Szukaj

The Voice of Poland 11: Znamy ZWYCIĘZCĘ i jego pierwszy singiel! Wynik do końca nie był oczywisty

Finał The Voice of Poland

Finał The Voice of Poland

The Voice of Poland 11: Znamy zwycięzcę show! Krystian Ochman, Anna Gąsienica-Byrcyn, Jędrzej Skiba czy Adam Kalinowski? Kto wygrał show?

W sobotni wieczór, 5 grudnia, mogliśmy podziwiać finałowe zmagania Krystiana Ochmana, Anny Gąsienicy-Byrcyn, Jędrzeja Skiby i Adama Kalinowskiego w ostatnim w tym sezonie odcinku The Voice of Poland.  To już 11 odsłona programu, który niezmiennie cieszy się wielką popularnością wśród widzów.

W tym roku ponownie zmienił się nieco skład trenerski – tym razem w tej roli podziwialiśmy Michała Szpaka, Edytę Górniak, Tomsona i Barona, a także Urszulę Dudziak, która wcześniej była trenerką w The Voice Senior.

The Voice of Poland: Kto wygrał 11. edycję?

W tym roku muzyczne show Telewizji Polskiej rozpoczęło się 12 września. Jak zwykle od etapu Przesłuchań w ciemno. TVP podjęła jednak decyzję o zmianie emisji programu – odcinki można było oglądać w soboty o godzinie 21:00, a nie o 20:00 jak w poprzednich latach.

Po Przesłuchaniach w ciemno uczestnicy muzycznego show stoczyli Bitwy, a następnie wzięli udział w Nokautach, podczas których poznaliśmy uczestników, którym udało się dostać do odcinków na żywo. Jednak najważniejsza, czyli ta, kto wygra The Voice of Poland, leżała także w rękach widzów.

Krystian Ochman, Anna Gąsienica-Byrcyn, Jędrzej Skiba i Adam Kalinowski w sobotę 5 grudnia walczyli o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce 11. edycji programu. Finałowy show zaskoczył ilością muzycznych gwiazd i występami trenerów z finalistami.

W finałowym odcinku The Voice of Poland uczestnicy zaprezentowali swoje wokalne umiejętności podczas występów solowych, a także zobaczyliśmy wyjątkowy wspólny występ Ani, Adama, Krystiana i Jędrzeja, którzy zaśpiewali utwór Lubię wracać tam, gdzie byłem z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

To jednak nie był koniec muzycznych niespodzianek. Każdy finalista wystąpił na scenie ze swoim trenerem. Ania Gąsienica-Byrcyn z Edytą Górniak wykonały przebój Adele, Rolling In The Deep. Adam Kalinowski z Tomsonem i Baronem zaprezentowali Drive, amerykańskiej formacji rockowej Incubus. Krystian Ochman i Michał Szpak przygotowali hiszpańskojęzyczną wersję utworu A Mi Manera, który w przeszłości śpiewali m.in. Il Divo czy Gipsy King. Jędrzej Skiba z Urszulą Dudziak zaśpiewali przebój Virtual Insanity z repertuaru Jamiroquai.

Na scenie zobaczyliśmy także muzycznych gości: Andrzeja Piasecznego, Sanah oraz zwyciężczynię poprzedniej edycji programu – Alicję Szemplińską.

Wybór, który z uczestników to najlepszy głos był bardzo trudny. Wszyscy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, a ich talent podziwiało niespełna 4 miliony widzów. Taką informacją pochwalił się Jacek Kurski tuż przed ogłoszeniem wyników głosowania SMS.

Jako pierwszy z walką o wygraną pożegnał się Jędrzej Skiba. Druga odpadła Anna Gąsienica-Byrcyn. Ostatecznie decydująca walka rozegrała się pomiędzy Krystianem OchmanemAdamem Kalinowskim.

Decyzją widzów zwycięzcą The Voice of Poland 11 został Krystian Ochman.

Chciałem podziękować moim rodzicom, bo bez nich, to w ogóle nie byłbym zaangażowany w muzykę w jakikolwiek sposób. Nie śpiewałbym, nie nauczyłbym się grać na fortepianie i torąbce. Dziękuję za wszystko, co mi dali. Kocham was, kocham – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników.

Premierowy singiel Krystiana Ochmana Światłocienie możecie posłuchać poniżej.

Kim jest Krystian Ochman – zwycięzca The Voice of Poland 11?

Urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do USA na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Dziadkiem Krystiana jest słynny polski tenor Wiesław Ochman. Przełomowym momentem w życiu Krystiana była rola księcia w licealnym przedstawieniu. Dziadek po wysłuchaniu występu wnuka zachęcił go do studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest on dla Krystiana wzorem do naśladowania i idolem. Udział w programie The Voice of Poland Krystian traktuje jak swój „big break” – wielką szansę, którą ma zamiar wykorzystać. Mocno wierzy w to, że sukces osiąga się przede wszystkim ciężką pracą.

W finale – oprócz duetu z Michałem – zaśpiewał hity Frozen Madonny, polską wersję Don’t cry for me Argentina z musicalu Evita oraz swój premierowy singiel.


Krystian Ochman – finał The Voice of Poland 11

Krystian Ochman – finał The Voice of Poland 11

Krystian Ochman – finał The Voice of Poland 11

Krystian Ochman – finał The Voice of Poland 11

Michał Szpak i Krystian Ochman – finał The Voice of Poland 11

Michał Szpak i Krystian Ochman – finał The Voice of Poland 11

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×