Szukaj

Piosenka Tulii na Eurowizję 2019 jest już opublikowana. Z czym będą reprezentować Polskę?

TULIA Eurowizja 2019 jaka piosenka?

Tulia z Pali się na Eurowizji 2019?

Polska piosenka na Eurowizję 2019 wybrana. Zespół Tulia zdradził, że w Tel Awiwie zaśpiewa utwór, który znalazł się na reedycji ich plantowej płyty Tulia. Czy będzie to przebój Pali się?

Zgodnie ze spekulacjami internautów, zespół Tulia na Eurowizji 2019 wykona piosenkę, która została opublikowany na reedycji ich debiutanckiego albumu z 9 listopada 2018. Informację tę potwierdziły same wokalistki w wywiadzie dla Radia Szczecin. Przy okazji przyznały, że marzy się im zwycięstwo w Tel Awiwie:

Nastawiamy się na piękne zaprezentowanie naszego kraju, dobra zabawę. Bardzo byśmy chciały, żeby Polska wygrała w tym roku Eurowizję – powiedziała Tulia Biczak, od której imienia pochodzi nazwa zespołu.

Wszystko wskazuje na to, że Tulia na Eurowizji 2019 wystąpi z piosenką Pali się, chociaż na odświeżonym wydaniu ich płyty znalazły się jeszcze 4 inne propozycje, w tym dwa nagrane w duetach (Dreszcze, Nie zabieraj, Trawnik, Nasza kołysanka):

Taka informacja mocno zawęża krąg poszukiwań i odrzuca jedną z tez fanowskich, jakoby piosenka zgłoszona do TVP w ogóle nie była jeszcze opublikowana. (…) Spośród tych pięciu piosenek to właśnie „Pali się” jest uznawane za największego pewniaka, głównie ze względu na długość trwania – dokładnie trzy, eurowizyjne, minuty. Piosenkę opublikowano 23 listopada, wraz z teledyskiem i była singlem promującym „deluxe” wydanie albumu. Muzykę przygotowała Nadia Dalin, a słowa napisała Sonia Krasny (twórczynie opolskiego „Jeszcze Cię nie ma”), natomiast produkcją zajął się Marcin Kindla (Kindla Music). Teledysk odtworzono już na YouTube ponad 780 tys. razy, ale zdecydowanie nie osiągnął takiej popularności jak covery zespołu – zwraca uwagę Dziennik Eurowizyjny.

Oficjalną decyzję w sprawie utworu poznamy w przyszłym tygodniu podczas konferencji prasowej reprezentantek Polski.

Roksana Węgiel oceniła szanse Tulii na Eurowizji 2019. Czy jej zdaniem zespół odniesie sukces?

Eurowizja: TULIA reprezentantem Polski, ale co z piosenką?! Znamy szczegóły

Z OSTATNIEJ CHWILI: TVP wybrała reprezentanta Polski na Eurowizję 2019!


Skład zespołu TULIA

Skład zespołu TULIA

Tulia – Top of the Top 2018

Tulia – Top of the Top 2018

TULIA – Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2018

TULIA – Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×