TVP odpowiada na pełen żalu komentarz Krzysztofa juniora. To dlatego nie zaśpiewał na koncercie dla Krawczyka

TVP i Krzysztof Krawczyk junior

TVP i Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior nie został zaproszony na koncert zorganizowany dla swojego ojca? TVP wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Telewizja Polska zorganizowała koncert dla Krzysztofa Krawczyka. 30 maja na scenie w Opolu pojawiło się mnóstwo gwiazd, które czarowały swoim głosem. Wykonały największe przeboje legendarnego artysty i przy tym wzruszały do łez. W wydarzeniu wzięła udział m.in. Edyta Górniak. Nie tylko zaśpiewała piosenkę Trudno tak, ale także zwróciła się do wdowy, Ewy Krawczyk:

Pani Ewo, nie wiem, gdzie ani siedzi, nie widzę pani. Jest pani najdzielniejszą kobietą. To, że Krzysztof był szczęśliwy, to jest pani zasługa. Za szczęściem jednego człowiek stoi drugi człowiek.

O ile żona piosenkarza obserwowała koncert na żywo, o tyle jego jedyny biologiczny syn, Krzysztof junior, się nie pojawił. Tomasz Kammel przekazał mu ze sceny pozdrowienia. Zasugerował tym samym, że 47-latek został zaproszony, ale odmówił i nie wziął udziału w wydarzeniu:

Panie Krzysztofie, nie ma tutaj pana z nami, ale pozdrawiamy. Mamy nadzieję, że ogląda pan ten koncert w telewizji. Życzymy wszystkiego dobrego – zwrócił się ze sceny wprost do juniora.

Krzysztof Krawczyk junior w rozmowie z Wirtualną Polską rozwiał wszelkie wątpliwości. Powiedział, że jest mu bardzo przykro, ale nikt się z nim nie skontaktował w sprawie występu w słynnym amfitatrze:

Nie byłem zaproszony na ten koncert – jedyne dziecko mojego taty! Oczekiwałem zaproszenia. Wydaje mi się, że to normalne, że zaprasza się na taki koncert syna. Jestem załamany. Bardzo mi smutno z tego powodu.

Głos w tej sprawie zabrał też Andrzej Kosmala. Ujawnił, że był przekonany, że TVP zaprosiła juniora:

Na niedzielny koncert zaproszony przez TVP był Krawczyk junior […]. Ani ja, ani Ewa Krawczyk, nie wysyłaliśmy tych zaproszeń, ale takie zapewnienie dostałem od producentów koncertu z TVP.

TVP nie zaprosiła Krzysztofa Krawczyka juniora na koncert? Oficjalne oświadczenie

TVP wydała oficjalne oświadczenie w spawie syna Krawczyka. Przekazała w nim, że przed koncertem próbowano skontaktować się z jedynym dzieckiem zmarłego wokalisty. Planowano mu zapewnić transport i pobyt w Opolu. To jednak się nie udało:

Telewizja Polska pragnęła zaprosić Pana Krzysztofa Igora Krawczyka do Opola na koncert – widowisko muzyczne ku pamięci Jego ojca Krzysztofa Krawczyka. W tym celu TVP kilkakrotnie próbowała bezpośrednio skontaktować się z nim w sprawie zaproszenia. (TVP, rzecz jasna, zapewniała sfinansowanie i zorganizowanie transportu oraz pobytu Pana Krzysztofa Igora Krawczyka w Opolu.) Niestety, bez winy TVP, próby te okazały się bezskuteczne.

Organizatorzy zwrócili się z prośbą o pomoc do Krzysztofa Cwynara. Chcieli, by to on przekazał zaproszenie:

W związku z tym, TVP przekazała takie zaproszenie za pośrednictwem Pana Krzysztofa Cwynara – prezesa Stowarzyszenia Studio Integracji, które pomaga Panu Krzysztofowi Igorowi Krawczykowi. Pan Krzysztof Cwynar w rozmowie z przedstawicielem TVP zadeklarował, że zaproszenie przekaże. Jednocześnie nie ukrywał, że jego zdaniem Pan Krzysztof Igor Krawczyk, ze względu na swój stan zdrowia i medialne zamieszanie wokół Jego osoby, nie powinien jechać do Opola. Nie wiemy, czy Pan Krzysztof Cwynar zaproszenie przekazał, czy zachował tę informację dla siebie.

