Tomasz Komenda otrzymał milionowe odszkodowanie. Dzięki niemu spełni swoje największe marzenie. Nie będzie tanie

Tomasz Komenda

Tomasz Komenda

Tomasz Komenda niesłusznie spędził za kratami 18 lat życia. Na co przeznaczy odszkodowanie, które udało mu się wywalczyć?

Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu. Chociaż nie popełnił zarzucanego mu czynu, a jego alibi potwierdziło 12 osób, został skazany na 25 lat więzienia. Śledztwo, które ponownie ruszyło w 2016 roku, wykazało, że mężczyzna jest niewinny. Dwa lata później odzyskał wolność.

Komenda od momentu, w którym opuścił więzienie, walczył o to, by dostać rekompensatę za czas, w którym niesłusznie pozbawiono go wolności. Chciał dostać prawie 19 milionów złotych. Sąd Okręgowy postanowił, że należy mu się odszkodowanie niższe o siedem milionów – 12 mln 811 tys. zł. 12 mln zł to zadośćuczynienie, a 811 tys. to część odszkodowawcza.

Na co Tomasz Komenda przeznaczy odszkodowanie?

Komenda jakiś czas temu udzielił wywiadu Uwadze. Powiedział, że nie wie, czy sąd wydał sprawiedliwy wyrok, żadne pieniądze nie są mu bowiem w stanie wynagrodzić tego, co przeszedł:

Nie wiem, czy 18 lat można wynagrodzić za 12 milionów. Nie wiem, czy to jest sprawiedliwy wyrok. Żadna moneta nie jest dla mnie… żadne pieniądze mi tego nie wynagrodzą, to jest tylko moneta. Moich lat nikt nie wróci.

Tomasz Komenda w tej samej rozmowie dodał, że być może pieniądze zawrócą mu w głowie. Wie jednak, że u swojego boku ma Annę Walter, narzeczoną, która będzie pilnować, żeby się nie pogubił:

 Może tak być, że pieniądze zawrócą mi w głowie, nie wykluczam tego, ale mam osobę, która będzie mnie pilnować. Chciałbym wyjechać, kupić dom i żyć, bo wszystko, co chciałem mieć, to mam: rodzinę, syna, kobietę, wszystko jest OK. Chciałbym, żeby było zamknięcie raz na zawsze, żeby ludzie żyli swoim życiem, a nie moim. Chciałbym, żeby taka historia już się nie powtórzyła.

Party podaje, że Komenda nie planuje wyprowadzki z Polski. To tutaj chce spełnić swoje największe marzenie i kupić wymarzony dom, w którym zamieszka z partnerką i rodziną. Nie będzie to tania inwestycja.

Czy Tomasz wkrótce zrezygnuje z pracy u braci Collins, którzy jakiś czas temu zaproponowali mu zatrudnienie? Takie decyzje jeszcze nie zapadły:

Tomek wie, że niezależnie od tego, co się wydarzy, zawsze może liczyć na nasze wsparcie – mówi Party prezes Fundacji Braci Collins Jacek Krupowies.

Na ten moment Tomasz Komenda w Fundacji Braci Collins rozpoczął kursy na prawo jazdy, z obsługi komputera i z social marketingu. Angażuje się też w dostarczaniu posiłków powstańcom.


Tomasz Komenda w programie Uwaga

Tomasz Komenda w programie Uwaga

Tomasz Komenda został ojcem

Tomasz Komenda został ojcem

Tomasz Komenda ma nowy uśmiech

Tomasz Komenda ma nowy uśmiech

Komentarze

 • Wanda pisze:

  Dajcie już spokój temu człowiekowi, który przeszedł bardzo dużo w tak młodym wieku. Jego decyzja co zrobi z pieniędzmi, które i tak nie zrekompensują mu przeszłości. Uszanujcie jego decyzje.

 • Wanda pisze:

  Dajcia mu już spokój. Teraz pragnie życia o jakim marzył. Uszanujcie to.

