Piękny gest Travisa Scotta. Partner Kylie Jenner wsparł rodziny fanów, którzy zginęli na jego koncercie. Co im zaproponował?

Travis Scott

Travis Scott

Travis Scott wesprze rodziny osób, które zginęły na jego koncercie. W jaki sposób? Czy ten gest zatrzyma falę krytyki?

Travis Scott urodził się w afroamerykańskiej rodzinie w teksańskim Houston w 1991 roku. Od 2008 roku tworzy muzykę w konwencji rap, trap i rhytm and blues. Wydał dotychczas trzy albumy studyjne – Rodeo (2015), Birds in the Trap Sing McKnight (2016) i Astroworld (2018) – wszystkie cieszyły się dużą popularnością w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i innych krajach Zachodu. Travis współpracował z artystami, głównie hip-hopowcami, takimi jak: Kanye West, T.I., Kid Cudi, Kendrick Lamar, Big Sean i Quavo z zespołu Migos.

Czarnoskóry muzyk jest dodatkowo rozpoznawalny za sprawą związku z Kylie Jenner. Para oczekuje drugiego dziecka. Serwis Page Six raportował jakiś czas temu:

Kylie Jenner znów zostanie mamą. 24-letnia miliarderka jest w ciąży i spodziewa się drugiego dziecka, z Travisem Scottem, co potwierdza wiele źródeł wyłącznie dla Page Six.

Przyszli rodzice mają teraz wiele powodów do zmartwień. Wszystko za sprawą tragicznego incydentu na festiwalu Astroworld w Houston. Podczas jego koncertu, w trakcie tej imprezy, doszło do wybuchu paniki. W jej następstwie kilkudziesięciotysięczny tłum zaczął napierać w kierunku sceny. Nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do śmierci ośmiu osób. Ofiary to ludzie w wieku 14-27 lat.

Travis twierdzi, że mocno przeżywa dramat. Chce wyjaśnić, dlaczego doszło do takiej sytuacji. W oficjalnym oświadczeniu przekazał:

Próbujemy teraz odnaleźć ich rodziny, by móc im pomóc w tych trudnych chwilach. Współpracujemy z policją, strażą pożarną, by wyjaśnić, jak doszło do tego tragicznego wydarzenia. Jeśli macie jakiekolwiek informacje, proszę, zgłoście się do lokalnych służb.

Oświadczenie nie kończy sprawy. Policja i śledczy sprawdzają, czy organizatorzy zabezpieczyli koncert w odpowiedni sposób. Do tej pory do sądu wpłynęło blisko 40 pozwów, w których oskarżono organizatorów festiwalu o niedopełnienie obowiązków i niezapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Wielu pokrzywdzonych wskazuje na to, że Travis do końca nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji.

Piękny gest Travisa Scotta. Czy zatrzyma falę krytyki?

Travis Scott, znajdując się pod ostrzałem mediów, postanowił, że wesprze rodziny osób stratowanych podczas festiwalu. Raper – jak podaje CNN – chce pokryć koszty pogrzebów ofiar. Chce też zapewnić pomoc psychologiczną pokrzywdzonym, którzy przeżyli. Ma być ona świadczona w formie miesięcznej terapii online. Czy jest to jednak wystarczający gest?

Uczestnicy tragicznego wydarzenia chcą odszkodowań pieniężnych. Zagraniczny portal dotarł do treści jednego z pozwów przeciwko organizatorom eventu. Napisano w nim:

Oskarżeni nie zaplanowali i nie przeprowadzili koncertu w sposób bezpieczny. Zamiast tego świadomie ignorowali ekstremalne ryzyko wyrządzenia krzywdy koncertowiczom, a w niektórych przypadkach aktywnie zachęcali do niebezpiecznego zachowania. Ich rażące zaniedbanie spowodowało poważne obrażenia.

Poszkodowany, który skierował pozew, domaga się odszkodowania w wysokości aż miliona dolarów!

Kylie Jenner zabiera głos ws. wypadku. Co powiedziała?

Również Kylie Jenner zabrała już głos w sprawie tragicznego incydentu. Oświadczenie opublikowała za pośrednictwem Instastory. Napisała w nim:

Travis i ja jesteśmy załamani i zdruzgotani. Jestem myślami i modlitwą ze wszystkimi, którzy stracili życie, bądź zostali ranni w wyniku wczorajszych wydarzeń. Wiem, że Travis głęboko troszczy się o swoich fanów i całą społeczność Houston. Pragnę wyjaśnić, że nie byliśmy świadomi śmiertelnych ofiar, dopóki po koncercie w mediach nie pojawiły się wiadomości. Wtedy za żadne skarby nie kontynuowalibyśmy ani występu, ani nagrywania.

Ciężarna celebrytka, wraz z córką Stormi, przebywała na terenie festiwalu. Na szczęście dziewczyny nie odniosły żadnych obrażeń.


Travis Scott z córeczką Stormie

Travis Scott z córeczką Stormie

Travis Scott z córeczką Stormie

Travis Scott z córeczką Stormie

Travis Scott z córeczką Stormie

Travis Scott z córeczką Stormie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×