Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Kibicki będą w siódmym niebie! Polscy piłkarze bez koszulek nad basenem. Lewandowski i reszta pokazali swoje cudowne torsy!
Kibicki będą w siódmym niebie! Polscy piłkarze bez koszulek nad basenem. Lewandowski i reszta pokazali swoje cudowne torsy!

Kibicki będą w siódmym niebie! Polscy piłkarze bez koszulek nad basenem....

Kibicki będą w siódmym niebie! Polscy piłkarze bez...

Czy Kim Kardashian oszalała? Wystylizowała Sainta jak North. Jej śliczny synek wygląda teraz jak dziewczynka!
Czy Kim Kardashian oszalała? Wystylizowała Sainta jak North. Jej śliczny synek wygląda teraz jak dziewczynka!

Czy Kim Kardashian oszalała? Wystylizowała Sainta jak North. Jej śliczny synek...

Czy Kim Kardashian oszalała? Wystylizowała Sainta jak North....

Rihanna skompromitowana w programie na żywo! Pokazali jej żenujące zachowanie w restauracji [WIDEO]
Rihanna skompromitowana w programie na żywo! Pokazali jej żenujące zachowanie w restauracji [WIDEO]

Rihanna skompromitowana w programie na żywo! Pokazali jej żenujące zachowanie w...

Rihanna skompromitowana w programie na żywo! Pokazali jej...

Dziś wtorek, 19.06.2018

Łzy same napływają do oczu. Synek Tomasza Mackiewicza przeczuwał tragedię. „Tato, proszę…”

Tomasz Mackiewicz, dzieci, syn


Jak dzieci Tomasza Mackiewicza dowiedziały się o tragedii na Nanga Parbat?

Polskie i zagraniczne media od kilku dni donoszą o tragicznej w skutkach wyprawie Tomasza Mackiewicza na Nanga Parbat. Polak, który razem z Francuzką Elisabeth Revol podjął się próby zbycia szczytu pakistańskiej góry zimą, utknął na wysokości ok. 7 300 m.n.p.m.

Mackiewicz prawdopodobnie nie żyje. Z relacji ewakuowanej Revol wiemy, że gdy rozpoczęła marsz w stronę ekipy ratunkowej, Tomasz znajdował się w stanie agonalnym, zdążył oślepnąć i doznać odmrożeń całych nóg.

Dramatyczna wiadomość dotarła już do dwójki dzieci alpinisty, z którymi spędzał każde wakacje. Siostra Mackiewicza na łamach Wp.pl zdradziła, że jego syn przeczuwał tragedię:

Tonia, córka, obraziła się na moją bratową. Zapytała: to co, nie będziemy jeździć już na wakacje do taty? Maksio płakał. Już wcześniej miał złe przeczucie, bardzo prosił tatę, by nie jechał. One już wiedzą, że tata został na górze. Że nie wróci – powiedziała Małgorzata Sulikowska.

Serwis Pikio donosi, że tuż przed wyprawą „Czapkinsa”, mały Maksio miał pożegnać się z nim słowami: „Tato, proszę…”.

Żona Tomasza Mackiewicza umieściła ostatnie wspólne zdjęcia. „Serce pęka”

Czy Tomasza Mackiewicza można było uratować?

Słabnący Tomasz Mackiewicz desperacko potrzebował pomocy. Sulinowska przyznała, że jej zdaniem późna reakcja wywołana barierami, które powodował pakistański rząd, uniemożliwiła uratowanie jej brata:

Gdyby helikopter wystartował dzień wcześniej, mogłoby to znacząco poprawić sytuację. Tak się nie stało, doprowadził do tego łańcuszek rzeczy i wydarzeń. Ekipa K2 była gotowa już w piątkowy poranek. Jak wiadomo, Pakistańczycy odmówili wysłania śmigłowca bez gwarancji finansowej. Na początku MSZ odmówiło udzielenia tej gwarancji. Powiedzieli, że nie ma prawa mówiącego o tym, że rząd polski zakłada kwotę pieniędzy na ratunek Polaka. Po kilku godzinach okazało się, że jednak można. Ale te kilka godzin straciliśmy.

Warto przypomnieć, że w czwartek wieczorem polsko-francuska para himalaistów powiadomiła o swoim trudnym położeniu prawie że na samym szczycie Nanga Parbat. Choć polskie MSZ szybko zorganizowało grupę ratunkową, Islamabad przez długi czas nie godził się na wysłanie ratunkowego helikoptera bez zapewnienia o zapłaceniu za pomoc.