TVP podaje, że kilka miesięcy temu 47-latek otrzymał propozycję wzięcia udziału w filmie dokumentalnym poświęconym Krzysztofowi Krawczykowi, jednak odmówił;

Kilka miesięcy temu TVP proponowała Panu Krzysztofowi Igorowi Krawczykowi udział w filmie dokumentalnym „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” gdzie miałby okazję opowiedzieć o swojej relacji ze znanym, wtedy jeszcze żyjącym ojcem. Praca nad filmem mogła być też okazją do spotkania obu Panów. Pan Krzysztof Igor Krawczyk nie skorzystał jednak także i z tego zaproszenia.

Stacja ubolewa nad konfliktem w rodzinie Krawczyków, nie chce w niego jednak ingerować i nie opowiada się po żadnej stronie:

Obecne zaczepki w sprawie koncertu w Opolu odbieramy, jako motywowane niskimi pobudkami próby zakłócenia atmosfery społecznej wspólnotowej empatii po odejściu wybitnego artysty.

Telewizja Polska dodała, że na koncert zostali zaproszeni członkowie zespołu Trubadurzy. Chociaż przyjęli je, zrezygnowali z niego w czwartek, 27 maja.


Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Krawczyk junior w reportażu Uwagi!

Krzysztof Krawczyk junior w reportażu Uwagi!

Komentarze

 • Gość pisze:

  A tak różańce odmawiala

 • Gość pisze:

  To jest obrzydliwe

 • Gośćteresa pisze:

  Taka medialna nagonka na wdowę co robi pazerność luksusowe życie przez ponad 30 lat senior zapewnił milionowy majątek po świecie napewno porozdzielany jeszcze samochód sprzedany za seniora pieniądze i problem kupić chłopakowi kawalerkę w Łodzi. Król cyganów powinien wesprzeć młodego i powiedzieć cygance co to przyzwoitość. Brak godności.

  • Gość pisze:

   tak cyganicha i jej rodzina z Kosmalo so pazerne, ewa idz do KK spac na zawsze

 • Gość pisze:

  Skad tyle nienawisci w tych wpisach? Wszystkowiedzacy czy trole?

 • Wla pisze:

  Przecież Pan Cwynar jest cieżko chory i był w szpitalu!!!!!!!
  Nie robcie z ludzi idiotów.

 • Gość pisze:

  Syn pewnie ma dość wszystkiego ,wszystko go przerasta. To jest chory człowiek. Nim się trzeba zająć nik mu nie stworzył rodziny. A szkoda.

  • Gość pisze:

   A pan Kosmala wypowiedział się że na spadku najbardziej zależy opiekunom juniora gdy by ten czlowiek w młodość był dobrze zaopiekowany to dzisiaj byłby samowystarczalny pewnie geny śpiewających rodziców pozostały.

 • Maria pisze:

  Czy Trubadurzy zostali zaproszenie jako statyści , czy jako zespół mający zaśpiewać?
  Konsultant widowiska Pan Kosmala powiedział; w koncert to młodzi śpiewają dla mistrza ( młodzi tzn Pan Rynkowski , Rodowicz , Górniak…) Temat koncertu był Pamiętam Ciebie z tamtych lat”
  Czy konsultant nie znał tematu widowiska?
  Junior Krawczyk został zaproszony jako też statysta – wątpię ,że jako śpiewający. Konsultant powiedział ,że Junior nie jest piosenkarzem? Czy trzeba być piosenkarzem , by poprawnie wykonać utwór?

 • Gość pisze:

  Tak, tak.
  Wszystkiemu winmy Cwynar, który lezal w szpitalu czekajac na operacje, ktora mial 31 maja, czyli dzien po koncercie…
  Suweren łyka taki belkot, myślący ludxie nie.
  Musicie sue bardziej postarac, tylko kto w tvp da radę 😊

 • Gość pisze:

  Tylko winni wydają oświadczenia.

 • Gość pisze:

  Wszystko bujda. Ani Krzysztof Krawczyk Junior, ani Trubadurzy, nie zostali zaproszeni. Taki warunek postawiła czarna wdowa i menażer, Andrzej Kosmala. Nie kłamcie.

 • Sagan pisze:

  To tak jakby rzucić w ciebie mięsem i powiedzieć smacznego, na zdrowie. Co do spotkania ojca i syna, cwana Ewcia latami pracowała nad tym, żeby panowie – Ojciec i Syn nie odnaleźli wspólnego języka. Kto wie, ten wie… Doprawdy, po raz kolejny wyszło, że TVP zatrudnia tylko i wyłacznie bałwanów.

  • Gość pisze:

   Nie bałwanów a kłamliwe kanalie takie jak jej prezes i ta gwiazda rynsztoka z tym palcem niby w oku.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×