Wyprowadzony z równowagi Tomasz Wolny ostro o mundialu w Katarze. Nie oszczędził PZPN i selekcjonera. „Największy syf polskiej piłki”

Tomasz Wolny

Tomasz Wolny

Tomasz Wolny dodał w sieci obszerny post, w którym ostro skrytykował organizowanie mundialu w Katarze. Oberwało się także działaczom PZPN. Takich emocji jeszcze u niego nie widzieliśmy. 

Mundial w Katarze zaczyna się e niedzielę, gdzie mecz otwarcia gospodarze zagrają przeciw Ekwadorowi. Wszystkie reprezentacje narodowe pojawiły się na miejscu, gdzie za chwilę staną na boisku. Biało-czerwoni swój pierwszy mecz w grupie rozegrają 22 listopada. Udział w sportowej imprezie rozpoczną od starcia z Meksykiem. Następnie zmierzą się z drużyną Arabii Saudyjskiej, a na koniec spotkają z reprezentacją Argentyny.

Tuż przed wylotem na mistrzostwa, piłkarze drużyny na rodowej pojawili się na zgrupowaniu w Polsce. Tutaj trwały ostatnie przygotowania do spotkań w Katarze. 18 listopada kadrowicze wraz z selekcjonerem, Czesławem Michniewiczem udali się na mistrzostwa, gdzie kibice mają nadzieję, że zostaną jak najdłużej. Planem minimum jest jak zawsze wyjście z grupowej fazy rozgrywek, co nie jest łatwym zadaniem.

Niestety sportowa impreza, która jest jednym z największych wydarzeń tego typu na świecie, tym razem wzbudza bardzo mieszane uczucia. Tomasz Wolny również nie potrafił pohamować emocji.

Tomasz Wolny krytykuje mundial w Katarze i PZPN

Na organizatora mundialu w 2022 roku wybrany został Katar. Niestety od samego początku decyzja FIFA wzbudzała mieszane uczucia wśród kibiców, a nawet zawodników. Pojawiło się sporo kontrowersji zarówno kulturowych, jak i społecznych. Wszystko przez to, że w państwie, które zostało organizatorem sportowej imprezy, jawnie łamie się prawa człowieka. Wielu artystów odmówiło występu organizatorom, a pojawiły się nawet głosy, że przy wyborze doszło do korupcji. To wszystko pozostawiło ogromny niesmak kibiców.

Swoje zdanie na ten temat przekazał także Tomasz Wolny. Dziennikarz i prezenter Pytania na śniadanie, chociaż mocno trzyma kciuki za biało-czerwonych, to nie jest zadowolony z tego, że mundial odbywa się w Katarze. Zamieścił bardzo wymowny wpis na Instagramie.

Słuchajcie nie wiem jak Wy, ale ja się nie poznaję‼️ Od dziecka na 24h przed mundialem ciało zalewała adrenalina,
wyobraźnia nie pozwalała zasnąć i choć od zawsze wolałem grać niż kibicować, to jednak rytm mundialowych dni wyznaczały nie wskazówki zegara, a terminarz.
A teraz?
Zamiast A jak adrenalina – jest A jak absurd/abominacja/ansa/absmak/anihilacja…
Niepotrzebne skreślić.

Wybór Kataru na organizatora sportowej imprezy nazwał wręcz oszustwem i wprost napisał o korupcji i łamaniu praw człowieka.

Niestety te mistrzostwa zamiast być świętem sportu są uosobieniem wszystkiego co ten sport zabija. Wybór Kataru? W stylu mafijnym. Oszustwo, korupcja, 100% polityki 0% piłki. Stadiony? Przelane krwią tysięcy pracowników, którzy zginęli podczas ich budowy. Prawa człowieka? Połamane, przeżute, wyplute. Wynajęci i przebrani kibice. Czas? Listopad… listopad. Absurd na absurdzie siedzi i absurdem pogania.

Prezenter Pytania na śniadanie nie oszczędził też polskich działaczy i PZPN. Oberwało się również selekcjonerowi kadry:

Na te patologie nakłada się kolejna, sprzed kilku miesięcy, z naszego podwórka. Buraczano-bucowate podejście selekcjonera polskiej kadry do naturalnych pytań o jego zażyłość i kilkaset telefonów do szefa piłkarskiej mafii: „Fryzjera”, który był ojcem i dyrygentem największego syfu polskiej piłki. Niestety nie lepszy styl, nie tylko w tej sprawie, prezentuje prezes PZPN, a na to wszystko, cały na biało wychodzi szef FIFA i mówi: „przebijam” kreując się na dyskryminowanego, łysego-rudzielca, męczennika za miliony i wystawiając Katarowi laurkę aż miło.