Gdyby nie opieszałość rządu Pakistanu wszytko odbyłoby się znacznie wcześniej, co dawałoby większe szanse na uratowanie Mackiewicza.

Do internetu trafiło ostatnie zdjęcie Tomasza Mackiewicza. Dumny himalaista na samym szczycie Nanga Parbat

W sieci zadebiutował film z akcji ratunkowej Elisabeth Revol. To był morderczy wyścig z czasem [WIDEO]

Uratowana Elisabeth Revol zdradziła dramatyczny przebieg swojego pożegnania z Tomaszem Mackiewiczem

Czy byłeś/aś w Pakistanie?Komentarzy: 11


Gość | 12 lutego 2018, 15:47

Ludzie dajcie mu już spokój!!! Niech spoczywa w pokoju.


Gośćgosc | 7 lutego 2018, 22:21

chcial wiecej anizeli ktos mu mogl dac…….sam wszystko mial nie majac nic…..widac fajny czlowiek,bogactwo niosl w sobie…….wieczny mu pokoj,blisko,blizej nie mozna bylo,miedzy chmury…..blisko pana……


Gość | 5 lutego 2018, 09:24

Biedne dzieci….? Jasne napewno im przykro.. Ale w polsce jest wiele dzieci duzo bardziej pokrzywdzonych do choler……..!!!!!!!


Gość | 3 lutego 2018, 18:05

Te biedne dzieci, miejmy nadzieję , że matka podwojnie sie postara dobrze je wychować. Trzymamy wszyscy kciuki.


Gość | 2 lutego 2018, 15:56

Sulikowska to nie siostra Mackiewicza i dlaczego ta pani udziela wywiadów.Siostra Mackiewicza na stałe mieszka w Hamburgu.To dziwne ze nagle pojawiło sie tylko 3 zdjecia z dziecmi z jednego wypadu.Poza tym to wszystko dziwne jedno dziecko 9 lat ,drugie 7 i 6 .Z jedna pania miał 2 .a z druga 1 .Kiedy ta pani z 7 letnim była w ciazy to ta z 6 letnim rowniez była w ciazy. Wniosek nasuwa sie chyba sam.


Gość | 1 lutego 2018, 11:22

Dajcie już spokój, ten człowiek żył tak jak wszyscy, normalna rodzina a wszyscy szukają sensacji. Szkoda bardzo i współczucia dla rodziny


Gość | 31 stycznia 2018, 15:52

Pytanie jest, czemu poszedł tam bez tlenu i przede wszystkim bez ubezpieczenia?! Przecież oni nie chcieli wysłać helikoptera, bo koleś nie był ubezpieczony! Kto może być tak głupi?! Jeszcze te biedne dzieci. Synek, który coś przeczuwał…


Gość | 30 stycznia 2018, 15:00

Małgorzata Sulikowska jest siostrą byłej żony Tomka. Nie wiem dlaczego pojawiają się informacje, że była jego siostrą, jeśli udzielając wywiadu, ona mówi o jego byłej żonie „moja siostra”. A dzieci podobno miał troje, z pierwszą żoną dwójkę i jedno z obecnego związku, bo Małgorzata Sulikowska w wywiadach mówi o trójce dzieci. Znów nasuwa się pytanie: skąd media mają takie informacje?


Gość | 30 stycznia 2018, 13:36

Jak można narażać się na coś takiego mając dzieci.?? Nie rozumiem zupełnie, nic nie jest ważniejsze od rodziny..


Gość | 30 stycznia 2018, 09:52

Ryzykowna pasja ryzykowną pasją, ale jeśli to prawda, że nie tylko pakistańscy, ale i polscy urzędnicy opóźnili akcję ratunkową, to nasz himalaista przegrał walkę o życie nie tyle z Nanga Parbat, co z uporem formalistów, którzy bez wyobraźni chcieli sobie nawzajem coś udowodnić na podstawie tzw. prawa. A podobno, kto nie udziela pomocy osobie znajdującej się w niebezpieczeństwie…


Gość | 30 stycznia 2018, 08:09

No i po co mu to było???po co pytam?!
Tragedia ogromna.


Dodaj komentarz
×