Kilku księży odmówiło chrztu gwieździe „The Voice of Poland”. Powód zaskoczy najbardziej zatwardziałych chrześcijan

The Voice of Poland

The Voice of Poland

Uczestnik The Voice of Poland chciał wziąć chrzest. Kilku duchownych odmówiło mu tego. Dorosły mężczyzna zdradził dlaczego to zrobili.

Program The Voice of Poland to jeden z największych hitów TVP2. Na scenie show pierwsze kroki stawiali  Rafał BrzozowskiMarta GałuszewskaNatalia NykielSarsa i Antek Smykiewicz. W 7. edycji furorę zrobił dziś 24-letni Adam Stachowiak. Podczas Przesłuchań w ciemno wykonał premierową kompozycję, którą zadedykował zmarłej mamie. „Wykon” spodobał się widzom i jury, jednak uczestnik odpadł na etapie bitew.

W 2018 roku wziął cywilny ślub z Anną. Para doczekała się dwóch córek: Agaty Alicji. Druga dziewczynka urodziła się w lutym ubiegłego roku.

Witaj na świecie córeczko. Jestem taki szczęśliwy… Mam przy sobie trzy miłości mojego życia! Kosmos! Dziękuję, że na bieżąco pytaliście o stan zdrowia Ani, i że razem z nami oczekiwaliście przyjścia na świat tego małego okruszka. Szczęśliwe rozwiązanie ciąży to ogromne błogosławieństwo. Ania jesteś turbo dzielna! Teraz pozwólcie – idę nacieszyć się tymi chwilami, a za kilka dni wejdę z powrotem do studia i pomiędzy zmienianiem pieluch, przygotowywaniem posiłków, spacerami, kąpielami, sprzątaniem i usypianiem córek – nagram dla Was kolejne utwory – relacjonował.

W sobotę napisał o kolejnych zmianach w swoim życiu.

The Voice of Poland: księża nie chcieli ochrzcić uczestnika show

Pochwalił się, że chce przyjąć chrzest, by móc wziąć ślub kościelny.

Postanowiłem przyjąć Chrzest Święty i wziąć z tą wspaniałą kobietą ślub kościelny. Po 24 latach życia w grzechu czas przysiąc przed Bogiem miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że nie opuszczę mojej Żony aż do śmierci.

Kilku księży odmówiło ochrzczenia go, ponieważ nie ma on czasu na uczęszczanie na długotrwałe nauki. Taki powód jest sporym zaskoczeniem, ponieważ liczba wiernych systematycznie maleje, przez co Kościół powinien zabiegać o nowe „dusze”.

 Co prawda odbiłem się już od kilku księży w sprawie chrztu dla dorosłych, ponieważ mam taki tryb pracy, który nie pozwala mi na miesiące nauk i przygotowań, ale nie składam broni!

W niedzielę na jego profilu zagościł kolejny wpis.

Adam Stachowiak ma szansę na dołączenie do Kościoła

Pochwalił się w nim, że dzięki fanom już pracuje nad tym, by sfinalizować procedurę:

Otrzymałem tak wiele wiadomości ze słowami wsparcia i z namiarami do księży, którzy chętnie udzielą mi wszystkich sakramentów, że to jest po prostu szok! Już działam w tym temacie! Prawdopodobnie moje marzenie niedługo się spełni i poślubię swoją Wybrankę ponownie — tym razem w kościele, przysięgając przed Bogiem! Ale czad! Zaczynam nowy etap po 24 latach życia.

Wyjaśnił, że nie ochrzczono go w dzieciństwie, gdyż pochodzi ze świeckiej rodziny. Bohaterowi tekstu bardzo zależy na tym, aby mieć możliwość dołączenia do Kościoła katolickiego.

Zaczynam nowy etap – po 24 latach życia. Jak wiecie – pochodzę z rodziny niewierzącej – trudno dawać dobre świadectwo z grzechem pierworodnym na plecach. Jezus mimo to czekał na mnie przez tyle lat i tak ułożył moje ścieżki, że doprowadził mnie do siebie. Wszystko co mam dzisiaj, zawdzięczam Panu Bogu — zaznaczył.

Pełen wpis poniżej.

Co myślicie o chrzcie w dorosłym wieku i takiej postawie kleru?


Adam Stachowiak

Adam Stachowiak

Adam Stachowiak

Adam Stachowiak

Adam Stachowiak został ojcem

Adam Stachowiak został ojcem

Komentarze

 • Gośćtyza pisze:

  do anna o to sie zapytaj sztana a nie Boga

  • Szrod pisze:

   Oczywiście. Gość ania ma żal, jak my wszyscy do barbarzyństwa, jakie się dzieje na świecie. Nie bardzo rozumiem ten zarzut do mojego komentarza. Wiara jest w nas, a my nigdy nie zrozumiemy tego co się dzieje. Jesteśmy zbyt mali….
   Ufam, wierzę i daję się prowadzić..

 • Szrod pisze:

  I tak trzymaj Adaś. Bóg kocha nas wszystkich. Widocznie na Ciebie miał taki plan. To cudownie, że wierzysz w opatrzność Bożą. I życzę Ci nieustającej Bożej Miłości!
  Jesteś wrażliwy i bardzo zdolny. Rodzinkę masz wspaniałą. Trwaj w swoim postanowieniu, wsłuchaj się w swoje serce❤

 • Lele pisze:

  I po co Ci to chłopie.

 • Gośćann pisze:

  Jeszcze troche i koscioly beda pozamykane z powodu braku wiernych niech robia tak dalej wymagania, papiery itp. Ludzie przestana chrzcic dzieci. Księża pomyslcie jak ułatwić a nie utrudnic przyjęcie sakramentu chrztu.

 • Gość pisze:

  Kolejny nawiedzony PiSokatol. Biedny chłopak, młody i głupi jeszcze…

 • . Gość pisze:

  Ci księża to jacyś chorzy ludzie

 • Gość pisze:

  Zdrowie i Jezus najwaźniejsze nie mylić z tacami a gdzie gwiazda w amg ale jestem głupia ogarnij się babcia masz juź 18lat ale 1000000zł mandatu wystarczy za fotelik ha ha i to tyle

 • Gość pisze:

  Zdrowie i Jezus najwaźniejszy nie mylić z tacami a gdzie gwiazda w amg mln ale jestem głupia ogarnij się babcia masz juź 18lat ale 1000000 zł wystarczy za fotelik ha ha i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×