Szukaj

Tesco wycofuje się z Polski. Sklepy przejmuje inna sieciówka

Tesco wycofuje się z Polski

Tesco wycofuje się z Polski

Tesco wycofuje się z Polski. Sprzedaje nie tylko sklepy, ale także centra dystrybucji i główną siedzibę. Kto jest nowym nabywcą?

Tesco to brytyjska sieć supermarketów, która ma swoje filie w kilku miejscach na całym świecie. Można je znaleźć m.in. w Irlandii, Czechach, Słowacji, Malezji czy w Polsce. Dyskonty kończą działalność w naszym kraju. Od jesieni 2019 roku szukano chętnego, który chciałby przejąć sklepy.

Netto przejmuje Tesco

Po wielu miesiącach poszukiwań znalazła się grupa, która jest zainteresowana kupnem punktów. To Salling Group, która jest właścicielem sieci sklepów Netto.

Tesco potwierdziło te informacje w oficjalnym komunikacie prasowym. Prezes marki podkreślił, że środki finansowe, które uda się w ten sposób uzyskać, zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje:

Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla grupy – komentuje Dave Lewis, prezes grupy Tesco.

Transakcja zostanie sfinalizowana w tym roku. Jej wartość netto wynosi około 819 mln złotych (165 mln funtów) w gotówce. Obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę.

To jednak nie koniec. Grupa Tesco poczyniła postępy w sprzedaży nieruchomości, które nie zostały uwzględnione w transakcji. Sprzedano lub uzgodniono sprzedaż 22 sklepów, co daje wpływ w wysokości około 200 mln GBP.

Grupa Tesco będzie prowadzić dalsze działania w celu sprzedaży pozostałych nieruchomości, w tym 19 działających sklepów, nie objętych tą transakcją sprzedaży – czytamy w komunikacie.

Nowy nabywca sklepów Tesco, Salling Group jest właścicielem sieci sklepów Netto. Pierwszy dyskont pod szyldem tej marki powstał w 1995 roku w Szczecinie. Aktualnie działa ponad 383 sklepów i trzy magazyny dystrybucyjne. Zatrudnia ponad 5 tysięcy osób.

 


Tesco wycofuje się z Polski

Tesco wycofuje się z Polski

Tesco wycofuje się z Polski

Tesco wycofuje się z Polski

Tesco znika z Polski

Tesco znika z Polski

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×