Szukaj

Finał „The Voice of Poland” już dzisiaj! Znamy gości specjalnych. Wiemy, co zaśpiewają uczestnicy z trenerami

Finał The Voice of Poland 11

Finał The Voice of Poland 11

Krystian Ochman, Anna Gąsienica-Byrcyn, Jędrzej Skiba i Adam Kalinowski już dziś będą walczyć o zwycięstwo w 11. edycji The Voice of Poland. Finałowy show zaskoczy ilością muzycznych gwiazd i występami trenerów z finalistami. Co przygotowali producenci?

Przed nami wielki finał jedenastej edycji muzycznego show TVP2. Już w sobotę poznamy zwycięzcę The Voice of Poland, który zdobędzie tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, 50 tysięcy złotych oraz możliwość podpisania kontraktu płytowego. O tym, kto z czworga finalistów wygra, zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS. Co czeka nas w ostatnim odcinku show?

Finał The Voice of Poland. Co przygotowali producenci?

W finałowym odcinku The Voice of Poland uczestnicy zaprezentują swoje wokalne umiejętności podczas występów solowych. Widzowie zobaczą także wyjątkowy wspólny występ finalistów. Krystian Ochman, Anna Gąsienica-Byrcyn, Jędrzej Skiba i Adam Kalinowski zaśpiewają utwór Lubię wracać tam, gdzie byłem z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

Ale to nie wszystko. Każdy finalista wystąpi na scenie ze swoim trenerem. Ania Gąsienica-Byrcyn z Edytą Górniak wykonają przebój Adele Rolling In The Deep. Adam Kalinowski z Tomsonem i Baronem zaprezentują utwór Drive amerykańskiej formacji rockowej Incubus. Krystian Ochman i Michał Szpak na wielki finał przygotowali hiszpańskojęzyczną wersję utworu A Mi Manera, który w przeszłości śpiewali m.in. Il Divo czy Gipsy King. Jędrzej Skiba z Urszulą Dudziak wezmą na warsztat przebój Virtual Insanity z repertuaru Jamiroquai.

Na scenie zobaczymy także muzycznych gości: Andrzeja Piasecznego, Sanah oraz zwyciężczynię poprzedniej edycji programu – Alicję Szemplińską. Tryumfatorka 10. sezonu oceniła poziom tegorocznej edycji w rozmowie z reporterką Jastrząb Post:

Bardzo podoba mi się ta edycja. To jest ciekawe połączenie, że wracają jurorzy, są nowe emocje, zmiany w tych przyciskach. Bardzo mi się podoba, że to jest wszystko urozmaicone. Szkoda, że nie ma publiczności. To jest największy minus tej edycji, ale wiemy dlaczego.

Występy finałowe to, jak mówią sami uczestnicy, wybuchowa mieszanka ekscytacji i stresu. Nie ma się czemu dziwić. Ania, Jędrzej, Krystian i Adam przeszli bardzo długą drogę od precastingów aż do sobotniego finału. Finałowa czwórka pokonała ponad 12 tysięcy osób, które zgłosiły się na castingi do obecnej edycji show. Na każdym etapie prezentowali niezwykły talent i kunszt muzyczny, które docenili Urszula Dudziak, Edyta Górniak, Michał Szpak, Tomson i Baron oraz miliony widzów przed telewizorami.

Kim są finaliści The Voice of Poland 11?

