Teściowa Kasi Tusk skomentowała wybryk Donalda i została gwiazdą dnia w tabloidzie. Żaden polityk nie odważyłby się na takie słowa

Teściowa Kasi Tusk w tabloidzie

Teściowa Kasi Tusk w tabloidzie

Donald Tusk pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiące. W jego obronie stanęła teściowa Kasi. Odwołała się przy tym do argumentu rodem z Biblii.

Donald Tusk (ur. 1957) polityczną karierę zaczynał w szeregach antykomunistycznej opozycji. Później działał w ugrupowaniach liberalnych. Był wysoko postawionym członkiem ugrupowań, takich jak Kongres Liberalno-Demokratyczny (KLD) i Unia Wolności (UW). W 2001 roku współtworzył Platformę Obywatelską (PO). Prowadzona przez niego partia wygrywała wybory w 2007 i 2011 roku. W latach 2007-2014 stał na czele Rady Ministrów sformowanej przy współudziale Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Z szefowania rządowi zrezygnował na rzecz pracy w Unii Europejskiej.

W 2014 roku został przewodniczącym Rady Europejskiej, czyli instytucji odpowiedzialnej za wyznaczanie kierunków polityki wspólnoty europejskiej. Sprawował tę funkcję do 2019 roku. Również i wtedy nie odpuścił sobie polityki w skali ogólnoeuropejskiej. W tym samym roku objął przewodnictwo nad chrześcijańsko-demokratyczną i centroprawicową Europejską Partią Ludową (EPL). Częścią paneuropejskiego sojuszu są m.in. PO, PSL i niemiecka Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU).

W tym roku były premier ogłosił powrót do polskiej polityki. Od razu przejął kierownictwo nad PO i tym samym został głównym liderem opozycji. Ostatnio jednak zaliczył sporą wpadkę.

Donald Tusk stracił prawo jazdy. Dlaczego?

W ostatnich dniach były szef rządu został zatrzymany przez policję. Przekroczył prędkość na terenie zabudowanym o 50 km/h, o czym sam poinformował na Twitterze, gdzie napisał:

Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji.

Ze swojej niebezpiecznej jazdy wytłumaczył się podczas konferencji prasowej. Po raz kolejny potwierdził, że kara była adekwatna:

Nie będę szukał żadnego usprawiedliwienia. To, co mi się zdarzyło, nie miało prawa się zdarzyć. Jest mi przykro z tego powodu. Powiedziałem tego samego dnia, że spotkała mnie za to adekwatna kara. Przyjąłem ją bezdyskusyjnie, bo nie mam o czym dyskutować. Dla tego, co się stało, nie ma co szukać żadnego usprawiedliwienia.

Pochwalił się też przesiadką na komunikację publiczną. Za główny środek transportu służy mu teraz pendolino.

Teściowa Kasi Tusk broni byłego premiera. Co powiedziała?

Murem za Donaldem Tuskiem stoją też członkowie jego rodziny. Super Express o komentarz w sprawie poprosił teściową jego córki – Kasi Tusk. Pani Anna Lutomska-Cudna uważa, że były premier nie powinien przepraszać. Co więcej, odwołała się przy tym do cytatu z… Jezusa Chrystusa (a konkretnie z Ewangelii św. Jana z Nowego Testamentu). Powiedziała:

Prawdziwi kierowcy płacą mandaty. A kto nie przekroczył prędkości, niech rzuci kamieniem… (…)  Donald Tusk się ukorzył i nie powinien już przepraszać, jest po sprawie. Nie uważam, żeby to była jakaś nadmierna prędkość…

Komentarz Lutomskiej-Cudnej wylądował na czołówce tabloidu. Kobieta stała się gwiazdą dnia najnowszego wydania gazety.


Teściowa Kasi Tusk w Super Expressie

Teściowa Kasi Tusk w Super Expressie

Donald Tusk z córką

Donald Tusk z córką

Donald Tusk w komunikacji miejskiej

Donald Tusk w komunikacji miejskiej

Komentarze

 • Gość pisze:

  Taki live nie ma świętych krów kazdy płaci nawet Bóg a przepraszają słabi dlatego dostane 200mln € na płot i 1bld€ na remont dachu jak mawia klasyk wypije pani kawe mam męża mąź teź moźe przyjsc ha ha lgbt+ i to tyle

 • Gośćja7 pisze:

  dobrze kobieto że nie szłaś poboczem

 • Gość pisze:

  Ale to był koniec wsi, wiec raczej nikt tam nie przechodził. Nie bronię go, nie chwale, ale nie ma co gdybać. Gdyby gdyby gdyby.

 • Gość pisze:

  Popieram, kto nie przekroczył prędkości, ten niech rzuci kamieniem. Nie przekracza prędkości ten, kto nie ma prawa jazdy lub te osobistości, których wożą na tylnych siedzeniach.

 • Gość pisze:

  Kura! Przekroczenie o 57 km/h to nie jest nadmierna predkosc? We lbach wam sie przewraca!!!

 • Gość pisze:

  Ludzieeeeee, nie pochwalam brawurowej jazdy😌 . Ale to ewidentna hipokryzja, zerknijcie na PL drogi, każdemu to zdarzyło. Otrzymał stosowną karę. Koniec ,kropka.

 • Gość pisze:

  Najlepiej na wyobraznie dziala przyklad z wlasnego podworka i gdyby tamtedy przechodzil ktos z jej bliskich a taki kierowca uderzyl to wtedy wlaczylaby swa wyobraznie i myslenie i nie palnelaby ze nie jest to taka nadmierna predkosc Pani Kasiu przed wyborami dac tesciowej zajecie Ojciec postapil zle
  i bezmyslnie jako kierowca dobrze ze nie migal sie od kary jaka za to w kodeksie

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×