Michael Jackson był pedofilem? Bliska osoba po latach przerwała milczenie. Padły przełomowe słowa

Michael Jackson

Michael Jackson

The Real Michael Jackson – nowy film dokumentalny został stworzony przez dziennikarza śledczego, Jacquesa Peretti. Po raz kolejny padło pytanie, czy król popu był pedofilem. Czy najnowsze ustalenia zakończą odwieczne spekulacje?

Rok temu telewizja  HBO pokazała głośny film Leaving Neverland o życiu Michaela Jacksona, w którym twórcy oskarżali gwiazdora o pedofilię. Czy dziennikarz śledczy – Jacques Peretti, autor nowego filmu o Jacksonie, który prywatnie był fanem artysty, wnosi coś nowego w temacie oskarżeń o pedofilię?

Czy jest pedofilem? To pytanie powinno paść. Ale nie zadałem go. To moja porażka i żałuję tego – przyznał dokumentalista.

Michael Jackson nie był pedofilem?

Jednak w filmie pojawia się temat relacji króla popu z nieletnimi chłopcami, ale w zupełnie innym kontekście. W dokumencie występuje fotograf i dziennikarz J Randy Taraborrelli, który zdradza, że relacje gwiazdora z dziećmi „były dziwne”:

Dotarłem na jego podwórko i dostrzegłem Michaela, który bawi się tam z 12-letnim chłopcem. Śmiali się, przepychali, grali w koszykówkę. To było raczej niespotykane. Spytałem go, dlaczego zadaje się z tym dzieckiem. Odpowiedział: 'ponieważ go lubię, jest zabawny, jest dobrym aktorem i chcę mu pokazać, jak działa show-biznes' – wspominał Taraborrelli.

Taraborrelli jednak nie widział w relacjach Michaela z dziećmi podtekstu seksualnego.

Byłem z nim szczery i powiedziałem mu, że to dziwne. Nie w kontekście seksualnym, nigdy o tym nie pomyślałem. Powiedziałem Michaelowi: „nie mam 12-letnich znajomych, dlaczego więc ty ich masz? Mamy ponad 20 lat” – dodał.

MICHAEL JACKSON & HIS WIFE LISA MARIE PRESLEY.AT NEVERLAND RANCH IN CALIFORNIA..HE OPENED THE RANCH TO HUNDREDS OF CHILDREN SUPPORTED BY HIS CHARITY ”WORLD CHILDREN”.CREDIT: ALL ACTION/IPOL/GLOBE PHOTOS, INC.1193AA.

Fotograf nie wierzy w oskarżenia, które padły w dokumencie Leaving Neverland. Twierdzi, że gdyby chodziło o kogoś innego, to może byłby skłonny uznać je za prawdziwe, ale nie w kontekście Michaela.

Nikt, kto znał Michaela nie mógł po prostu usiąść i obejrzeć tego z otwartą głową – skomentował na koniec.

Taraborrelli wypowiedział się także na temat operacji plastycznych Jacksona. To kolejny temat, który zawsze w kontekście Michaela wzbudzał kontrowersje. Dzięki fotografowi wiemy, dlaczego Michael się im poddawał.

Jednym z powodów, dla których je robił, było to, że w lustrze dostrzegał swojego ojca. Gdybym mógł z nim wtedy porozmawiać jeszcze raz, byłbym wobec niego bardziej stanowczy. Powiedziałbym mu: 'musisz to przepracować, być może potrzebujesz pomocy psychiatry'. Nie czuł się na tyle dobry, na tyle wielki i na tyle interesujący, aby cieszyć się takim zainteresowaniem – opowiadał.

Wszystko wskazuje na to, że Michael jeszcze wielokrotnie będzie inspiracją do tworzenia nowych dokumentów, które sprawią, że tylko będą się mnożyły kolejne pytania o to, jaka była prawda. Choć po obejrzeniu najnowszego dokumentu wydaje się, że odpowiedź na pytanie, czy Michael Jackson był pedofilem, jest już oczywista.


Michael Jackson - Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Michael Jackson - Grammy 1993, najgłośniejsze kreacje wszech czasów

Michael Jackson molestował dzieci? Kontrowersyjny dokument

Michael Jackson molestował dzieci? Kontrowersyjny dokument

Michael Jackson i Prince

Michael Jackson i Prince "Blanket" Jackson

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×