Elisabeth Revol udzieliła pierwszego wywiadu po tragedii. Padły szokujące słowa. Uwaga! Drastyczny opis

Elisabeth Revol, Tomasz Mackiewicz, Nanga Parbat

Elisabeth Revol, Tomasz Mackiewicz, Nanga Parbat

Elisabeth Revol udzieliła wywiadu o tragedii na Nanga Parbat

Nanga Parbat długo jeszcze będzie kojarzyła się Polakom z niewyobrażalnym dramatem, który rozegrał się u szczytu góry. Tomek Mackiewicz, himalaista z Polski, który wraz ze swoją współtowarzyszką Elisabeth Revol po kilku próbach nareszcie zdobył zimą szczyt, który próbował pokonać od lat, nie wrócił już z objęć bezlitosnego mrozu. Wszyscy mieli nadzieję, że błyskawicznie zorganizowana akcja ratunkowa przyniesie skutki, niestety, z Nanga Parbat wróciła jedynie wyczerpana Francuzka z poważnymi odmrożeniami, która do samego końca walczyła o szansę na ocalenie swojego przyjaciela.

Przerażające zdjęcia rąk i nóg Elisabeth Revol. Francuska telewizja odważyła się pokazać te zdjęcia [WIDEO]

Revol przebywa od środy we Francji – dopiero po czterech dniach od akcji ratunkowej himalaistka zdołała wypowiedzieć się na temat tragedii, w której uczestniczyła. Kłopoty zaczęły się na kilka chwil po tym jak dotarli na szczyt: przerażony Tomek miał wyjawić swojej towarzyszce, że nic nie widzi, że ma coraz poważniejsze problemy z oddychaniem. Zaalarmowana Elisabeth natychmiast zarządziła odwrót i para zaczęła schodzić z góry. Udało się jej odprowadzić cierpiącego na śnieżną ślepotę i chorobę wysokościową Tomka do jaskini poniżej szczytu. Okryła go śpiworami i całą noc czuwała, wysyłając sygnały alarmowe, gdzie tylko mogła. Stan Polaka pogarszał się z minuty na minutę:

W pewnym momencie nie mógł już oddychać, zdjął osłonę, którą miał na ustach i prawie natychmiast zaczął zamarzać. Jego nos stał się niemal natychmiast biały, podobnie ręce i stopy. Krew nie przestawała wyciekać z jego ust. Symptomy ogólnej opuchlizny, będącej ostatnią fazą choroby wysokościowej, hipoksji hipobarycznej, która jest konsekwencją przebywania na dużej wysokości i niedotlenienia, wskazywały, że szanse na przeżycie Tomasza są niewielkie. Zawiadomiłam, kogo tylko mogłam, że Tomek nie ma sił zejść samodzielnie niżej.

Dlaczego Elisabeth Revol zostawiła Tomasza Mackiewicza na Nanga Parbat?

Do tej pory nie wiadomo było, dlaczego Elisabeth zdecydowała się porzucić go w jaskini i podjąć wędrówkę w dół. Dopiero teraz wyjawiła, że wcale nie chciała zostawiać Tomka, ale poinformowano ją, że jeśli dostanie się na niższe półki, ekipa ratunkowa wyciągnie ją z lodowego piekła, a po Mackiewicza poleci helikopter. Szybko okazało się, że nie będzie to możliwe:

To nie ja podjęłam taką decyzję, narzucono mi ją – mówi zdruzgotana Revol.

Nie zdradziła kto skłonił ją do podjęcia decyzji o porzuceniu własnego partnera. Mogli to być ratownicy, mógł być to Tomek, który chciał ratować swoją towarzyszkę. Tego zapewne nigdy się nie dowiemy…

Żona Tomasza Mackiewicza umieściła ostatnie wspólne zdjęcia. “Serce pęka”

Znany jasnowidz doskonale wie, co tak naprawdę wydarzyło się z Tomaszem Mackiewiczem na szczycie Nanga Parbat!

Wzruszająca treść ostatniej wiadomości wysłanej przez Tomasza Mackiewicza. Po niej kontakt z alpinistą się urwał…

Skandal! Celebryta brutalnie zakpił z tragedii Tomasza Mackiewicza! “Zdechł na własne życzenie”


Elisabeth Revol w szpitalu udziela wywiadu

Elisabeth Revol w szpitalu udziela wywiadu

Elisabeth Revol w szpitalu udzieliła pierwszego wywiadu po tragedii w Nanga Parbat

Elisabeth Revol w szpitalu udzieliła pierwszego wywiadu po tragedii w Nanga Parbat

Elisabeth Revol w szpitalu udzieliła pierwszego wywiadu po tragedii w Nanga Parbat

Elisabeth Revol w szpitalu udzieliła pierwszego wywiadu po tragedii w Nanga Parbat

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×