Jedyną nadzieję w uratowaniu rozgrywek pokłada w polskich piłkarzach, którzy mogą przynieść kibicom odrobinę radości. Obawia się jednak znanego od lat scenariusza.

I tylko prawdziwej piłki żal. Piłkarscy działacze, okazali się skuteczni do bólu. Zabili ducha mistrzostw na amen. No prawie. Jedyną szansą na przywrócenie czynności życiowych mundialu są nasi piłkarze. O ile nie zrealizują dobrze znanego nam scenariusza pod tytułem: mecz otwarcia, mecz o wszystko i o honor. I za to trzymam kciuki, żeby nie było, że tata nie kibicuje naszym.

Jedynym pozytywem, jaki we wszystkich tych kontrowersjach znalazł Tomek, jest fakt, że impreza odbywa się bez alkoholu dla kibiców.

Jedna sprawa, w której moim skromnym zdaniem szklanka jest do połowy pełna to ta, w której brak w niej piwa na stadionach. Wielu się pewnie zdziwi, ale kibicowanie bez alku jest możliwe. Serio. Choć akurat w tym przypadku, trzeźwe spojrzenie na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej #Qatar2022… boli.

Trzeba przyznać, że zachowawczy do tej pory w swoich poglądach Tomasz Wolny dał upust emocjom. Podzielacie jego zdanie w związku z organizacją mundialu w Katarze?


Tomasz Wolny - jubileusz filmu Och Karol

Tomasz Wolny - jubileusz filmu Och Karol

Tomasz Wolny w Pytanie na śniadanie, 9 marca 2019

Tomasz Wolny w Pytanie na śniadanie, 9 marca 2019

All-ONS_1935097-Beata_Tadla_Tomasz_Wolny

24-11-2014 Warszawa Roze Gali 2014 fot. P.Kibitlewski fot. P.Kibitlewski/ONS

Komentarze

 • Gość pisze:

  ma całkowitą racje , niech sobie i kopia ta piłkę , jak im za to płacą gruba forsę , ale prawa człowieka i równości są najważniejsze , Katar to wybór całkowicie zły

 • Andre44 pisze:

  Kto to qwa jest–kaska tusk tez się wypowie?niech szafę wietrzy

 • Andre44 pisze:

  Syfu dzieciaku nie widziałeś,gdyby nie wszędobylskie media i net ,mógłbyś co najwyżej gila zjeść,nie mądrzyj się chłopcy graja bo chcą ktoś im to organizuje ty pajacu możesz nie oglądać ale srasz sie z jakiego powodu? Co cie to obchodzi skoro cienias jesteś i tylko krytykujesz zajmij się swoją branża, ja oglądam bo chce a w doopie mam szkoły pracowników itd obok nas niszczą miasta a niebo nie zamknięte tu Sue postaj a na bank cie oleją

 • Gość pisze:

  Jak inni kazdy orze jak moźe kiedyś za 5 myło się auta a dziś opierd..la kakało niech nerwowi zjedzą snikersa korea teź łumie kopać piłke a ataki nuklearne są wszędzie nawet w polsce 15 dla darmozjadów vs 100 stadioniów narodowych wiadomo źe rządzi kure..two i złodziejstwo no i zajebis..cie byle kaźdy źarł i miał bldy na koncie zdzirietta w formie i to tyle

 • Gość pisze:

  Jak inni kazdy orze jak moźe kiedyś za 5 myło się auta a dziś opierd..la kakało niech nerwowi zjedzą snikersa korea teź łumie kopać piłke a ataki nuklearne są wszędzie nawet w polsce 15 dla darmozjadów vs 100 stadioniów narodowych wiadomo źe rządzi kure..two i złodziejstwo no i zajebis..cie byle kaźdy źarł i miał bldy na koncie i to tyle

 • Gość pisze:

  Tomek ochłoń!!!! zimny okład tam gdzie trzeba i modlitwa

 • Gość pisze:

  W tej sprawie ma absolutną rację!

  • Andre44 pisze:

   W jakiej?dupek pierd kocopoly pogrzebem w jego życiu i zobaczymy świat zmierza ku zagładzie i tyle możecie se drzeć ryja walczyć a natura nas wykończy bo jest nas za dużo tyle

  • Gość pisze:

   jaka natura? arabscy szejkowie wykorzystujące innych do niewolniczej pracy to natura, durniu?

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×