 • Ula pisze:

  W 100% racja- na co wyda. Siedział 18 lat i szczególnie poza rodziną oraz funkcjonariuszem nikt nie pomógł. Tylko szczęścia życzę

 • Gość pisze:

  Dajcie człowiekowi odpocząć , każdy interesuje się na co wyda – jego sprawa. Ma rację żadna moneta nie zrekompensuje czasu ktury spędził za krata

  • Gość pisze:

   Tragedia ludzka jak można było wtrącić niewinnego człowieka za kraty. Tym bardziej że miał alibi. Koniec Świata.

 • Gość pisze:

  A co Was wszystkich obchodzi na co wyda pieniądze? Czy jak był osadzony,to ktoś się tym człowiekiem interesował. A teraz wszyscy dobrzy i jeszcze na co wyda pieniądze. Wyda na to na co będzie chciał, a wam nic do tego.

 • Olka pisze:

  Wszystko rozumiem i tez uważam ze należy mu się odszkodowanie ale kurde czemu z naszych podatków. To nie była nasza decyzja tylko sądu który wydał wyrok.

 • Gość pisze:

  Teraz sie nalezy spokoj temu chlopakowi mozemy sobie wyobrazic co przeszedl w wiezieniu za gwalt na nieletniej ci co go skazali bez wiarygodnych dowodow teraz oni powinni tam sie znalez na 19 lat moze wtedy bardziej by sie przykladali do wykrycia sprawcow

 • naja13 pisze:

  Siebie też nie możesz być pewna, bedziesz chciała puścić bąka z się …….. Jesteś żałosna, A Tomkowi z całego serca współczuję

 • GośćJoanna pisze:

  Bracia Colins wspaniali.!!!!!!!!!

  • Gość pisze:

   Raczej widza w tym swoj interes

  • roberto pisze:

   Collins to lepsze cwaniaki zwietrzyli dobry biznes niby go zatrudniając a teraz wydaja trochę kasy z niego -wiadomo jak to działa…

 • Gość pisze:

  Nikt nie zadbał o psychikę Tego człowieka i to jest największa porażka systemu, który istnieje tylko w głowach twórców.

 • bb pisze:

  Nie jestem pewna jego niewinności

  • Gość pisze:

   Badania DNA wykluczyły go z grona podejrzanych. W tamtych czasach nie certolono się z dowodami, nie zrobiono podstawowych czynności, a skazano na podstawie poszlak – słów sąsiadki, której wydawał się podobny do mordercy. Policjanci mataczyli, poszli na skróty, bo chcieli mieć szybko sprawcę, były naciski „z góry”. Można wierzyć, nie wierzyć, ale najważniejsze są zawsze dowody. Takie są i koniec tematu.

 • Gość pisze:

  Panie Tomku wszystkiego dobrego na nowej drodze życia

 • Gość pisze:

  Dajcie już spokój chłopakowi w taki sposób nie da się zapomnieć przez co przeszedł Pan Tomasz ma prawo do prywatności a nie malować jedno i to samo Wszyscy wiemy pamiętamy i zostawmy to dla siebie Powodzenia w życiu zawodowym i osobistym dla Pana Tomasza

 • Gość pisze:

  Panie Tomku nawet nie jestem stanie wyobrazić sobie jakie piekło Pan przeszedł przez te wszystkie lata spędzone w więzieniu,mam nadzieje że zacznie Pan wreście żyć pełnią życia, czego Panu życzę wiem też że nic i nikt nie wróci straconych lat, w tym momencie jest to porażka wymiaru sprawiedliwości, niech teraz spojrzą Panu w oczy i powiedzą przepraszam, albo niech żyją ze świadomością że niewinnemu człowiekowi zniszczyli życie. Panie Tomku wszystkiego dobrego i głowa do góry, podziwiam i pozdrawiam….

  • Gość pisze:

   Jak oglądałam Pana Tomka w telewizji płakałam jak dziecko ile Pan przeszedł piekła.

 • Gość pisze:

  Gratulacje z wygranej , system zabrał Ci 19 lat których nic nie zastąpi dla mnie powinieneś dostać więcej.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×