Szukaj

Dzięki sprytnemu posunięciu księżnej Kate doszło do rozmowy Harry’ego i Williama. Dokładnie wiedziała, jak im pomóc

książę Harry, książę William i księżna Kate

książę Harry, książę William i księżna Kate

Podczas pogrzebu księcia Filipa jego wnukowie mieli okazję, by pierwszy oraz od czasu słynnego wywiadu u Oprah zamienić ze sobą kilka zdań. Wszystko to dzięki sprytnemu posunięciu księżnej Kate, która zdobyła się na znaczący gest.

Pogrzeb księcia Filipa odbył się 17 kwietnia. O śmierci męża monarchini poinformowano 8 dni wcześniej w oficjalnym komunikacie, jaki pojawił się na instagramowym profilu rodziny królewskiej. Wielka Brytania i cała monarchia pogrążyły się w żałobie. Ostatnią wolą księcia Edynburga było, to aby ceremonia pochówku miała charakter prywatny. Ze względu na ten fakt, ale także na pandemię koronawirusa w kaplicy na zamku Windsor znalazło miejsce tylko 30 żałobników. W ostatnią drogę ze swoim dziadkiem wyruszył także książę Harry, który kilka dni wcześniej przyleciał z USA. To jego pierwsza wizyta od ponad roku, gdy wyprowadził się razem z żoną z Wielkiej Brytanii.

Wnuk królowej Elżbiety II był jedną z osób, która w pieszym kondukcie odprowadziła trumnę z ciałem księcia Edynburga na miejsce pochówku. Obok niego znaleźli się również: książę Karol, księżniczka Anna, książę Andrzej, książę Edward, jego brat – książę William, oraz ich kuzyn Peter Philips. Oczy całego świata były zwrócone na dwóch braci, którzy jak wiadomo, bardzo się od siebie oddalili. Transmisję z wydarzenia oglądały miliony osób.

Księżna Kate doprowadziła do rozmowy księcia William i księcia Harry’ego

Pogrzeb księcia Filipa był bardzo smutną okazją dzięki, której książę Sussexu po raz pierwszy przybył do Wielkiej Brytanii od czasu swojej rezygnacji z życia w monarchii, ale także miał okazję porozmawiać z ojcem i bratem. Prawdopodobnie był to też moment ich pierwszej rozmowy od czasu słynnego wywiadu, którego razem z żoną udzielił Oprah Winfrey.

Książę Harry ze względu na kwarantannę po przylocie do Londynu nie spotkał się z członkami rodziny. Wszyscy pierwszy raz zobaczyli się dopiero na pogrzebie. Kamery bacznie przyglądały się dwóm braciom, na twarzach których malowało się cierpienie po stracie ukochanego dziadka. Uchwycono moment, w którym William podczas opuszczania kaplicy karcąco spojrzał na młodszego brata. Jednak tuż po wyjściu na zewnątrz szli ramię w ramię, rozmawiając o ceremonii.

Razem z nimi rozmowę prowadziła także księżna Kate, która w pewnym momencie zaczęła taktownie i dyskretnie przyspieszać, by zamienić kilka słów z hrabiną Wessex i jej córką Lady Louise. Dzięki temu pozwoliła im porozmawiać na osobności. Brytyjska pisarka skomentowała jej zachowanie.

Harry dogonił swojego brata i szwagierkę i szli razem przez chwilę, podczas gdy William zdejmował maskę. Następnie Kate delikatnie odeszła, by porozmawiać z hrabiną Wessex i jej córką Lady Louise – pozostawiając braci samych – skomentowała Caroline Graham dla „Daily Mail”.

The Sun donosi jednak, że następnie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył książę Karol oraz obydwaj jego synowie. Nie wiadomo jakie tematy poruszali, ale zapewne Harry nie uniknął pytań o wywiad dla Oprah.

Nie wiadomo, co zostało powiedziane za zamkniętymi drzwiami i przy wyłączonych kamerach, ale to niemożliwe, aby nie zostały poruszone tematy Megxitu i wywiadu u Oprah – czytamy w The Sun.

Taktowne i dosyć sprytne posunięcie księżnej Kate mogło być pierwszym gestem w stronę pojednania zwaśnionych braci. Widać, że żonie Williama zależy na tym, aby mieli oni ze sobą dobre relacje.


Harry i William rozmawiają po pogrzebie księcia Filipa

Harry i William rozmawiają po pogrzebie księcia Filipa

Książę Harry, książę William

Książę Harry, książę William

Harry, William – pogrzeb księcia Filipa

Harry, William – pogrzeb księcia Filipa

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Kate chce dla męża jak najlepiej i zależy jej, żeby żył w zgodzie z bratem. Megan myśli tylko o sobie i nie potrafi żyć bez konfliktu. Jedyna osoba, z która go nie na to jest jej matka. A przynajmniej nie piszą o tym w gazetach

  • Gość... dwóch synów matka miała pisze:

    A może oddaliła się na polecenie męża? No… spekulujcie 🙂

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×