Tomasz Knapik nie żyje. Legendarny głos lektorski największych filmowych i serialowych hitów miał 77 lat

Tomasz Knapik nie żyje

Tomasz Knapik nie żyje

Tomasz Knapik nie żyje. Słynny lektor filmowy i serialowy miał 77 lat. O śmierci poinformował syn Maciej Knapik — znany reporter Faktów.

Tomasz Knapik był lubianym i cenionym lektorem, który podkładał głos w najpopularniejszych filmach i serialach. Pierwsze kroki w branży stawiał jeszcze przed maturą w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Potem pracował w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej.

W kolejnych latach jego kariera nabrała rozpędu. W 1993 roku nawiązał współpracę ze studiami dźwiękowymi, które przygotowywały polskie wersje lektorskie dla prywatnych stacji telewizyjnych. Związał się z telewizją Polsat, Tele 5, a także TVN24, gdzie czytał w programie Kronika filmowa TVN24.

Na swoim koncie zapisał też występy w dwóch skeczach kabaretowych w programie Dzięki Bogu już weekend na antenie TVP2. We wrześniu 2014 gościnnie wystąpił w 46. odcinku serii Retro.

Tomasz Knapik nie żyje

W poniedziałkowe popołudnie do mediów dotarły smutne wieści. Tomasz Knapik nie żyje, o czym poinformował jego syn Maciej Knapik, znany reporter Faktów. Opublikował oficjalny komunikat na Facebooku, w którym przekazał, że lektor zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Napisał, że mężczyzna od ponad dwóch miesięcy „walczył z ciężkim kryzysem chorobowym”. Chociaż wiele osób liczyło, że wygra tę walkę, tak się nie stało:

Kochani, Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety.

Maciej przypomniał, że jego tata, oprócz tego, że był lektorem, był też naukowcem, wykładowcą, a także ukochanym ojcem i dziadkiem:

Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem.

Tomasz Knapik zmarł tuż przed swoimi 78. urodzinami:

W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej Mamy. Informację tę przekazuję w imieniu całej naszej rodziny i najbliższych przyjaciół. Wkrótce przekażę informacje o pogrzebie. Maciek

Internauci w komentarzach składają rodzinie kondolencje:

 • Łącze się w modlitwie. Jego głos był symbolem także mojego dziecinstwa. Wielki żal…
 • Maćku, wyrazy współczucia dla Ciebie i całej rodziny… Twój Tata był wyjątkowy, niebywały talent [*].
 • Maćku, wyrazy współczucia dla całej Waszej rodziny, to wielka strata a głos taty zostanie z nami na zawsze.

Poniżej przypominamy #hot16challenge2, które nagrał Tomasz Knapik.

 


Tomasz Knapik 

Tomasz Knapik 

Tomasz Knapik 

Tomasz Knapik 

Tomasz Knapik 

Tomasz Knapik 

Komentarze

 • Gość pisze:

  Będzie Nam Pana brakowało!!

 • Gość pisze:

  Wyjątkowy głos. Wspaniałe było być słuchaczem takiego głosu. Niech w spokoju zaczyna swoją nowa wędrówkę

 • Gość pisze:

  Tak4 lajf drogówka żona juz napisała ha ha pamiątke a ja mogę powiedziec źe nie kazdy komuch to świnia jak kazdy liberał to skarb czytał pwn a ten pieszo do chaty idzie 5km pokłocił się z źoną wiec wzieła wypłate auto i kazała mu wracac pieszó taki mąź to skarb a ty co bys zrobił nigdy nie kłóce się z źoną i w ogóle ale kiedys kupiłem jej rower i namiot i to tyle

 • Struś pisze:

  Szczere wyrazy współczucia . Ten głos……nie zapomnę … Niech mu ziemia lekką będzie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×