Ogromna manifestacja z udziałem czołowych gwiazd w centrum Warszawy! Szykuje się drugi Czarny protest!

Jesień średniowiecza

W Warszawie ludzie wyszli na ulicę w marszu pod nazwą Jesień średniowiecza, przeciwko ustawie dotyczącej edukacji seksualnej. Wśród manifestujących jest Anja Rubik i Kinga Rusin z córką Polą Lis. Dołączają też kolejne gwiazdy.

Na ulice Warszawy wyszli ludzie świadomi tego, jak bardzo cofnie nasz kraj ustawa dotycząca edukacji seksualnej w szkołach i nie tylko. Manifestujący idą pod hasłem – Jesień średniowiecza. To wiele mówi o pomyśle rządzących. Mówi się, że szykuje się kolejny Czarny Protest. O problemie od jakiegoś czasu informuje i alarmuje Anja Rubik. Dziś ulicami maszeruje kolejna zaangażowana gwiazda – Kinga Rusin.

Zobacz: Gwiazdy wzięły udział w akcji „Bieg Czas na wzrok”. Co działo się za kulisami? Zajrzeliśmy tam z kamerą [WIDEO]

Anja Rubik o zakazie edukacji seksualnej. Gwiazda jest oburzona

Anja Rubik jest przerażona planami rządzących, którzy domagają się wprowadzenia ustawy o zakazie edukacji seksualnej. Gwiazda wystosowała do fanów apel o pomoc i zwoływała do wyjścia na ulicę. Na swoim Instagramie opublikowała post, w którym pisze:

Dokładnie tak jak wspomniałam w zeszłym tygodniu, a wielu z Was mi nie uwierzyło. PiS popiera absurdalną ustawę, chce kary 3-5 lat więzienia za edukację seksualną i propagowanie antykoncepcji. Tu nawet nie chodzi o to czy ta ustawa zostanie wprowadzona czy nie, chociaż w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, ale o głupotę tej ustawy i sam fakt, że ma wsparcie tylu niewyedukowanych osób w rządzie, które próbują zaszczuć przyszłe pokolenia Polaków, odebrać nam prawo do edukacji. Będę na protestach dzisiaj pod sejmem mam nadzieje,że wy też!!!!!

Dzisiaj, tak jak zapowiedziała, pojawiła się podczas protestu. W swoim przemówieniu powiedziała między innymi:

Pozbawienie edukacji seksualnej jest deprawacją młodych ludzi.

Zobacz: Wybory parlamentarne 2019. Gwiazdy głosują już… od wczoraj! Kinga Rusin, Małgorzata Rozenek, Julia Wieniawa [DUŻO ZDJĘĆ]

View this post on Instagram

Dokładnie tak jak wspomniałam w zeszłym tygodniu, a wielu z Was mi nie uwierzyło. PiS popiera absurdalną ustawę, chce kary 3-5 lat więzienia za edukację seksualną i propagowanie antykoncepcji. Tu nawet nie chodzi o to czy ta ustawa zostanie wprowadzona czy nie, chociaż w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe, ale o głupotę tej ustawy i sam fakt, że ma wsparcie tylu niewyedukowanych osób w rządzie, które próbują zaszczuć przyszłe pokolenia Polaków, odebrać nam prawo do edukacji. ????Będę na protestach dzisiaj pod sejmem mam nadzieje,że wy też!!!!! ????===================== Just like I mentioned last week, and many of you didn't believe me. PiS is supporting the absurd act, wants 3-5 years imprisonment for sex education and promoting contraception. This is not even about whether this bill will be introduced or not, although nowadays everything is possible, but about the stupidity of this bill and the very fact that it has the support of so many uneducated people in the government who are trying to threaten the future generations of Poles. I will be protesting today at the Sejm, I hope you’ll join !!!!!

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

Kinga Rusin i Pola Lis – marsz Jesień średniowiecza

Dziennikarka znana jest ze swojej ogromnej wrażliwości na problemy społeczne i zaangażowania w ważne sprawy. Teraz, razem z córką, dała wyraz niezadowoleniu, jak tysiące Polaków, z powodu wprowadzeniu w życie ustawy o edukacji seksualnej, a raczej jej zakazowi.

View this post on Instagram

Będziemy dziś, z moją córką Polą @polciaxx o 17:30 protestować pod Sejmem! Rządzący chcą poprzeć obywatelski projekt ustawy uniemożliwiającej jakąkolwiek edukację seksualną i karzącą edukatorów nawet 5 latami więzienia! Zgodnie z nią do więzienia mogłaby trafić @anja_rubik i wszyscy którzy czynnie poprali jej @sexedpl występując w edukacyjnych akcjach, ale także wykwalifikowani edukatorzy z @grupaponton, dzięki którym temat seksu i seksualności przestał być wstydliwym tabu. Jeżeli ta ustawa przejdzie będziemy mieli wysyp tragedii, niechcianych ciąż, nielegalnych aborcji, niezrozumienia, samobójstw, depresji. Tylko mądra edukacja seksualna uchroni przed zagrożeniami, przed pedofilią. Dzieci muszą wiedzieć co to jest zły dotyk, jak się przed nim bronić i kogo informować jeżeli zachowanie osoby dorosłej naruszy ich godność i nietykalność! Dzieci i modzież muszą dowiedzieć się o chorobach przenoszonych drogą płciową i o tym jak się przed nimi zabezpieczać. W końcu muszą wiedzieć jak odróżnić pożądanie od miłości, kiedy można bezpiecznie rozpocząć współżycie, i że seks nie służy wyłącznie prokreacji, ale na pewno nie powinien być narzędziem opresji i nacisku, nie może służyć zaspokajaniu żądzy tylko jednej strony, że musi być na niego obopólna zgoda i obie strony powinny czerpać z niego radość i satysfajcję.

A post shared by Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) on

Zobacz: Jarosław Kaczyński jest chory. Konieczne są aż dwie operacje. Co dolega prezesowi PiS-u?


Kinga Rusin i Pola Lis - protest

Kinga Rusin i Pola Lis - protest

Anja Rubik w Warszawie

Anja Rubik w Warszawie

Protest - Jesień średniowiecza

Protest - Jesień średniowiecza

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×