Anna Gąsienica-Byrcyn z drużyny Edyty Górniak

SMS O TREŚCI 1 POD 7350

Anna Gąsienica-Byrcyn i Edyta Górniak – The Voice of Poland 11

Anna Gąsienica-Byrcyn i Edyta Górniak – The Voice of Poland 11

Urodziła się w Toronto. Pochodzi ze znamienitego rodu górali. Dziadek Ani to legenda Podhala. Tata ma własną pracownię kowalstwa artystycznego. Muzyka towarzyszy Ani od najmłodszych lat. Finalistka gra na gitarze, skrzypcach i fortepianie. Kiedy uczęszczała do szkoły katolickiej w Toronto, każdy dzień rozpoczynała od śpiewania hymnu narodowego. Kiedy ogłoszono konkurs na jego wykonanie, Ania postanowiła nagrać autorską wersję, która tak bardzo spodobało się władzom i pozostałym uczniom szkoły, że do dziś rozbrzmiewa na szkolnych apelach. Ania najlepiej czuje się w klimacie folklorystycznym. Należała do dwóch zespołów, a z jednym z nich – 9SYIL koncertowała po świecie. Obecnie studiuje jazz w Katowicach. Przed udziałem w The Voice of Poland nigdy nie występowała na scenie solo.

Adam Kalinowski z drużyny Tomsona i Barona z Afromental

SMS O TREŚCI 2 POD 7350

Adam Kalinowski, Tomson i Baron – The Voice of Poland 11

Adam Kalinowski, Tomson i Baron – The Voice of Poland 11

Adam mieszka w Gdańsku. Muzyką zajmuje się zawodowo – koncertuje w klubach, pubach i restauracjach. Śpiewa w zespole Black Jeans, z którym, w ubiegłym roku, wydał płytę Pokolenie Y. Pandemia pokrzyżowała plany promocyjne i zespół musiał odwołać trasę koncertową promującą album. Mimo przeciwności losu finalista nie zrezygnował z muzyki. O Adamie było głośno, kiedy w trakcie lockdownu zagrał w oknie swojego mieszkania godzinny koncert dla mieszkańców Gdańska. O występie pisały media ogólnopolskie i zagraniczne, a odzew widzów w sieci przerósł jego najśmielsze oczekiwania.

Krystian Ochman z drużyny Michała Szpaka

SMS O TREŚCI 3 POD 7350

Krystian Ochman i Michał Szpak – The Voice of Poland 11

Krystian Ochman i Michał Szpak – The Voice of Poland 11

Urodził się i wychował w Stanach Zjednoczonych, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do USA na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Dziadkiem Krystiana jest słynny polski tenor Wiesław Ochman. Przełomowym momentem w życiu Krystiana była rola księcia w licealnym przedstawieniu. Dziadek po wysłuchaniu występu wnuka zachęcił go do studiów w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest on dla Krystiana wzorem do naśladowania i idolem. Udział w programie The Voice of Poland Krystian traktuje jak swój „big break” – wielką szansę, którą ma zamiar wykorzystać. Mocno wierzy w to, że sukces osiąga się przede wszystkim ciężką pracą.

Jędrzej Skiba z drużyny Urszuli Dudziak

SMS O TREŚCI 4 POD 7350

Jędrzej Skiba i Urszula Dudziak – The Voice of Poland 11

Jędrzej Skiba i Urszula Dudziak – The Voice of Poland 11

Widzowie mogli oglądać go w szóstej edycji The Voice of Poland, gdzie wystąpił ze starszą o dziewięć lat siostrą Julką. Udział w programie był jej pomysłem, bo uważała, że jako duet wyróżnią się na tle innych uczestników. Udało im się wówczas dojść do półfinału w drużynie Tomsona i Barona. Po programie Jędrzej i Julka wspólnie koncertowali, ale z czasem ich drogi muzyczne się rozeszły. Julka poświęca się pracy i macierzyństwu, a Jędrzej nie przestał marzyć o muzycznej karierze. Po latach wrócił do The Voice of Poland, żeby zaprezentować się jako samodzielny artysta, który nie tylko świetnie śpiewa, ale także pisze i komponuje utwory.

Kto wygra jedenastą edycję The Voice of Poland? Odpowiedź już dziś o godzinie 21:00 w TVP2.


Anna Gąsienica-Byrcyn – The Voice of Poland 11

Anna Gąsienica-Byrcyn – The Voice of Poland 11

Anna Gąsienica-Byrcyn – The Voice of Poland 11

Anna Gąsienica-Byrcyn – The Voice of Poland 11

Adam Kalinowski – The Voice of Poland 11

Adam Kalinowski – The Voice of Poland 11

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×