Polski wątek w nowym sezonie „The Crown”. Powód do dumy? Raczej nie. Widzowie nie kryją oburzenia

The Crown

The Crown

Serial The Crown doczekał się kolejnego sezonu. 9 listopada wielką premierę miała 5. część hitu Netflixa. Nie zabrakło tam polskiego wątku. Część widzów uważa, że to policzek dla Polaków.

Brytyjska rodzina królewska wzbudza nie tylko szacunek i zachwyt, ale też wielkie zainteresowanie. Ich życie stało się swego rodzaju telenowelą, która rozgrywa się nie tylko na oczach Brytyjczyków, ale też całego świata. Za murami pałacu zdecydowanie nie brakuje skandali. Zdarzały się abdykacje dla miłości – co zrobił wuj królowej Elżbiety II. Nie brakowało też zdrad, romansów, mezaliansów, czy innych miłosnych perypetii.

Sympatycy royalsów śledzili z zapartym tchem losy małżeństwa Karola i Diany, które jak wiemy zakończyło się głośnym rozwodem. Śmierć księżnej, która nastąpiła na skutek tragicznego wypadku zaledwie rok po podpisaniu papierów rozwodowych, do dzisiaj jest wielkim ciosem dla fanów Windsorów.

Nie dziwi więc fakt, że na temat ich zawiłych losów powstało wiele filmów i seriali. Najpopularniejsza jest jednak produkcja Netflixa The Crown. Właśnie opublikowano piąty sezon serialu.

The Crown 5: wątek z polską dziennikarką

Serial The Crown stał się wielkim hitem platformy Netflix, a perypetie Windsorów śledzą widzowie z całego świata. 9 listopada wielką premierę miała 5. seria serialu, w której pojawiły się dalsze losy rodziny królewskiej. W pierwszym odcinku dowiadujemy się, że królowa Elżbieta II ma aktualnie 65 lat. Pojawił się tam też kontrowersyjny wątek spisku, w którym rzekomo Karol chciał pozbawić swoją matkę tronu.

W kolejnym odcinku serii dosyć nieoczekiwanie widzimy polski akcent. Zaczyna się on rozmową polskiej dziennikarki z księciem Filipem. Mąż królowej Elżbiety II w czasie wywiadu opowiadał jej o swojej nowej pasji, jaką było wówczas powożenie bryczką.

Niestety ich rozmowa nie przebiegała spójnie i sprawnie. Karol i blondynka z Polski nie mogli się dogadać. Pokazano, że dzieliła ich bariera językowa. Zirytowany książę Filip gestykulował, gdy prosił o powtórkę i kolejne nagranie, a jego rozmówczyni zdawała się nie rozumieć, co do niej mówi:

Musimy to powtórzyć. Jeszcze raz – mówił nerwowo do Polki aktor wcielający się w księcia.

Internauci już po wczorajszej premierze odcinka zdawali się oburzeni całą sceną. Polkę przedstawiono bowiem w niekorzystnym świetle, jako dziennikarkę, która nie za dobrze zna angielski, a swoim zachowaniem i komentarzami irytuje męża królowej Elżbiety II.

Widzieliście ten wątek w nowej serii? Scenę zobaczycie w naszej galerii, a poniżej zwiastun najnowszego sezonu.


The Crown 5 - wątek polskiej dziennikarki

The Crown 5 - wątek polskiej dziennikarki

The Crown 5 - wątek polskiej dziennikarki

The Crown 5 - wątek polskiej dziennikarki

The Crown 5 - wątek polskiej dziennikarki

The Crown 5 - wątek polskiej dziennikarki

Komentarze

 • Gość pisze:

  Smutne jest to,że to my nie szanujemy się nawzajem.My Polacy.Skąd tyle nienawiści wśród nas?Czy musimy obrzucać się obelgami?Brakuje nam dystansu do siebie .

 • Gość pisze:

  Toć to była Danuta Holecka, TVPiS

 • Maga pisze:

  A ty z szambiarni tvnowskiej? Śmierdzisz tym przybytkiem.

 • Gość pisze:

  Jak inni jest gorzej a będzie źle wiecej na 11 wyjezdza do niemca niź wjeźdza do karpacza no i ku..wa zajeb..ście ch..j z burakami więcej miejsca dla nas kotuś € i kakało czynią cuda orki jeł..py deb..le do boju brak prawka rodziny podstawówki na coś się przyda mozna moźna i to tyle

  • Gość! pisze:

   JEST TU JAKIŚ MODERATOR ???????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość pisze:

  Jak inni jest gorzej a będzie źle wiecej na 11 wyjezdza do niemca niź wjeźdza do karpacza no i ku..wa zajeb..ście ch..j z burakami więcej miejsca dla nas kotuś € i kakało czynią cuda mozna moźna i to tyle

 • Gość pisze:

  Widziałam te scenę i jest okropna. Zrobili z Polki idiotkę

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×