Zaskakujące słowa żony Tomka Mackiewicza. Zdobyła się na to dopiero po roku

Tomasz Mackiewicz ostatnia wiadomość z Nanga Parbat

Tomasz Mackiewicz ostatnia wiadomość z Nanga Parbat

Żona Tomasza Mackiewicza broni Elisabeth Revol

Anna Mackiewicz rok po śmierci swojego ukochanego Tomasza Mackiewicza znów zabrała głos. Wdowa po himalaiście opowiedziała w wywiadzie o hejcie, który dotyka jej rodzinę i odniosła się do zarzutów, jakoby Elisabeth Revol była winna tragedii. Co zdradziła?

Śmierć Tomasza Mackiewicza była jednym z najczarniejszych momentów zeszłego roku. Polski himalaista zginął na Nanga Parbat, krótko po zdobyciu szczytu. Mimo akcji ratunkowej z tragicznej sytuacji wyszła cało jedynie jego wspinaczkowa partnerka, Elisabeth Revol, którą media długo obwiniały o śmierć Mackiewicza. A czy obwinia ją także jego żona?

Anna Mackiewicz udzieliła szczerego wywiadu na temat wypadku i swoich relacji z Elisabeth. Co zaskakujące, nie ma do niej żalu:

Bronię Eli, bo ona dźwiga ciężar dużo większy niż ja. U mnie to strata, a u niej domniemana wina.Od początku byłam przerażona hejtem na Eli. Dla mnie było oczywiste, że ona musiała dokonać jakiegoś wyboru. Gdy poznałam szczegóły akcji ratunkowej, uświadomiłam sobie, że Eli do końca walczyła, by Tomka uratować. Zostawiła mu cały sprzęt i rękawiczki, bo był poodmrażany, zabezpieczyła go. Była pewna, że helikopter zabierze tylko jego. Powiedziano jej też, że ma zejść, bo to jedyna szansa dla Tomka. Więc zeszła – tłumaczy w rozmowie z gazetą.pl

Tomasz Mackiewicz jest krytykowany po śmierci?

Żona Mackiewicza wyjawiła również, że nie spodziewała się lawiny hejtu, która ją spotkała. Ma również żal o negatywne komentarze pod adresem swojego ukochanego. Jak zdradziła, nie potrafi zrozumieć co napędza ludzi do takiego okrucieństwa:

Z tym sobie nie można poradzić. Nienawiść, kłamstwa, pomówienia, wszechobecne okrucieństwo. Potrzebowałam czasu. Tylko. Żeby się uodpornić. Na szczęście byłam wtedy w Irlandii, daleko od Polski. Najbardziej bolało mnie jednak uderzanie w niego. Ja mogłam być wyzywana od konkubin, kochanek, ale on nie mógł się już bronić. Dziś mam na sobie gruby pancerz. Wraz z premierą książki znów zaczynają się pojawiać negatywne komentarze o Tomku, ale teraz jedyne, co czuję, to zdziwienie, że ludziom się chce nienawidzić, i do czego są zdolni. Nic więcej – wyjawiła

Myślicie, że ta spirala nienawiści kiedyś dobiegnie końca?

Porażające słowa żony w pierwszą rocznicę śmierci Tomasza Mackiewicza. Ma żal do szefa wyprawy…

Załamany ojciec Tomka Mackiewicza mówił o tym z trudem. Przytoczył ostatnią rozmowę z ukochanym synem [WIDEO]

Nowe, szokujące fakty dotyczące tragedii na Nanga Parbat ujrzały światło dzienne. Co wiadomo na temat Tomasza Mackiewicza?


Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Tomasz Mackiewicz z dziećmi

Tomasz Mackiewicz z dziećmi

Tomasz Mackiewicz z żoną, Anną

Tomasz Mackiewicz z żoną, Anną

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×