Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 24.04.2018

Nie żyje gwiazdor filmu „Rocky”

Tony Burton nie żyje. Na co zmarł?


Nie żyje Tony Burton. Na co zmarł?

To kolejna smutna wiadomość. Zmarł Tony Burton, były pięściarz i aktor znany z serii filmów „Rocky. W postać Tony’ego „Duke’a” Eversa, trenera Apollo Creeda i Rocky’ ego Balboa wcielał się aż sześciokrotnie. Miał 78 lat.

Tony Burton od dziecka trenował boks. W wieku 18 lat zdobył Złote Rękawice w wadze półciężkiej. W latach 1958-1959 walczył w kategorii ciężkiej na zawodowym ringu. Niestety jego karierę przerwało więzienie. Za liczne rozboje usłyszał wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności.

Po wyjściu z więzienia Tony Burton postanowił zostać aktorem. Zagrał w kilku znanych produkcjach, takich jak „Atak na posterunek 13” w reżyserii Johna Carpentera czy „Hooku” autorstwa Stevena Spielberga. Największą popularność przyniosła mu drugoplanowa rola Tony’ego „Duke’a” Eversa, czyli bokserskiego trenera z filmów „Rocky”.

Należy przypomnieć, że w ciągu ostatnich kilku lat odeszło wielu aktorów związanych z filmem „Rocky”. W 2014 roku pożegnaliśmy Jimiego Jamisona, wokalistę grupy „Survivor”, który znany był z wielkiego hit z filmu „Eye of the Tiger”. Z kolei rok wcześniej zmarł Tommy Morriso, który w „Rocky 5” grał postać Tommy’ego ‚Machine’ Gunna. W tej samej części wystąpił również Sage Stallone. Syn Sylvestra Stallone zmarł jednak po przedawkowaniu leków przeciwbólowych.
Nie wiadomo co było przyczyną śmierci Tony’ego Burtona. Łączymy się w bólu z rodziną.

Tony Burton nie żyje. Na co zmarł?

Tony Burton nie żyje. Na co zmarł?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×