Tokio 2020. Reprezentantka Polski zrobiła coming out. Publicznie wyznała miłość ukochanej i zapowiedziała, że wezmą ślub

Tokio 2020

Tokio 2020

Reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zrobiła coming out. Publicznie wyznała miłość swojej ukochanej i zdradziła, że planują ślub.

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 wystartowały 23 lipca. Zawody potrwają do 8 sierpnia. To właśnie wtedy sportowcy, wśród których nie brakuje Polaków, mają szansę zdobyć cenne medale. Wśród nich była m.in. Iga Świątek. Chociaż tenisistka wygrała pierwsze spotkanie, a podczas drugiego dała z siebie wszystko, nie udało się jej zwyciężyć. Po poniedziałkowej porażce odpadła z turnieju. Gdy jej przegrana stała się faktem, nie potrafiła pohamować łez przed kamerami.

Tokio 2020. Reprezentantka Polski Ola Jarmolińska zrobiła coming out

O medal walczyła też Ola Jarmolińska, która reprezentowała nasz kraj w strzelectwie. Wygrana okazała się jednak być poza jej zasięgiem. Nie dostała się do finału i ostatecznie zajęła dziewiętnaste miejsce.

Chociaż Jarmolińska zakończyła swoją przygodę z zawodami, szerokim echem w mediach odbiło się jej wyznanie. Reprezentantka Polski w Tokio 2020 przyznała się do swojej orientacji. W nagraniu, które pojawiło się na profilu Miłość nie wyklucza, wyznała miłość swojej partnerce. Zdradziła, że wkrótce ona i jej ukochana biorą ślub:

Cześć, nazywam się Ola Jarmolińska i będę reprezentować Polskę w strzelectwie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Występuję z Miłością, bo niedługo się żenię. Kocham moją przyszłą żonę i prywatnie, i oficjalnie — w domu, w pracy, na zawodach, podczas olimpiady i igrzysk olimpijskich.

Ola dodała, że chciałaby doczekać momentu, w którym jej związek zostanie zaakceptowany w naszym kraju:

Reprezentuję Polskę i chcę mieć w niej równe prawa, w tym prawo do uznania mojego małżeństwa, prawo do bezpiecznego życia rodzinnego, po prostu do równości. Chcę móc startować w biało-czerwonych barwach ze świadomością, że mój kraj traktuje mnie z należytą mi godnością. Wspieram równość małżeńską dla wszystkich, bo… Miłość Nie Wyklucza.

Internauci nie przeszli obojętnie obok wpisu. W komentarzach zapewniają Olę o swoim wsparciu:

  • Powodzenia na Olimpiadzie. Wszystkiego najlepszego dla ciebie i twojej drugiej połówki.
  • Najlepsze życzenia na nowej drodze zycia. Niech wasze zycie usłane będzie kolorami tęczy a źli ludzie niech odpłyną na bezludną wyspę. Niech sie spelnia marzenia, także w Polsce.
  • Trzymam kciuki za sukcesy sportowe i możliwość zawierania ślubów w Polsce.

My również trzymamy kciuki za sukcesy zawodowe i prywatne Oli.


Ola Jarmolińska zdobyła się na coming out

Ola Jarmolińska zdobyła się na coming out

Ola Jarmolińska zdobyła się na coming out

Ola Jarmolińska zdobyła się na coming out

Ola Jarmolińska zdobyła się na coming out

Ola Jarmolińska zdobyła się na coming out

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×