedawno jeden ze statystów skarżył się na warunki, w jakich przyszło mu pracować. TVP wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Pomimo pandemii koronawirusa TVP zorganizowała koncert sylwestrowy w plenerze. Zaprosiła gwiazdy i widzów do Ostródy. Ze względu na obostrzenia nałożone przez rząd, w imprezie na miejscu nie mogli uczestniczyć przypadkowi widzowie. Żeby zapełnić puste miejsca, wynajęto statystów.

Jak wynika ze statystyk, które na swoim Twitterze opublikował Jacek Kurski, wydarzenie cieszyło się sporą popularnością wśród widzów. Występ Zenka Martyniuka, który na scenie pojawił się tuż przed północą, obserwowało ponad 8 milionów oglądających. Prezes TVP w wywiadzie  z Danutą Holecką nie ukrywał swojej radości.

W tej samej rozmowie Kurski odniósł się do krytyki internautów. Niektórym nie spodobał się fakt, że uczestniczyła w niej publiczność. Prezes TVP zapewniał, że byli to zawodowi tancerze wynajęci specjalnie na tę okazję.

Nie było publiczności, dlatego, że byli tancerze. Tancerze byli zarówno na scenie, jak i na widowni. Na scenie byli zawodowi tancerze […], natomiast na widowni byli tancerze amatorzy, ale też ćwiczący w szkółkach, którzy dodawali fantastycznego klimatu i uczestniczyli. Tam nie było jednego stojącego człowieka, który się nudził, wszyscy byli w pracy.

TVP odpowiada na zarzuty statysty. Jak się tłumaczy?

Jedna z osób, która uczestniczyła w Sylwestrze Marzeń, przedstawiła zupełnie inną wersję wydarzeń. Wystosowała list do redakcji serwisu Plotek, w którym zaprezentowała swój punkt widzenia. Z jej słów wynika, że warunkiem wzięcia udziału w koncercie był jedynie negatywny wynik na obecność COVID-19, a nie umiejętności taneczne. Podczas imprezy pojawiły się osoby nietrzeźwe, a ochrona przeszukiwała torebki uczestników bez ich zgody (szczegóły tutaj).

Statyści na sylwestrze 2020 w TVP

Statyści na sylwestrze 2020 w TVP

Telewizja Polska wydała oświadczenie, w którym odniosła się do informacji udzielonych przez informatora serwisu. Potwierdziła, że na miejscu znalazły się osoby, które spożywały alkohol:

Telewizja Polska informuje, że za tancerzy odpowiedzialny był podwykonawca TVP. Niektóre z tych osób, pomimo tego, że były wtedy w pracy, spożywały alkohol. Telewizja Polska w trosce o bezpieczeństwo pozostałych tancerzy i artystów przeprowadziła dodatkowe kontrole, w wyniku których kilka osób nie zostało wpuszczonych na obiekt amfiteatru. Telewizja Polska zachowała najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas realizacji widowiska — czytamy w wiadomości przesłanej do portalu Plotek.

Warto wspomnieć, że kwestia traktowania uczestników wydarzenia nie jest jedyną, która w ostatnim czasie poruszyła widzów. Media ustaliły, że jedną z „zagranicznych gwiazd”, okazał się mało znany artysta, którego największym dotychczasowym sukcesem był występ… w Jaka to melodia?.


Sylwester 2020 w TVP

Sylwester 2020 w TVP

Wpadka TVP. Sylwester 2020

Wpadka TVP. Sylwester 2020

Ida Nowakowska, Pedro Santana - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020/2021

Ida Nowakowska, Pedro Santana - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020/2021

Komentarze

 • Gość pisze:

  Ja tak widzę że Rydzykowi samochody bezdomni oddaja i ten biznesmen wciska taki kicz że aż redaktora zatyka w studiu, a tutaj Kurdupski pierdzieli że tancerzy wynajął jak po tych ruchach co prezentowali to jedynie w remizie mogli by tańczyć, no tak ale wyborcy Pisogrodu uwierzą w te bajeczkę 🙂 brak mi słów jak robią z nas debili a gdyby nie społeczeństwo gdyby nie nasze podatki praca to niczego by nie było śpieszmy się doceniać wyborców tak szybko odchodzą 🙂

 • Lila pisze:

  Musieli pić aby jakoś przetrwać tę imprezę.Słuchanie Zenka to przecież koszmar.

 • Guru43 pisze:

  Całkowicie dla mnie niezrozumialy jest fakt zachwytu Kurskiego dla Zenka.

