Szukaj

Niemiecki minister finansów popełnił samobójstwo. Zabił się ze strachu przed kryzysem wywołanym pandemią

Na politykach ciąży dzisiaj ogromna odpowiedzialność. Obok walki z epidemią, która pochłania coraz więcej ofiar, muszą stoczyć bój ze skutkami gospodarczymi, do jakich te działania prowadzą. Nie wszyscy tę presję wytrzymują. Niemiecki minister finansów, Thomas Schäfer, właśnie popełnił samobójstwo.
Thomas Schäfer nie żyje

Thomas Schäfer nie żyje

Pojawia się coraz więcej głosów, że koronawirus wywoła tak potężny kryzys ekonomiczny, że świat się pod jego ciężarem załamie. W wielu krajach gospodarka prawie całkowicie stanęła – ludzie przestali zarabiać pieniądze. Na razie jeszcze dają radę, ale za kilka tygodni, jeśli sytuacja się nie polepszy, firmy mogą zacząć upadać – jedna po drugiej. Spekuluje się, że będzie też wielka fala zwolnień, co zaowocuje niemożnością spłaty kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych.

Zobacz także: Tragiczna śmierć 46-letniego aktora polskich seriali

Thomas Schäfer nie żyje. Niemiecki polityk popełnił samobójstwo

Dzisiaj większość rządów na świecie głowi się, jak zaradzić katastrofie, która niechybnie nas czeka. Najwidoczniej jednak minister finansów niemieckiego landu Hesja – Thomas Schäfer – nie wytrzymał ciążącej na nim odpowiedzialności. Zagraniczna prasa donosi, że polityk popełnił samobójstwo. Śledztwo wprawdzie wciąż trwa, ale póki co wszystko wskazuje na to, że osoby trzecie nie przyczyniły się do tej tragedii.

Ciało 54-letniego polityka, po którym rozpaczają żona i dwoje dzieci, zostało znalezione w sobotę w pobliżu torów kolejowych w miejscowości Hochheim niedaleko Frankfurtu nad Menem.

Szef regionalnego rządu Volker Bouffier przypuszcza, że Thomas Schäfer popełnił samobójstwo przez obawy o skutki, jakie w ekonomii wywołuje pandemia.

Kim był Thomas Schäfer?

Schäfer, jako członek chadeckiej partii CDU, od 10 lat odpowiadał za finanse kraju związkowego Hesja, w którym położony jest Frankfurt – centrum finansowe Niemiec oraz siedziba Europejskiego Banku Centralnego i wielu niemieckich banków.

Schäfer pracował „dzień i noc”, aby pomóc przedsiębiorstwom i zatrudnionym przystosować się do skutków ekonomicznych pandemii koronawirusa – powiedział Bouffier.

Według niego Schäfer martwił się, czy „uda się spełnić ogromne oczekiwania społeczeństwa, zwłaszcza dotyczące pomocy finansowej”.

Muszę założyć, że te obawy go przytłoczyły. Najwyraźniej nie umiał znaleźć wyjścia. Był w rozpaczy – dodał.

Pod ostatnią publikacją na Instagramie Schäfera pojawiło się mnóstwo kondolencji. Wielu Niemców nie dowierza w tragedię, do jakiej doszło.

Koronawirus w Niemczech kontra w Polsce

W Niemczech wykryto dotąd ponad 52,5 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, a 389 osób zmarło – wynika z najnowszych oficjalnych danych, podanych w niedzielę przez Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie.

Dla porównania – w Polsce, na dzień dzisiejszy, według oficjalnych doniesień, od początku pandemii potwierdzono 1862 przypadki zakażenia, zmarły 22 osoby.


Thomas Schäfer

Thomas Schäfer

Thomas Schäfer

Thomas Schäfer

Thomas Schäfer

Thomas Schäfer

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×