Żona Tomasza Mackiewicza umieściła ostatnie wspólne zdjęcia. „Serce pęka”

Tomasz Mackiewicz żona, dzieci

Tomasz Mackiewicz żona, dzieci

Tomasz Mackiewicz z żoną i dziećmi. Ostatnie wspólne zdjęcia

Od kilku dni cała Polska żyje dramatyczną historią polskiego alpinisty Tomasza „Czapkinsa” Mackiewicza i jego koleżanki, Francuzki Elizabeth Revol. Oboje postanowili zimą zdobyć trudny szczyt Nanga Parbat – cel został osiągnięty, jednak himalaiści mieli problemy z powrotem:

Eli potwierdziła, że byli na szczycie (…). Wspinając się, byli zamknięci każdy we własnym świecie. Eli na szczycie zorientowała się, że Tomek jest w kiepskim stanie, że ma problemy ze wzrokiem. Wtedy zaczęła go sprowadzać z wierzchołka. I wszystko zaczęło się komplikować, bo stan zdrowia Tomka zaczął się załamywać. (…). że jest poważnie poodmrażany – twarz, ręce, nogi. Nie widzi. Wiedzieliśmy, że nawet gdyby jakimś cudem udało nam się dotrzeć do Tomka nie jesteśmy w stanie mu pomoc. Został w szczelinie lodowej, dobrze osłonięty od wiatru, miał resztkę gazu i tyle. Elizabeth zabezpieczyła go, przykryła śpiworem i zaczęła zejściemówił himalaista Adam Bielecki.

Dzięki heroicznej akcji ratunkowej udało się uratować kobietę, niestety powrót po Tomka Mackiewicza okazał się niemożliwy. W internecie pojawiły się tysiące kondolencji, komentarzy ze wsparciem dla rodziny i ciepłych słów o „Czapkinsie”, nie zabrakło też wspomnień sławnych przyjaciół sportowca.

Zobacz: Do internetu trafiło ostatnie zdjęcie Tomasza Mackiewicza. Dumny himalaista na samym szczycie Nanga Parbat

Zobacz: Akcja ratunkowa na Nanga Parbat zakończona. Polak nie został odnaleziony

Ostatni wywiad z Tomaszem Mackiewiczem w Dzień Dobry TVN

Przy tej okazji warto przypomnieć wywiad Mackiewicza z 2016 roku z Dorotą Wellman w Dzień Dobry TVN. Dziennikarka zadawała himalaiście bezkompromisowe pytania, na które Tomasz odpowiadałbardzo szczerze:

Przede wszystkim Nanga, ta góra jest przede wszystkim o tyle istotna, że przez te sześć lat, wiele dni spędziłem w górze wysoko samemu (…) psychicznych czy psychodelicznych motywów tam specjalnie nie doświadczam w porównaniu ze środkami, których przyszło mi używać w młodości. To nie ma porównania. To doświadczenie jest czyste. W pewnym momencie może tak było, że te góry były kontynuacją poszukiwań tego stanu. Będąc tam, nauczyłem się obserwować swój umysł z dystansu. I teraz nie muszę tam jechać, żeby czuć się spokojnie. (…) będąc w problemie na początku mojego życia, który się pojawił znienacka, mówiliśmy o heroinie. Ja doświadczyłem takiego zetknięcia bezpośrednio z drugą stroną, ze śmiercią. Po tego typu doświadczeniach człowiek nie boi się tak bardzo – mówił w programie Mackiewicz, którego zmagania z uzależnieniem od heroiny były znane w środowisku.

Wellman zapytała, czy kontakt Tomasza z dziećmi nie jest „najprostszy”?

Kontakt z dziećmi jest bardzo dobry. Mamy kontakt świetny, ale… wiadomo są inne problemy.

–  Tak, są inne problemy. Bo nie masz zawsze pieniędzy, żeby płacić alimenty – dopowiedziała prowadząca program.

– Ile można poświęcić dla tych gór? I ile dostaje się w zamian? – pytali dalej Wellman i Prokop

To jest pytanie, na które można by odpowiedzieć pytaniem „Ile można poświęcić dla życia” (…) Możemy żyć tak ostrożnie, uważając na każdy nasz ruch, żeby jak najmniej poświęcić w trakcie tego życia. A ja przyjąłem taką wersję, że daję z siebie wszystko co mam, co mogę dać – szczerze odparł himalaista.

Dzisiaj, na oficjalnym profilu Tomasza Mackiewicza, prowadzonym przez jego żonę, pojawił się wzruszający wpis:

Dziękujemy… Tomek i Eli byli na szczycie Nanga Parbat. Wiem to już od kilku dni… Serce pęka…  – napisała kobieta, która wrzuciła zdjęcia z domowego archiwum.

Bardzo współczujemy rodzinie.

Zobacz: Te słowa Andrzeja Dudy zapamiętamy na zawsze. Prezydent pożegnał Tomasza Mackiewicza [WIDEO]

https://jastrzabpost.pl/newsy/film-z-akcji-ratunkowej-elisabeth-revol_629640.html

Zobacz: Rozrywający serce wpis Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczka żegna Tomasza Mackiewicza…


Tomasz Mackiewicz z żoną

Tomasz Mackiewicz z żoną

Tomasz Mackiewicz z żoną

Tomasz Mackiewicz z żoną

Tomasz Mackiewicz z żoną

Tomasz Mackiewicz z żoną

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×