  • Gość pisze:

   On się nim nie zachwyca tylko prymitywna,duża część społeczeństwa,często wyborcy partii,do której należy a ponieważ chcą mieć oglądalność i chcą trzymać ludzi za mordę to jest jak jest…

 • Gość pisze:

  Disko polo, Zenek, ” gwiazdy z poprzedniej epoki. Nic dla mnie 👎
  Nie rozumiem tych zachwytów

 • gównoburza pisze:

  A ja tam wole sylwestra na Polsacie gdzie wszyscy byli bez masek i aż miło się oglądało. Swoją drogą- ciekawe czemu nikt nie zainteresował się tym tematem skoro tak bardzo boją się o zdrowie swoje i rodaków hahahah

 • Piłek pisze:

  No to co jak sobie łykneli. To przeciez dla rozgrzewki.

 • Loluta pisze:

  To normalne, że smolili gorzałe, bo przeciez było zimno i statysci musieli sie rozgrzać. A kto im zabronił??? Sa dorośli i wszystko.

 • Gość pisze:

  To normalne, że smolili gorzałe, bo przeciez było zimno i statysci musieli sie rozgrzać. A kto im zabronił??? Sa dorośli i wszystko.

 • Magda pisze:

  Uważam,ze organizacja takiej imprezy gdy nas obejmują zakazy,gdzie nawet zabrania się organizacji Świąt powyżej 5 dodatkowych osób itp. to jawna kpina ze społeczeństwa.Ponadto telewizja publiczna ,zgodnie z założeniem,powinna spełniać rolę misyjną czyli nadawać programy na pewnym poziomie ,zapraszać muzyków a nie grajków disco polo i to jeszcze za pieniądze podatników.Najwyższy czas aby abonament radiowo-telewizyjny przeszedł do historii.Nikt nie powinien pobierać pieniędzy za taki szajs.

  • WiciannaGość pisze:

   Tylko że Sylwester to program rozrywkowy, komercyjny, mający na siebie zarobić. Oprócz tego, co roku TVP puszcza na innnym kanale w sylwetra koncert z filharmonii wiedeńskiej. Więc jest wybór.

   I wyjaśnione zostało, że nie było widowni i był zachowany dystans. Było to nawet widać z ujęć z góry kamerą, trybuny były wypełnione w malutkiej części a ludzie rozproszeni. Ponadto Sylwester z dwojką zachęcił ludzi do zostania w domu, a więc wpłynął pozytywnie a nie negatywnie na walkę z rozprzestrzenianiem wirusa.

  • Magda pisze:

   Wicianna niestety nie mogę się z Tobą zgodzić.Uważam,że można na siebie zarobić ale trzymać poziom.TVP tym bardziej powinna go trzymać ze względu na przymusowe opłaty za abonament.Nie mogę się zgodzić na to aby lansowano żałosno tanie rozrywki.Nie musi to być koncert z filharmonii wiedeńskiej-może być zabawnie ale nie tandetnie.To co pokazuje TVP jak i inne telewizje jest obraźliwe dla każdego kto korzysta z mózgu. Pretensje jednak największe mam do polskiej telewizji bo pobiera abonament i ostatnio otrzymuje ogromne pieniądze z budżetu państwa.TVP nie jest jednak telewizją misyjną powinna więc radzić sobie sama.Nie uważam też aby organizacja imprez telewizyjnych zatrzymała kogoś w domu.Imprezy te były też sprzeczne z tym czego zabrania się przeciętnemu obywatelowi.Obecnie zakazane są wszystkie imprezy masowe a nawet mniejsze.Na nic usprawiedliwienia w postaci masek czy trzymania dystansu.Jak sama napisałaś ponieważ kasa musi się zgadzać to prominentne osoby są w stanie złamać zakazy nałożone przez własną partię.Nie chodzi też o to aby przełączać na inny kanał tylko aby na głównym kanale TVP trzymać poziom.Ponadto ludzie starsi,na wsiach często mają tylko jedynkę i dwójkę…

 • Gość pisze:

  Było super najlepiej

 • TenGość pisze:

  Do d… było ,dziadostwo z TVP!

 • Gość pisze:

  Robić taką akcję….wstyd najważniejsze ,że fajnie grali i bawili się z nami.
  Wznieśmy za nich toast:)

  • Zenobiusz pisze:

   Szkoda ze bawili się za nasze pieniądze i w czasie kiedy nas obowiązywały zakazy. Pytanie czy jak bym zabrał Ci pieniądze z portfela i się za nie bawił i kazał siedzieć i na to patrzeć czy byś nie protestowała

 • ANNA PAWLO. pisze:

  OJ TAM OJ BAWILI SIĘ FAJNIE PROGRAM MI SIĘ PODOBAŁ BRAWO,TEŻ Z WAMI NAPIŁAM SIĘ SZAMPANA ZA NIECAŁĄ STÓWKĘ BRAWO WY,BRAWO.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×