Szukaj

Wygrał “Dwa światy” i zniknął. Po 18 latach wraca do mediów! Tak dzisiaj wygląda zwycięzca pierwszego polskiego reality-show

Dwa światy Tomasz Leiman dzisiaj

Jak zmienił się Tomasz Leiman, zwycięzca Dwóch Światów?

Polsat był pierwszą telewizją w Polsce, która stworzyła własne reality-show. Program Dwa Światy okazał się sporym hitem, finałowe starcie obejrzało prawie 9 milionów Polaków, co dało stacji najwyższą oglądalność w 2001 roku. Dzięki imponującemu wynikowi reality-show wylansowało kilka gwiazd spośród których największą karierę zrobił Wojciech Łuszczykiewicz – lider zespołu Video, jednak to nie on wygrał całe widowisko. W finale o główną nagrodę pieniężną zawalczyli ze sobą 23-letnia Wrocławianka Zuza Nowakowska (po programie zapozowała dla magazynu Playboy) oraz 27-letni kelner i ochroniarz, również z Wrocławia, Tomasz Leiman, który okazał się najlepszy.

27-letni kelner i ochroniarz z Wrocławia, bardzo towarzyski i ciepły atleta. Trenuje w piwnicy. Zagorzały fan koszykówki. “Nie skrzywdzi nawet muchy” – mówią o nim jego liczni przyjaciele.Ma problemy z porannym wstawaniem i goleniem. Nienawidzi łowić ryb. Twierdzi, że zbyt długo trzeba czekać w bezruchu nad wodą. Nie lubi ludzi, którzy nie dotrzymują obietnic – szczególnie tych, którzy nie oddają długów.Każdą chwilę wolną spędza z ukochaną dziewczyną Agnieszką. Ona jest jego największym przyjacielem w życiu. Kolekcjonuje filmy video. Skrupulatnie czyta czasopisma sportowe. W szkole najwięcej trudności sprawiały mu przedmioty ścisłe. Nie znosił też pani Doroty-nauczycielki rysunku technicznego. Uważa , że była dla niego szczególnie niesprawiedliwa. Jest szczęśliwym posiadaczem kota “Mundka”, który godzinami wyleguje się na kanapie w jego domu.Gdy zdenerwuje się na kogoś, zamyka się w swoim pokoju razem z kotem i tam myśli nad tym co zaszło. Swoim fiatem 126p zjeździł prawie całą Polskę Bardzo często pojawia się na siłowni. Odżywia się zdrowo, je ogromne ilości mięsa drobiowego, warzyw i owoców.Lubi opychać się bananami. Miasto Wrocław lubi za piękny rynek. Pręgierz jest dla niego miejscem spotkań z przyjaciółmi. Lubi malarstwo. Szczególnie Panoramę Racławicką. Dwa światy to dla niego okazja do znakomitej zabawy, pieniądze są dla niego tylko dodatkiem – mogliśmy przeczytać na nieistniejącej już stronie dwaswiaty.pl.

17 lat po wygranej, Leiman udzielił wywiadu dla Pauli Rodak, której opowiedział, jak udział w programie wpłynął na jego życie i  czym się zajmuje obecnie. Przy okazji możemy zobaczyć także, jak bardzo zmienił się Tomasz, który w Dwóch światach dał się poznać jako jeden z najbardziej oszczędnych uczestników.

Tomasz Leiman z Dwóch Światów – kariera po programie

Niedługo po zakończeniu programu Leiman wykupił klub, w którym był… bramkarzem. Dodatkowo zagrał  w serialu Fala zbrodni. Na tym jednak jego przygoda z telewizją się zakończyła:

Może już mi to nie było potrzebne. Zająłem się pracą tak jak każdy inny człowiek, normalnym życiem. Oczywiście zdarzają się sytuacje takie, że ludzie mnie rozpoznają. Bardzo często rozpoznają mnie po głosie, nie po wyglądzie, ponieważ to im utkwiło w głowie i pamięci. Moje życie jest wspaniałe, mam żonę, 15- letniego syna, wszyscy są zdrowi, wszystko jest super. Życzyłbym każdemu takiego życia.

Tomasz Leiman przyznał, że po programie jego kontakty z uczestnikami rozmyły się:

Nie wiem czym to jest spowodowane. Parę razy się widzieliśmy, ale nasze drogi się rozeszły, każdy zajął się swoim życiem, każdy zajął się swoją karierą jeżeli takową miał. Może tak miało być. Nie wiem. Wiem jedno, że przygoda dla mnie z nimi wszystkimi była dla mnie wspaniała i myślę, że każdemu mógłbym życzyć czegoś takiego chociaż raz w życiu. – dodał mężczyzna.

A jak poradził sobie z popularnością?

Popularność była niesamowicie wielka. Nawet się tego nie spodziewałem, ponieważ zaczepiali mnie ludzie, którzy mieszkali w Stanach Zjednoczonych w Australii. Miało to swoje dobre strony i swoje złe strony. Np. w urzędach często bez kolejek mnie brali żeby tylko ze mną porozmawiać, a znowu w innych instytucjach, gdzie trzeba było płacić, to zawsze podpierali się tym, że jeżeli wygrałem, zarobiłem pieniądze to mogę zapłacić więcej. Także miało to zawsze swoje dobre i złe strony, ale ogólnie jest to taka przygoda, którą każdemu życzę – podkreślał Leiman.

Kibicowaliście Tomkowi?

O co chodziło w programie Dwa Światy?

Dwa światy to program, w którym zawodnicy przez pewien czas mieszkali w luksusowym domu, wyposażonym m.in. w jacuzzi, stół bilardowy i ping-pongowy. Organizatorzy spełniali ich wszystkie zachcianki. Po upływie tygodnia wszyscy przenieśli się do domu “wiejskiego”, po drugiej stronie stawu, który był przeciwieństwem poprzedniego – nie było tam dosłownie nic.

Plusem mieszkania w wiejskim domku było to, że za każdy dzień w nim spędzony uczestnik dostawał 1000 zł. Po tygodniu ogłaszano wyniki głosowania telewidzów, którzy wybierali gracza, który ma wrócić do domu luksusowego. Kiedy jednak się tam przenosił, musiał płacić 1000 zł dziennie za pobyt.

Początkowo gra miała toczyć się do momentu, w którym w każdym z domków zostanie po jednej osobie. Program ten, ze względu na dużą liczbę uczestników ograniczono do czternastu tygodni. Format został wykupiony przez telewizję rosyjską.

Pamiętacie ją jeszcze? Od czasów „Big Brothera” Karolina Pachniewicz przeszła ekstremalną metamorfozę! Dziś to zupełnie inna osoba!

Odmieniona Jola Rutowicz powraca! Zafundowała sobie kilka zabiegów i od razu wygląda lepiej!

Dom Wielkiego Brata robił na was wrażenie? To zobaczcie luksusy w jakich żyje gwiazda „Big Brothera”! Ciężko wyjść z podziwu!

Gdy Klaudiusz Sevkovic był w „Big Brotherze” miała zaledwie parę lat. A teraz? Córka gwiazdy telewizyjnego show to prawdziwa seksbomba!


Czy oglądałeś/aś program “Dwa światy”?

×