Szukaj

TVP niespodziewanie wyświetliło czarną planszę. Wygląda jak kpina z akcji „Wolne media”

TVP kpi z protestu

TVP kpi z protestu

TVP zakpiło z akcji Wolne media? W środę odbył się protest prywatnych nadawców przeciwko ustawie, która ma wprowadzić dodatkowy podatek od reklam. Na ekranach pojawiły się czarne plansze z informacją dla widzów. W czwartek Telewizja Publiczna emitowała finał Klubowych Mistrzostw Świata i najwyraźniej nawiązała do akcji.

W środę 10 lutego był historyczny dzień dla polskich mediów. Wielu prywatnych nadawców solidarnie zamilkło. Postanowili zjednoczyć się we wspólnej walce przeciwko nowej ustawie, która nakładałaby dodatkowy podatek od reklam emitowanych w telewizji, radiu i internecie. Opłaty mają uderzyć w kieszeń każdego widza, słuchacza i internauty.

Odczują to także polscy producenci, kultura, rozrywka, sport oraz wszystkie media. Wprowadzenie dodatkowego podatku może spowoduje upadek wielu niezależnych tytułów działających w kraju. Protestujący uważają, że godzi to w wolność słowa, wyboru oraz ogranicza dostęp Polaków do informacji, rozrywki i wydarzeń sportowych, które do tej pory nie wiązało się z żadnymi opłatami.

Wszędzie pojawia się hasło – MEDIA BEZ WYBORU. Opublikowano także list otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych, w którym uzasadniono stanowisko protestujących.

Do strajku nie przyłączyły się media publiczne. Nie obyło się jednak bez komentarzy, które nie przekazywały rzetelnych informacji na temat protestu. Odpór temu dał dzisiaj TVN w reportażu Jakuba Sobieniowskiego. Pisaliśmy o tym tutaj. Okazuje się, że TVP również w czwartek zakpiło sobie z akcji.

TVP kpi z akcji Wolne media

Plansze, które pojawiły się podczas środowego protestu, głosiły: Tu miał być Twój ulubiony program, a następnie było wyjaśnienie sytuacji, dlaczego nie jest on nadawany.

W czwartek TVP transmitowała finał Klubowych Mistrzostw Świata, w którym Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim zmierzył się z zespołem z Meksyku Tigres UANL. Wydarzenie budziło spore zainteresowanie. I właśnie kiedy mecz miał się rozpocząć, na ekranie pojawiła się czarna tabliczka, taka jak ta podczas środowego strajku, z napisem: Tu powinien być Twój ulubiony mecz.

Oczywiście obraz po krótkiej chwili zniknął, ale zobaczyły go tysiące widzów. Przypadek?


TVP kpi z protestu mediów?

TVP kpi z protestu mediów?

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Chodzi o to debile że PIS szuka pieniedzy na covid a sponsoruja spasiona świnie z Torunia i 2 mld lekką ręką dla Kurskiegi na Zenka Martyniuka i prkirstre don wasyla

 • Gość pisze:

  To nie jest mój ulubiony mecz.

 • Gość pisze:

  I bardzo proszę nie kasować komentarzy, bo mamy jeszcze w kraju „wolność słowa”

 • Gość pisze:

  To było świetne

  • Gość pisze:

   Też mi się podobało! Powinni ten pasek pokazywać przez cały bełkot tego ćieciego…

 • Ss88 pisze:

  JB wszystkim! Polacy tak ich traktują. Kiedyś traficie za kraty

  • KK pisze:

   Mimo szczerej niechęci do ogólnych działań TVP muszę przyznać, że to z tym meczem to im się udało 😂😂😂

 • Ss88 pisze:

  ***** ***

 • Gość pisze:

  Rozwalą ten kraj do końca

 • Łoś Superktoś pisze:

  Nie rozśmieszaj mnie. Oni jadą na stratach. To się nazywa kreatywna księgowość. Generują sztuczne koszty i od tego co zostało z przychodu płacą grosze.

 • Zbyszek pisze:

  Ale już nie napisaliście, że ta plansza była wynikiem widzimisię Grodzisko, który zaplanował sobie w czasie meczu wygłoszenie kolejnego żenującego pierdolamento.

  • Gość pisze:

   Właśnie, z jakiej okazji było to wczorajsze wystąpienie Grodzkiego? Tłustego czwartku? Ha, ha…

 • Gość pisze:

  Są zachowania ludzkie nie do poznania A wszystko przez to że mają z tego korzyść materialną i wystarczy że są z pisu to już mówią wkładając palec w guwno że to czekolada.

 • Eff pisze:

  A ja płacę 42 procent podatków do państwa od swoich ciężko zarobiionych pieniędzy na własnej działalności to niech od zarobków z reklam też płacą… A nie okradają tylko zwykłych podatnikow

  • Gość z pisze:

   Jak placisz podatki to powinnas wiedziec ze oni tez placa dochodowy a ten ma byc dodatkowo. To tak jakby Ci teraz dowalili jeszcze 15% do twoich dochodow . Myśl bo będzie za późno !

  • Gość pisze:

   Gówno prawda. Oni praktycznie nie płacą dochodowego, a wszystko transportują na zachód.

  • Gość pisze:

   Chyba w Górnej Wolcie jest taki podatek. I tam jest działalność.

  • Gość pisze:

   Stacje telewizyjne, radiowe i prasa mają rokrocznie ogromne, wielomilionowe zyski z samych reklam, więc dlaczego mieliby nie płacić dodatkowego podatku? Zwykły pracujący obywatel raczej nie zarabia miliardów, jak niektóre koncerny medialne, tj. Google czy Facebook.

  • Gościówa pisze:

   42 proc.? To chyba w Turcji mieszkasz…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×